Kontrowersyjne wydalenie Álex Baena za uhonorowanie zaginionego Llanezy

Álex Baena został wyrzucony z boiska po strzeleniu gola w Villarreal-Almería. Skrzydłowy żółtej drużyny podniósł koszulkę, aby pokazać podziękowania dla José Manuela Llanezy, historycznego dyrektora drużyny „groguet”, który zmarł w zeszły czwartek po miesiącach walki z chorobą. Baena podniósł koszulkę i założył ją za głowę, co regulamin sankcjonuje żółtą kartką. Z Burgos Bengoetxea, sędzia meczu, nie dał się ponieść emocjom chwili i ku niedowierzaniu całego Estadio de La Cerámica ukarał zawodnika żółtą kartką.

Zaledwie sześć minut wcześniej Baena zobaczył pierwszą żółtą kartkę za twardy wślizg na Leo Baptistao, za co świętowanie kosztowało go wykluczenie z gry.

W protestach Pau Torres również został ukarany, podczas gdy Morlanes, który był na ławce, również został wydalony.

Mimo surowości sankcji, a nie tylko ze względu na znaczenie, regulacja jest w tym przypadku po stronie sędziego. Z Burgos Bengoetxea prawidłowo zastosował opłatę za żółtą kartkę, ponieważ Baena uniósł koszulkę nad głowę. „Zawodnik, który zdjął koszulkę lub zakrył nią głowę, musi otrzymać naganę” – mówi przepis.

Bramka Baeny dała wynik 1:1 w meczu, w którym Almería objęła prowadzenie w pierwszej połowie po bramce Melero.

Według Martíneza Montoro, sędziego ABC, „kiedyś Medina Cantalejo, z całym bólem w sercu, musiał upomnieć Sergio Ramosa, że ​​zrobił to samo i pokazał wiadomość Antonio Puercie”.

Álex Baena, urodzony w mieście Roquetas w Almerii, przybył do młodzieżowej akademii Villarreal w wieku zaledwie 11 lat. Jest to jeden z najbardziej oczywistych przykładów dobrej pracy, jaką Llaneza wykonał z kamieniołomem, najpierw jako dyrektor sportowy i manager klubu, a później jako radny jako delegat i wiceprezes, który pełnił tę funkcję aż do śmierci. z powodu białaczki.

Dziwaczny scenariusz gry wciąż zawierał niespodziankę. Z dziesięcioma, Villarreal urósł i ostatecznie wygrał mecz po bramce Jacksona w dogrywce. Llaneza miał hołd dla wzrostu swojej sylwetki.