Griezmann îi oferă lui Atlético victoria într-o reducere agonizantă

Există deja o formație de la Atlético de Madrid.

Sfârșitul meciului, Atlético de Madrid 2, FC Porto 1.90'+12' Finalul a doua repriză, Atlético de Madrid 2, FC Porto 1.90'+11'Gooooool! Atlético de Madrid 2, FC Porto 1. Antoine Griezmann (Atlético de Madrid) lovește cu capul, de la o distanță foarte apropiată, în urma unui corner. zonă foarte aproape de stâlpul din dreapta, dar a deviat ușor cursul. Asistat de Thomas Lemar cu o centrare în zonă după o lovitură de colț.

90'+10'Corner, Atlético de Madrid. Corner săvârșit de João Mário.90’+10’Antoine Griezmann (Atlético de Madrid) este faultat în zona defensivă.90’+10’Fault lui Toni Martínez (FC Porto).90’+9’Șutul lui Toni este respins Martínez ( FC Porto) șutează cu piciorul drept din partea dreaptă din interiorul suprafeței. Asistat de João Mário.

90’+9’ Tentare respinsă a lui Ángel Correa (Atlético de Madrid) lovitură cu stânga din afara careului. Asistat de Rodrigo de Paul. 90'+6′ Gooooool! Atlético de Madrid 1, FC Porto 1. Mateus Uribe (FC Porto) câștigă penalty-ul cu Mario Hermoso (Atlético de Madrid) învins cu o minge de mână în interiorul suprafeței.

90'+1'Gooooool! Atlético de Madrid 1, FC Porto 0. Mario Hermoso (Atlético de Madrid) lovitură cu stânga din centrul careului.88'Înlocuire, FC Porto.Gabriel Veron intră în teren în locul lui Galeno.88'Atenţie ratată de Mario Hermoso (Atlético). de Madrid) lovitură cu stânga din afara careului. 83' Bruno Costa (FC Porto) primește fault pe aripa dreaptă.

83'Fault lui Koke (Atlético de Madrid).82'Mehdi Taremi (FC Porto) al doilea cartonaș galben.81'Fault lui Mehdi Taremi (FC Porto).78'Înlocuire la FC Porto, Toni Martínez intră pe teren în locul lui Evanilson.

77′ Înlocuire, FC Porto, Bruno Costa intră pe teren, în locul lui Otávio din cauza unei accidentări.72′ Fauie a lui Otávio (FC Porto).72′ Mario Hermoso (Atlético de Madrid) câștigă un fault pe aripa stângă.71′ Înlocuire la Atlético de Madrid, Ángel Correa intră pe teren în locul lui João Félix.

71'Mehdi Taremi (FC Porto) primește cartonașul galben pentru joc periculos.71'Fault lui Mehdi Taremi (FC Porto).71'José Giménez (Atlético de Madrid) este faultat în zona defensivă.69'Lovitură ratată de João Mário (FC Porto) șut cu piciorul din dreapta din partea dreaptă a careului este sus și lat pe dreapta.

69’ O tentativă ratată de Mehdi Taremi (FC Porto) șut cu abandonare din centrul suprafeței. 69’ Repriză ratată de Otávio (FC Porto) lovitură cu piciorul din dreapta din centrul suprafeței care trece aproape de stânga. 68 Schimbare în Atlético de Madrid Mario Hermoso a intrat pe teren în locul lui Álvaro Morata.

67'Fault lui Mateus Uribe (FC Porto).67'João Félix (Atlético de Madrid) primește fault pe aripa stângă.65'O tentativă ratată de Galeno (FC Porto), lovitură de cap din centrul careului ratează pe stânga. . Asist de Stephen Eustáquio cu o centrare în zonă după o lovitură de colț. 65' Lovitură blocată de Otávio (FC Porto) lovitură cu stânga din centrul careului.

65′ Colț, FC Porto. Corner executat de Jan Oblak.65′ Lovitură oprită în dreapta porții. João Mário (FC Porto) șutează cu piciorul drept din centrul careului. Asistat de Mehdi Taremi.64'Tencer ratat.Stefan Eustáquio (FC Porto) șut cu piciorul drept din afara careului a fost foarte aproape de stâlpul din stânga, dar puțin pe poartă.62'Înlocuire, FC Porto, intră João Mário pe teren, înlocuindu-l pe Pepê...

62'Fault lui Álvaro Morata (Atlético de Madrid).62'Otávio (FC Porto) este faultat pe aripa dreaptă.61'Înlocuire, Atlético de Madrid, Antoine Griezmann intră pe teren în locul lui Saúl Ñíguez.60'Meci în afara jocului, Atletico de Madrid. Saúl Ñíguez a încercat o pasă în adâncime dar Álvaro Morata a fost în poziție de offside.

59′ O încercare ratată de Pepe (FC Porto) lovitură de cap din centrul suprafeței care trece aproape de stânga. Asistat de Stephen Eustáquio la o centrare în interiorul suprafeţei după o lovitură de colţ. 58'Corner, FC Porto. Corner săvârșit de Koke.56′ Koke (Atlético de Madrid) a primit un cartonaș galben pentru joc periculos.56′ Galeno (FC Porto) primește fault pe aripa stângă.

