По една година, Хетафе победува на гостински терен

Ажурирање

Крај на натпреварот, Селта од Виго 0, Хетафе 2.90'+6' Завршен втор дел, Селта од Виго 0, Хетафе 2.90'+5' Стефан Митровиќ (Хетафе) е фаулиран во одбранбената зона.90'+5'Рака од Тиаго Галхардо (Селта де Виго).

90'+5'Замена во Хетафе, Океј Јокуслу влезе на теренот заменувајќи го Флорентино. 90'+3' Жозеф Аидо (Селта де Виго) фаул.90'+3' Енес Унал (Хетафе) е фаулиран на десната страна.90 '+2'Ракомет на Мауро Арамбари (Хетафе).90'+2'Замена во Хетафе, Карлес Алења влезе на местото на Борха Мајорал.

90'+2' Замена во Хетафе, Сандро Рамирез влезе на теренот за да го замени Оскар Родригез. 90'+1' Фаул на Санти Мина (Селта де Виго). 90'+1' Матијас Оливера (Хетафе) е фаулиран во спротивното. Орбелин Пинеда (Селта де Виго) шутот со десната нога надвор од шеснаесетникот беше многу блиску до левата статива, но отиде малку подалеку.

88'Аугусто Солари (Селта де Виго) доби прекршок на десното крило.87'Промашен обид. Тиаго Галхардо (Селта де Виго) со глава од центарот на областа.86'Санти Мина (Селта де Виго) доби прекршок во одбранбената зона.86'Фул на Мауро Арамбари (Хетафе).86'Ракомет на Тиаго Галхардо (Селта де Виго).

82′ Замена, Селта од Виго, Орбелин Пинеда влезе на теренот на местото на Браис Мендез. 82′ Промашен удар. Санти Мина (Селта де Виго) со глава од центарот на областа. 80′ Фаул на Санти Мина (Селта од Виго) .80 „Дјене Даконам (Хетафе) е фаулиран на десното крило. 77`Корнер, Селта де Виго. Корнер изведено од Дејвид Сорија.

77′ Корнер, Селта од Виго. Корнер изведе Мауро Арамбари. 75' Ракомет на Енес Унал (Хетафе) 74' Жолт картон доби Џеисон Муриљо (Селта од Виго) 72' Замена, Селта од Виго, Тиаго Галхардо влезе на теренот, на местото на Денис Суарез. 72′ Одбиен шут од Браис Мендез (Селта од Виго) левата нога надвор од шеснаесетникот. Помогнат од Јаго Аспас.

70' ВАР Преглед: Гол на Гетафе (Енес Унал). 69' ГОЛ ПОНИШТЕН ОД ВАР: Енес Унал (Хетафе) постигна гол, но по прегледот на ВАР голот не оди нагоре.69'Офсајд, Гетафе. Хорхе Куенка се обиде преку топка, но Енес Унал беше фатен во офсајд. Корнер изведе Матиас Дитуро 68′ Удар стоејќи покрај десната страна од голот. Борха Мајорал (Хетафе) шутираше со десна нога од центарот на шеснаесетникот. Со помош на Енес Унал.

67'Прекршок на Аугусто Солари (Селта де Виго).67'Борха Мајорал (Хетафе) доби прекршок по левото крило.66'Промашен обид. оди премногу високо. По асистенција на Нолито по удар од корнер 65'Корнер, Селта од Виго. Корнер изведен од Хорхе Куенка 65′ Аугусто Солари (Селта од Виго) доби жолт картон.

64'Матијас Оливера (Хетафе) доби жолт картон поради опасна игра.63'Аугусто Солари (Селта де Виго) доби прекршок во одбранбената зона.63'Прекршок на Матијас Оливера (Хетафе).61'Низок удар зачувани стапчиња на ниво на земјата. Санти Мина (Селта де Виго) шутира со десната нога надвор од шеснаесетникот. 59′ Одбиен удар од Енес Унал (Хетафе) шутираше со десната нога од центарот на областа. Помогнат од Борја градоначалник.

58′ Нолито (Селта де Виго) доби прекршок во одбранбената зона. 58′ Фаул на Дамијан Суарез (Хетафе). 57′ Замена, Селта од Виго. Аугусто Солари го замени Кевин Васкез. 57′ Замена, Селта де Виго влезе Кампо Нолито на замена на Франко Черви 56' Флорентино (Хетафе) доби жолт картон поради опасната игра.

56′ Фран Белтран (Селта од Виго) доби прекршок на противничката половина, 56′ Фаул на Флорентино (Хетафе) 51′ Гол! Селта де Виго 0, Хетафе 2. Борха Мајорал (Хетафе) шут со лева нога од левата страна на шеснаесетникот 50′ Фаул на Иаго Аспас (Селта од Виго).

48' Оскар Родригез (Хетафе) доби жолт картон. 48' Хави Галан (Селта де Виго) доби прекршок на левото крило. 48' Фаул на Оскар Родригез (Хетафе). 46' Фаул на Денис Суарез (Селта). Де Виго) 46' Борха Мајорал (Хетафе) е фаулиран на левото крило.

Започнува второто полувреме Селта де Виго 0, Хетафе 1,45'+2' Заврши првото полувреме, Селта де Виго 0, Хетафе 1,43' прекршок на Браис Мендез (Селта од Виго).43' Борха Мајорал (Хетафе) доби прекршок по левата страна крило 40' Фаул на Санти Мина (Селта де Виго).

40'Флорентино (Хетафе) доби прекршок во одбранбената зона.38'Борха Мајорал (Хетафе) доби жолт картон поради опасна игра.38'Браис Мендез (Селта де Виго) доби прекршок на десното крило. 38' Фаул на Флорентино (Хетафе) 32' Франко Черви (Селта од Виго) доби прекршок во одбранбената зона.

32′ Фаул на Мауро Арамбари (Хетафе) 27′ Офсајд, Селта од Виго. Нестор Араухо се обиде преку топка, но Браис Мендез беше фатен во офсајд.23'Гоооол! Селта де Виго 0, Хетафе 1. Борха Мајорал (Хетафе) шутира со десната нога од средината на шеснаесетникот. 18′ Пораз на Денис Суарез (Селта од Виго).

16'Енес Унал (Хетафе) доби прекршок во одбранбената зона.16'Прекршок од Фран Белтран (Селта од Виго).15'Фул на Енес Унал (Хетафе).14'Хави Галан (Селта де Виго) доби падне во одбранбената област. Помогнат од Дамијан Суарез со центаршут во областа.

13′ Опасна игра на Браис Мендез (Селта од Виго) Хорхе Куенка (Хетафе) 9' Браис Мендез (Селта од Виго) доби прекршок на десното крило.

7'Промашен шут. Енес Унал (Хетафе) шутираше со десната нога од центарот на областа многу блиску до левата статива, но отиде малку подалеку. 5' Франко Черви (Селта де Виго) доби прекршок во одбранбената зона .5' Фаул на Мауро Арамбари (Хетафе) 3' Одбранет удар под стативите на ниво на земја. Хави Галан (Селта де Виго) шутира со левата нога надвор од областа. По асистенција на Нестор Араухо. 2'Обидот е изблокиран. Помогнат од Кевин Васкез.

2' Браис Мендез (Селта од Виго) ја погоди левата статива со лев удар од центарот на шеснаесетникот. Протагонистите скокаат на теренот за да започнат со вежбите за загревање