VAR nu evită dezastrul rojiblanca

23:03

Cu această egalitate și după victoria cu 0-4 a lui Porto la Bruges, Atlético a fost eliminat din Liga Campionilor. A pariat doar pe Europa League. Locul trei în grupă se va disputa la Porto. În acest moment, oamenii lui Simeone au 5 puncte, cu unul mai mult decât Leverkusen, care în ultima zi îl va găzdui pe Bruges pe stadionul lor.

23:00

Hradecky a salvat penalty-ul lui Carrasco în minutul 99. Apoi, respingerea a căzut lui Reinildo care, cu o lovitură de cap, a aruncat-o în transversală spre consternarea atletică. Roșii albă mor pe țărm.

22:55icoană

Atenție, arbitrul a fluierat pentru finală, dar VAR a revizuit un posibil penalty împotriva lui Bayer Leverkusen.

22:52

Minutul 95, 2-2. Colț pentru Atlético. Du-te la Oblak.

22:51

Minutul 93, 2-2. A șutat în mâinile portarului lui Paul Bayer.

22:48icoană

Minutul 90, 2-2. Arbitrul adaugă 5 minute.

22:47icoană

Minutul 89, 2-2. Un nou înlocuitor la Bayer. Hlozek pleacă, a intrat în Fosu-Mensah

22:46icoană

Minutul 88, 2-2. Schimbare la Atleti: Giménez s-a retras, Joao Félix a intrat pe teren.

22:45icoană

Minutul 87, 2-2. Cartonaş galben lui Kondogbia pentru protestul împotriva unui fault pe care el însuşi a făcut-o.

22:42icoană

Joao Félix se pregătește să iasă în verde.

22:41

Minutul 84, 2-2. Sutul deviat al lui Giménez are un corner aruncat de De Paul. Mitropolitul disperat.

22:40

Minutul 82, 2-2. Salvare monumentală a lui Oblak împotriva lui Paulinho. O mână salvatoare care a evitat 2-3.

22:38

Minutul 81, 2-2. Urechea lui Griezmann care îl respinge pe Hradecky. Prima ocazie în câteva minute pentru Atlético.

22:37icoană

Minutul 79, 2-2. Galben lui Giménez și Hincapié după o întâlnire între cei doi.

22:33

Minutul 75, 2-2. A galopat spre contraatacul Diaby care a aruncat mingea în mână în mână la pieptul lui Oblak. Observați Bayer.

22:30

Minutul 74, 2-2. Mare joc din nou de la Kondogbia la intrare și anticiparea. Numărul de secunde pe care le generează este remarcabil.

22:27

Minutul 69, 2-2. Lovitură mare de probă a lui Saúl după un centru al lui Paul de Paul. Impact foarte bun asupra jocului ambilor după intrarea în pauză.

22:24icoană

Minutul 67, 2-2. Încă un cartonaș galben pentru echipa germană. Bekker a văzut-o după o intrare cu tacos la Molina.

22:23icoană

Minutul 65, 2-2. Galben îl are pe Hradecky să piardă timpul.

22:22

Minutul 64, 2-2. Lovitură foarte îndepărtată care părăsește Kondogbia. Atleti lovește lovituri acolo.

22:20

Minutul 62, 2-2. Reinildo a acoperit într-un mod magistral o ocazie evidentă pentru Bayer. Salvador Mozambicanul.

22:20icoană

Minutul 61, 2-2. Prima schimbare la Bayer Leverkusen: Tapsoba lasă Tah intrat.

La Atlético, Morata a fugit, iar Cunha a intrat.

22:19icoană

Minutul 60, 2-2. O altă șansă foarte clară pentru Atlético. Carrasco a șutat jos și puternic și în respingerea lui Hradecky, Griezmann a trimis afară. Iartă-i din nou pe Gal.

22:16

Minutul 58, 2-2. Lovitura lui Griezmann la centru care l-a acoperit bine pe Hradecky. Atleti se apropie de 3-2. Prilejul englezei era clar.

22:14

Minutul 57, 2-2. Bottling Atlético are un Bayer rece pe flancul stâng al lui Carrasco, care joacă în toată greutatea ofensivă a lui Atlético în această a doua repriză. Galoane pentru belgian.

22:11

Ce lovitură grozavă a fost cea a lui Rodrigo de Paul. După un sezon fatidic personal, argentinianul renaște în cel mai tare moment al Ligii Campionilor.

22:10

Fanii roș-alb se aud după egalizarea trepano a lui De Paul. Se pare că „Te iubesc Atleti” s-a întors la Metropolitan.

22:09icoană

Gol mare de la De Paul pentru egalarea meciului

Super lovitură din față a internaționalului argentinian. Atlético remiză la timp.

Minutul 50, 2-2.

22:07

Minutul 49, 1-2. Atlético arată ca o tabără rivală și se alătură unu-la-unu a lui Carrasco. Roșii-albii au nevoie de ceva mai mult de la Griezmann.

22:03

Minutul 46, 1-2. Schimbări la Atlético: intră De Paul și Saúl; Frumos și Strap ies.

22:03icoană

Jocul a fost reînnoit

Atlético de Madrid atacă deja în căutarea egalității.