56'Fault lui Koke (Atlético de Madrid).55'Corner, FC Porto. Colț este executat de Jan Oblak. 54' Lovitură respinsă în jos pe stânga. Stephen Eustáquio (FC Porto) șutează cu piciorul drept din afara careului. Asistat de Mateus Uribe. 53′ Pepê (FC Porto) are cartonaș galben pe partea sa pentru joc periculos.

53'Fault lui Pepê (FC Porto). 53'João Félix (Atlético de Madrid) este faultat pe aripa stângă. 52'Otávio (FC Porto) este faultat în zona defensivă. 52'Fault lui Saúl Ñíguez (Atletico Madrid) .

52′ Fault lui Mateus Uribe (FC Porto).52′ Thomas Lemar (Atlético de Madrid) este faultat în zona defensivă.51′ Faault lui Stephen Eustáquio (FC Porto).51′ Rodrigo de Paul (Atlético de Madrid) a primit un fault în zona defensivă.

50' Offside, Atlético de Madrid. Marcos Llorente a încercat o pasă în adâncime dar Rodrigo de Paul a fost în poziție de offside. 48' Lovitură de la Mateus Uribe (FC Porto). 48' João Félix (Atlético de Madrid) este faultat pe aripa stângă. 47' Lovitură de la Mehdi Taremi ( FC Porto).

47′ Reinildo (Atlético de Madrid) câștigă un fault în zona defensivă 46′ Pepê (FC Porto) câștigă un fault în zona defensivă 46′ Fauie de către Koke (Atlético de Madrid). Madrid, Rodrigo de Paul a intrat pe Campo, în locul lui Nahuel Molina.

Începe a doua repriză Atlético de Madrid 0, FC Porto 0.45′ Înlocuire pentru Atlético de Madrid, Thomas Lemar intră pe teren în locul lui Yannick Carrasco. 45’+2′ Se termină prima repriză, Atlético de Madrid 0, FC Porto 0.41′ Pepê (FC Porto) câștigă o lovitură liberă pe aripa dreaptă.

41'Fault lui João Félix (Atlético de Madrid).39'Galeno (FC Porto) câștigă un fault pe aripa stângă.39'Fault lui José Giménez (Atlético de Madrid).37'Corner, FC Porto. Corner este executat de Axel Witsel.

37' Lovitură respinsă de Galeno (FC Porto) lovitură cu dreapta din stânga interiorului careului. Asistat de Mehdi Taremi.37' Lovitură oprită sub stâlpi la nivelul solului. Koke (Atlético de Madrid) luptă împotriva pierderii zonei 36′ Luptă împotriva lui Mateus Uribe (FC Porto) luptă împotriva zonei 36′ Luptă împotriva Mehdi Taremi (FC Porto) din afara zonei. Sprijin de la Pepe.

34' Otávio (FC Porto) câștigă un fault în zona defensivă 34' Fautul lui Yannick Carrasco (Atlético de Madrid). Asistat de Koke.32'Corner, Atlético de Madrid. Corner este executat de Stephen Eustáquio.

32' Lovitură blocată de João Félix (Atlético de Madrid) lovitură cu dreapta din afara careului. Asist al lui Axel Witsel.31'Fault al lui Evanilson (FC Porto).31'Reinildo (Atlético de Madrid) este faultat în zona defensivă.29'O tentativă ratată de Evanilson (FC Porto) lovitură cu piciorul stâng din apropiere, din apropiere. . partea stângă foarte aproape de stâlpul din dreapta, dar s-a îndepărtat ușor. Asist de Mehdi Taremi cu o lovitură de cap.

28′ Corner, FC Porto. Colț al lui Saúl Ñíguez 23′ Lovitură ratată a lui Mateus Uribe (FC Porto) lovitură cu dreapta din afara careului, care a trecut prea sus. Asist al lui Zaidu Sanusi.22'Pepê (FC Porto) câștigă un fault pe aripa dreaptă.22'Fault lui Saúl Ñíguez (Atlético de Madrid).

21' Evanilson (FC Porto) câștigă un fault în zona defensivă 21' Fauie a lui Saúl Ñíguez (Atlético de Madrid) 14' Colț pentru FC Porto. Colț executat de Axel Witsel. 14'O tentativă blocată de Galeno (FC Porto) lovitură cu dreapta din centrul careului. Asistat de Mateus Uribe.

14′ Otávio (FC Porto) câștigă un fault în zona defensivă. 14′ Fault lui Koke (Atlético de Madrid). deviat la dreapta. Asistat de Zaidu Sanusi.8 Încercare ratată, Yannick Carrasco (Atlético de Madrid) lovitură cu dreapta din afara careului este puțin prea sus dintr-o lovitură liberă directă.

7'João Félix (Atlético de Madrid) este faultat în jumătatea atacului. 7'Fault a lui Mateus Uribe (FC Porto).6'O tentativă blocată de Nahuel Molina (Atlético de Madrid) sut cu piciorul drept din afara careului. Asistat de Marcos Llorente.5′ Reinildo (Atlético de Madrid) câștigă o lovitură liberă pe aripa stângă.

5′ Fautul lui Otávio (FC Porto). Protagoniștii sar pe teren pentru a începe exercițiile de încălzire