Un pic de Manchego este mult pentru acest Toledo

Prognosticul a fost îndeplinit. CD Toledo a pierdut cu 2-0 la Ciudad Real cu CD Manchego, care este cea mai bună echipă. Verzii (în acest joc în roz) nu pot învinge un adversar care este în prezent liderul clasamentului după remiza XNUMX-XNUMX a lui Illescas cu Conquense. Două goluri excelente ale atacantului Javi Verdú au decis o luptă inegală între două echipe cu dinamici și aspirații foarte diferite. Trebuie amintit că Toledo este încă în declin, cu un joc rămas pentru a finaliza prima rundă.

În minutul 2, o lovitură de colț lansată de Nacho Ruiz a ridicat mingea la marginea suprafeței unde a fost doar marcat Javi Verdú. S-a încercat o piesă în care alicanteanul a lansat o lovitură non-stop care a fost letală pentru a face 1-0. Cu scorul împotriva atât de curând, Toledo a găsit un munte excesiv de înalt pentru a suferi moralul și jocul așa cum este.

Ca și mai rău, înainte de pauză o minge lungă peste Javi Verdú a favorizat ușor 2-0 după indecizia lui Kupen în încercarea sa de degajare. Totul s-a încheiat aici, deși este adevărat că Cristo a avut 1-1 la ieșirea dintr-un corner, dar a dat peste o intervenție bună de la poarta locală.

A rămas partea a doua și chiar și așa, Manchego a avut un avans de 3-0 la start. A fost dintr-un șut al lui Nacho Huertas care a intrat în plasă și l-a degajat pe Kupen, cu întrebarea dacă a făcut-o cu brațul sau nu. Două minute mai târziu, Nacho Ruiz a luat mingea pe lângă stâlpul porții din Toledo cu un șut bun. Și deja la finalul meciului, Cristo s-a întâlnit din nou cu portarul Mena pentru a salva un gol aproape sigur.

– CD Manchego Ciudad Real: Mena; Durán, Álex Jiménez, Venturini, Ross, Nacho Ruiz; Nacho Huertas, Crespo, Gonzalo Saiz (Fitz, m. 70); Javi Verdú (Saha, m. 83) și Calin (Sanjuan, m. 87).

-CD Toledo: Jony; Varo (Angelito, m. 63), Luis Enrique, Fontanello, Kupen; Camacho, Arturo, Escudero, Fuentes (Juárez, m. 63); Hristos și Iván Bueno (Mario Gómez, m. 82).

Arbitru: Carrasco Hervas. Galben pentru vizitatorul Cristo.

Goluri: 1-0 m. 2: Javi Verdu; 2-0, m, 40: Javi Verdu.

Incidente: meciul din ziua a 14-a a Tercera RFEF s-a disputat sâmbătă târziu, pe stadionul 'Rey Juan Carlos I' din Ciudad Real, în faţa a aproximativ 1.400 de spectatori.