Številka ena se vrača na pot zmage

V času, ko se je potrdil kot teniški igralec z legendarnim potencialom, je najstnik Carlos Alcaraz (El Palmar, 2003), ki je svetoval v Indian Wellsu, osvojil svoja prva dva mastersa 1.000 v Miamiju in Madridu ter zaključil svoje zgodnje delo z osvojitvijo Grand Slama. , US Open. En dan po uspehu v New Yorku, 12. septembra, je postal številka ena na dirkališču ATP, najmlajši v zgodovini s komaj 19 leti in 4 meseci ter tako presegel Hewittov rekord iz leta 2001 (20 let in novih mesecev).

Vendar je od takrat njegova raven padla. Murcian je v Davisovem pokalu izgubil proti Auger-Aliassimeju in se je kljub zmagi nad Južnokorejcem Kwonom v istem tekmovanju pred kratkim vrnil s porazom na debiju na ATP v Astani proti Goffinu. Vse do tega ponedeljka, ko se je Alcaraz v prvem krogu ATP 500 v Baslu vrnil na zmagovita pota, potem ko je v treh nizih premagal Britanca Jacka Draperja.

Alcaraz, ki je, preden je bil številka ena (na kanadskem turnirju Masters 1.000, ki je potekal avgusta), spoznal, da ima težave pri soočanju s pritiskom, ki je neizogibno povzročil pričakovanja, je tekmo začel obotavljajoče. Nenehne neizsiljene napake, dvojne napake in globoka leva noga mladega tenisača iz Suttona so privedli do brejka v korist Angleža v drugi igri dvoboja. Od tega trenutka naprej je Španec veslal proti toku proti Draperju, ki je bil nepremočljiv pri servisu in oster pri odmoru (spet je naredil brejk) odločil prvi niz.

A daleč od tega, da bi padel v obup, je Britanca na začetku drugega niza pretresla bura ofenzivnega tenisa in značaja. V manj kot 15 minutah je Alcaraz zmagal s 4:0, medtem ko je njegov tekmec glasno preklinjal na švicarskem betonu. Po udobni zmagi s 6-2 je Alcaraz nadaljeval z dobro dinamiko v zadnjem nizu in dosegel, ne brez trpljenja, pomirjujočo zmago proti Draperju, ki je dvoboj končal v bolečinah.

Njegov naslednji tekmec bo zmagovalec Van De Zandschulp-Mannarino, ki bo ta torek. Prav tako bo v torek pozno na turnirju nastopil tudi Španec Carreño, Bautista in Davidovich, ki se bodo pomerili z Báezom, Djerejem in Kecmanovićem.