Francija 3 – Polija 1: Mbapē ir varmāka, kurš ceturtdaļfinālā iedzina francūžus

Francija laukumā izgāja pārliecināta par savu pārākumu, ar nedaudz aizskarošu pašcieņu, kas robežojas ar augstprātību. Viņš zina, ka viņam pat nav jādominē spēlē, lai pēc tīrā gravitācijas likuma vārti kristu tāpat kā Ņūtona ābols. Viņš ir mantojis Vācijas veco pārliecību un pat neuztraucas par mežģīņu izgatavošanu, lai atvērtu sarežģītus piekļuves ceļus sāncenšu vārtiem. Viņam pietiek nopietni iedēstīties laukuma centrā un paļauties, ka malējie pussargi paņems kādu dzeramu piespēli, iespējams, no Grīzmaņa, un divās sekundēs no nulles tiks uz simtu. Dembele ir nevaldāmā un iracionālā Mbappé versija, taču, kad abi paātrina ienaidnieka aizsardzību, viņš sāk trīcēt, jo viss kļūst iespējams.

Dešāns nav ieinteresēts noslīcināt sāncenšu komandu savā zonā, lai gan šķiet, ka, ja gribētu, francūži varētu. Bet labāk tos novērot minūtes un minūtes, pirms dodat viņiem vairākus pēdējos sitienus.

• Francija: Lloris (cap) – Kounde (Disasi 90+3), Varāns, Upamekano, Teo Ernandess – Čuameni (Fofana 66.), Grīzmans – Dembele (Kingslijs Komans 76.), Rabiots, Žirū (Markuss Turams 76.), Mbapē.

• Polija: Ščesnijs – Kešs, Gliks, Kiviors (Bednareks 87.), Berešinskis – Zieļinskis, Krihovjaks (Biļiks 71.), Šimanskis (Miliks 64.), Kaminskis (Zaļevskis 71.), Frankovskis (Kamils ​​Grosickis 87.) – Levandovskis (kap.).

• Vārti: 1-0, min.44: Žirū; 2-0, min. 74: Mbappe; 3-0, min. 91: Mbappe; 3-1, min. 99: Soda sitiens Levandovskis

• Tiesnesis: Hesus Valencuela (VEN). Viņš pamācīja Aurélien Tchouméni (min.32) no Francijas un Bartosz Bereszynski (min.47) un Metiju Kešu (min.88) no Polijas.

Pirmais sitiens notika 43. minūtē, lai gan pirms tam Ščesnija mēģinājumi bija labi atrisināti. Poļi spēja nomainīt mača zīmi un nostādīt Franciju kompromitējošā situācijā, taču Zielinska dubultā pazušana ietriecās Lorisā un Kaminska atbildi zem vārtu pārliktņa uzņēma Varāns. Tomēr nākamajā izspēlē jauku Mbapē piespēli Žirū apstiprināja veterāns "Milan" uzbrucējs, izvirzot Franciju uz tablo.

Polijai nav žēlastības puslaikā doties ar nolaistām ausīm, taču Francijas triumfos ir kaut kas nepielūdzams, noteikums, kas tiek ievērots ar fizisko likumu spītību: viņu bumbas iet iekšā, bet sāncenses ne.

Otrais sitiens tika veikts 73. minūtē, un tas bija lielisks Francijas rezumē. Polija ar saviem saruktajiem līdzekļiem sagādāja Llorisam problēmas, kad Grīzmans aptvēra bumbu un sita to. Bumba vidējā līnijā krita Žirū. Viņš to savaldīja un nodeva Dembelei, kurš spiedās skriet, it kā viņam būtu iedotas jaunas baterijas. Viņš ieraudzīja Mbapē, kurš virzījās uzbrukuma kreisajā malā, un pasniedza viņam bumbu. Angļu 10. numurs, kurš, šķiet, ir gatavs saņemt Mesi kroni šajā pasaules čempionātā, vārtus guva ar spēku un vienkāršību.

Trešais sitiens tika veikts 90. minūtē.Mbappé satvēra bumbu šajā zonā, atbrīvojās no sava aizsarga un raidīja precīzu un netrāpītu raķeti komandai, kas būtu pacēlusi Kimu Čenunu no vietas jebkurā pieturā. Ščesnijs bumbu varēja pavadīt tikai ar roku no tālienes, it kā paklanīdamies tai.

Francijas uzvara apliecināja Levandovska atvadas. Varšavas uzbrucējam pārejai no spēles ar Bayern vai Barça uz to ar savu nacionālo izlasi ir jābūt tādam, kā viņu iekļāvis savas pilsētas precētajā komandā, pastāvīgai melanholijai un nepārtrauktai cīņai, gandrīz nesaskrāpējot bumbu. Vismaz viņi ar zināmu lepnumu var apgalvot, ka šīs svētdienas Polija nepazuda, kā tas notika pret Argentīnu, bet cīnījās ar saviem novājinātajiem ieročiem, redzot, kā Francijas kavalērija spārdās un mēģināja gūt vārtus.

Levandovskis to panāca spēles pēdējā elpas vilcienā, no soda un ar spriedzi. Viņš netrāpīja savu pirmo metienu, taču tiesnesis to noteikti atkārtoja, jo Lloris bija gājis uz priekšu. Pie savas otrās iespējas Barcelona uzbrucējs trāpīja sarkano. Katarā viņš ir guvis divus vārtus un spējis lauzt savu lāstu ar Pasaules kausu, taču viņš startē astotdaļfinālā. Tagad ir pienācis laiks Mbapē un šai Francijai, kas uzspiež sevi saviem sāncenšiem ar nedaudz aizkaitināmu kauslinieku augstprātību.