Rozlúčka s CF Talavera ďalšou prehrou proti Racing de Ferrol

Skorý gól Manu Justa zo štvrtej minúty rozhodol súboj medzi lídrom a spodnou časťou I. skupiny Primera RFEF. Gól padol zo strely Chacóna, ktorú miestna bránka odmietla a padla na Justa, ktorý si neodpustil 0:1, ktorý by bol napokon definitívny.

Toto víťazstvo stojí za to, aby sa Racing Club de Ferrol naďalej spoliehal sám na seba a utrpel druhú divíziu. Galícijský tím udržal tvrdý boj s AD Alcorcón o priamy postup. CF Talavera sa so svojimi fanúšikmi rozlúčila novou porážkou a teraz už len musí absolvovať cestu do Leónu, kde ho čaká kultúrna núdza.

V prvom polčase mal Álex López dvakrát príležitosť zaznamenať väčší rozdiel pre tím vedený Cristóbalom Parralom. Rozhodca navyše anuloval gól pre greeny, ktorý strelil Manu Justo pre predchádzajúci faul. Po reštarte Talavera začala silno. Zanelli a Parra môžu zápas vyrovnať, rovnako ako Escudero, hlavičkou, ktorá prinútila brankára Gazzanigu k čistému zákroku.

– CF Talavera: Rabanillo; Parra, Dani Ramos, Neyder, Edu Gallardo (Salanovič, † 79); Álvaro Juan, Zanelli (Loukou, † 79), Reguera, Javi Bueno; Escudero (Buenacasa, m. 69) a Rementería (Sito Riera, m. 35).

– Racing Club de Ferrol: Gazzaniga; Fornos, Jon García, David Castro, Brais Martínez; Carlos Vicente, Álex López (Del Pozo, † 80), Fran Manzanaro, Héber Pena (Bernal, † 62); Manu Justo (Manel, † 52) a Luis Chacón (Jaume Jardi, † 83).

Rozhodca: Tárrega Lajara. Žltú miestni Neyder a Javi Bueno.

Gól: 0-1, m. 4: Manuel Justo.

Incidenty: zápas v deň zápasu 37, predposledný z I. skupiny Primera RFEF, ktorý sa hral v mestskej časti El Prado pred 3.078 divákmi (oficiálny údaj). Na tribúnach okolo tisíc fanúšikov Ferrolana. Pred začiatkom zápasu bola venovaná pocta ženskému tímu Talavery.