21:46icoană

Odihnește-te în Mitropolit

Cel mai rău dintre scenarii devastează fieful lui Atlético de Madrid. Cu acest 1-2, oamenii lui Simeone ar fi ieșiți din Liga Campionilor.

21:42

Minutul 43, 1-2. Sutul cald al lui Correa are un corner aruncat de Griezmann. Hradecky se opri cu siguranță.

21:41icoană

Minutul 41, 1-2. Cartonaș galben lui Xabi Alonso care încearcă să aibă mingea prea mult și să împiedice aruncarea rapidă de la margine a lui Kondogbia.

21:39

Minutul 39, 1-2. Ocazie grozavă pentru atacantul Diaby la contraatac. Piciorul stâng extrem al lui Oblak s-a oprit bine.

21:38Golul lui Carrasco care a egalat momentan duelul | AFPGolul lui Carrasco care a egalat momentan duelul | AFP21:36

Minutul 34, 1-2. Bayer continuă să deranjeze golul lui Oblak. Meciul devine foarte urât pentru Atlético de Madrid.

21:29icoană

Leverkusen avansează din nou. 1-2

21:26

Minutul 25, 1-1. Morata cere penalty după o ciocnire cu Hincapié. Metropolitano se aprinde după egalitate. Flacăra Ligii Campionilor este încă vie în inima lui Atlético.

21:22

Golul Atletico! Golul Carrasco!

21:21

Minutul 21, 0-1. În timp ce Atlético nu a atacat periculos la poarta lui Hradecky, oamenii lui Xabi Alonso s-au ținut pe teren propriu. În ciuda obiectivului, imaginea echipei farmaceutice este slabă.

21:18

Minutul 18, 0-1. Momente de disperare atletică care, de la golul lui Diaby, nu au reuşit să ajungă în zona nemţilor.

21:17icoană

Să ne amintim că, cu această înfrângere de moment, Atlético ar ajunge în ultima zi a unei faze a grupelor pe a patra și ultima poziție. Opțiuni reale de a ieși și din Europa League.

21:14

Minutul 13, 0-1. Șansă clară pentru Correa după o recuperare a lui Griezmann. L-a respins bine pe Hradecky.

21:13icoană

Cu acest obiectiv, și după înfrângerea Bruges, Atlético ar fi ieșit din Liga Campionilor.

21:11icoană

Golul Bayer, golul Diaby

Când Bayer a fost cel mai bun, a venit primul gol al serii. O pierdere a lui Griezmann l-a făcut pe Hlozek să filtreze o minge frumoasă lui Diaby, astfel încât acesta să o pună în colțul de sus. mare gol

21:09

Minutul 7, 0-0. Bayer domină acum mingea după startul vorace al lui Atlético. Deși, momentan, nu ajung cu pericol peste poarta Oblak.

21:06

Minutul 7, 0-0. Griezmann foarte activ la acest început. Pentru ghetele lui, după cum se obișnuiește de când a preluat în cele din urmă proprietatea, trece de pericolul înspăimântător al lui Simeone.

21:02

Minutul 3, 0-0. Atlético a atacat puternic la începutul meciului. În această desfrânare este evident că are nevoie de victorie da sau da.

21:00icoană

Jocul începe la Metropolitan

Mingea se rostogolește deja în feudul rojiblanco în acest tensionat Atlético de Madrid – Bayer Leverkusen care va decide viitorul în Liga Campionilor a bărbaților lui Simeone.

20:54

Cinci minute până la startul meciului de la Metropolitan. Atmosferă de zi mare, zgomot și emoție. Roșii albă joacă un rol important în sezonul lor în câteva momente.

20:52

După victoria lui Porto de la Bruges, Atlético are neapărat nevoie de o victorie astăzi împotriva Leverkusen pentru a rămâne în viață în Liga Campionilor.

20:35

La rândul său, Bayer Leverkusen, ultimul clasat în grupa B, ajunge la Metropolitano în plină criză. De când Xabi Alonso a ajuns pe banca sa după un început atroce de campanie, compania farmaceutică a câștigat o singură victorie, au trei jocuri fără să adauge trei și sunt în pragul retrogradării în Bundesliga.

20:25

Atlético de Madrid a fost un joc crucial într-o serie bună după ce l-a învins pe Betis în deplasare și a adăugat astfel al patrulea joc consecutiv fără a cunoaște înfrângerea.

„Jucătorii sunt obișnuiți cu acest tip de meci. Ei știu nevoia pe care o avem, nu este diferită de ceea ce avem întotdeauna în Ligă, Cupă sau orice apare, unde avem obligația de a câștiga. Acum este nevoie să câștigăm și să încercăm să ducem meciul în care credem că putem face rău echipei rivale”, a spus Diego Pablo Simeone în conferința de presă anterioară meciului.

20:05

Buna ziua! Bun venit direct la Atlético de Madrid – Bayer Leverkusen corespunde celei de-a cincea zile din Grupa B a Ligii Campionilor care va începe în mai puțin de o oră. Cei de la Simeone, nevoiți să câștige să depindă în continuare de ei înșiși pentru a fi în optimile de finală ale celei mai înalte competiții europene.