Sebastian Riquelme a Miquel Pérez a Paula a Isabel Laiseca, šampióni Španielskeho pohára 420

17/05/2023

Aktualizované o 06:35 hod.

Posledný deň vo vodách ústia rieky Arousa, ktorý vás zastaví srdce. Tretí a posledný deň pretekov o Španielsky pohár 420, test organizovaný Kráľovskou galícijskou plavebnou federáciou, je veľmi blízko. Proti trom vedúcim posádkam, ktoré delili len dva body, boli posledné tri spory rozhodujúce o víťazstve, ktoré napokon pripadlo do rúk Kataláncov Sebastiana Riquelmeho a Miquela Péreza z Club Nàutic el Balís.

Strany sa nemýlili. Tretí súťažný deň privítal 60 zúčastnených posádok silným severovýchodným vetrom, ktorý v určitých dopoludňajších hodinách dosahoval intenzitu takmer 20 uzlov. S týmito podmienkami a všetkým, o čom sa malo rozhodnúť, sa flotila vybrala na vodu pripravená odovzdať sto percent v tomto poslednom útoku na poli regaty.

Tri štvrté miesta stačili katalánskemu tímu, ktorý tvorili Sebastian Riquelme a Miquel Pérez z Club Nàutic el Balís, na udržanie vedenia až do finále, čím sa stali absolútnymi víťazmi Španielskeho pohára. Urobili tak aj so štvorbodovým náskokom pred klasifikovanými segmentmi, ktorými boli napokon Kanárici Jaime Ayarza a Mariano Hernández s dvomi siedmimi a jednou tretinou strelených.

Za zástupcami Real Club Náutico de Gran Canaria sa na treťom mieste na pódiu umiestnili Baleárske ostrovy Marc Mesquida a Ramón Jaume, ktorí sa plavia pod hlavičkou Club Nàutic S'Arenal. Posledný deň boli najlepší Mesquida a Jaume, ktorí pridali dve čiastkové víťazstvá a tretie miesto.

V ženskej klasifikácii patril titul víťaziek sestrám Paule a Isabel Laiseca z Real Club Náutico de Gran Canaria, tesne za nimi boli námorníčky z Club Nàutic S'Arenal María Perelló a Marta Cardona, ktoré boli druhé. bodov z Kanárskych ostrovov. Tretiu pozíciu medzitým obsadili Nora García a Mariona Ventura z Club Nàutic el Masnou.

Španielsky pohár 420 odmenil aj seniorov v kategóriách do 19 a 17 rokov v mužskej aj ženskej kategórii. V kategórii do 19 rokov zvíťazili Jaime Ayarza a Mariano Hernández a posádka tvorená Maríou Perelló a Martou Cardonou, zatiaľ čo v kategórii do 17 rokov zvíťazili Miguel Padrón a Luis Mesa z Real Club Náutico de Gran Canaria. Galícijčanky Natalia Domínguez a Inés Ameneiro.

Domínguez a Ameneiro, najmladší jachtári, ktorí sa plavia pod hlavičkami Real Club Náutico de Sanxenxo a Real Club Náutico de Vigo, dosiahli vo svojej kategórii brilantné víťazstvo a zároveň boli ôsmi v celkovom poradí žien.

Dobrý výkon medzi galícijskými reprezentantmi predviedli aj Pablo Rodríguez a Pablo Llorens z Royal Yacht Clubs Rodeira a A Coruña, ktorí skončili na štrnástom mieste po tom, čo od prvého dňa regaty prešli z menej na viac.

Po skončení súťaže sa o 17:00 odovzdávali trofeje v priestoroch Haličského plachtárskeho centra. Manuel Villaverde, prezident Kráľovskej galícijskej plavebnej federácie; José Ramón Lete, generálny tajomník pre šport Xunta de Galicia; Argimiro Serén, športový radca Vilagarcía de Arousa; Álvaro Carou, turistický poradca; a Juan Andrés Pérez, námorný kapitán Vilagarcía, mali na starosti odovzdávanie cien víťazom podujatia.