Wyczyn Antequera działa w Valdepeñas

Juan Antonio PerezPODĄŻAĆ

Sport nie rozumie budżetów, kategorii i gwiazdek. Dlatego jest tak pięknie, nawet jeśli czasami boli. Historia BeSoccer UMA Antequera jest niesamowita, drużyny drugiej ligi, która w tę niedzielę wygrała Copa del Rey w futsalu. Po pokonaniu czterech klubów First Division (Burela, Fútbol Emotion Zaragoza, Ribera Navarra i Industrias Santa Coloma) w finale wystąpił w roli kata Viña Albali Valdepeñas, który zaczynał jako faworyt, miał większość kibiców, a nawet wyszedł na prowadzenie. tablica wyników. Jednak zielony huragan nadchodzący z Costa del Sol dał kolejną lekcję trzeźwej rywalizacji parkowi „Olivo Arena” w Jaén.

Lazarevic wyprowadził drużynę na prowadzenie w szóstej minucie, ale Antequera w mgnieniu oka odwrócił wynik po bramkach Miguela i Davida Velasco.

Zanim doszedł do przerwy, Óscar zdobył trzecią bramkę. W drugiej połowie finał przebiegał według zaplanowanego scenariusza: Valdepeñas był przy piłce i grał na drugiej połowie, podczas gdy Andaluzyjczycy po bardzo krótkiej rotacji bronili się jak kot na brzuchu. Minuty mijały, a gra toczyła się dalej przy wyniku 3:1 na korzyść drugiej drużyny.

Humberto zmniejszył stratę golem spod nóg Conejo na sześć minut przed końcem finału. Jednak remisu nie doszło nawet wtedy, gdy Valdepeñas wyprowadził bramkarza i dokonano wyczynu gigantycznej drużyny. Antequera została nowym mistrzem Copa del Rey, a drużyna z La Manchy przegrywa trzeci finał po Lidze i Pucharze Hiszpanii w 2020 roku.

– BeSoccer CD UMA Antequera: Conejo, Burrito, Alvarito, Óscar i Cobarro (wyjściowa piątka). Grają także: Miguel, David Velasco i Pablo.

– Viña Albali Valdepeñas: Edu Sousa, Lolo, Ivi, Lemine i Sergio González (wyjściowa piątka). Grają także: Geragthy, Rafael Rato, Nano, Humberto, Matheus Preá, Gabriel Ribeiro, Lazarevic i Bateria.

Bramki: 0-1: Lazarevic, m.in. 6; 1-1: Miguel, m. 8; 2-1: David Velasco, m. 9; 3-1: Oskar; 3-2: Humberto, m.in. 34. XNUMX.