Irēna de Tomasa, ILCA 4 Eiropas čempione

Valensiete Irēna de Tomasa šodien pakāpusies ar dubulto Eiropas čempiones titulu ILCA 4 gan absolūtajā kategorijā, gan sub 16. Spāņu burātāja panākumiem pievieno bronzas medaļu, ko pēc sešu dienu sacensībām ieguva baleāri Ksavjers Garsija. Dzivonovas ūdeņos, Polijā.

Pagājušajā pirmdienā, 20. gadā, Eiropas pasākums sākas ar lielu Spānijas dalībnieku skaitu: desmit meitenes un vienpadsmit zēni. Pirmo trīs burāšanas dienu beigās vairāk nekā puse no nacionālās pārstāvniecības iekļuva zelta grupās, septiņi burātāji sieviešu kategorijā un vēl septiņi vīriešu kategorijā. Šodien, sestdien, 25. jūlijā, ar tukšu dienu, bez viteo, noslēdzies ILCA 4 Eiropas čempionāts, pēc kura apstiprinātas jau minētās medaļas.

Irēna de Tomasa, Real Club Náutico de Valencia reģistratūra, visas nedēļas garumā ir pierādījusi, ka ir viena no galvenajām pretendentēm uz uzvaru peldē, kas sastāv no 132 laivām. Ar desmit regatēm savā skapī de Tomasam ir trīs daļējas uzvaras un kopā septiņas pozīcijas Top 10. Šie rezultāti viņam ir ļāvuši kļūt par jauno ILCA 4 Eiropas čempionu.

Sieviešu pludiņos izcēlās vispārējā finālā sestās Anas Rodrigesas un decimētās Adrianas Kastro dalība. Tāpat Marija Magdalēna Viljalonga finišēja 22. vietā, būdama sestā labākā burātāja līdz 16 gadu vecumam. Alehandra Peleteiro (37), Alba Diasa (39), Patrīcija Kabalero (52), Rosio Blázkesa (75), Kristīna Kardona (80) un Lūcija Kardona. (92).

Baleāru salu vīriešu kategorijā Ksavjers Garsija izcīnīja bronzas medaļu 210 dalībnieku flotē. Sacensību noslēgumā Real Club Náutico de Palma regate ir pievienojusi punktus Top 10 septiņās no deviņām apstrīdētajām regatēm. Uzvaru izcīnīja itālis Džulio Genna, kurš ar savu tautieti Nikolaju Kasitu finišēja neizšķirti, otrais.

Kopā ar Garsiju spāņi Ksavi Kaldentejs (4), Andrēss Bario (35), Migels Rodrigess (42), Pols Nunjess (44), Alfonso Peress (54), Huans Santoss (55), Daniels Gimeness (59), Alberto Talens. (81), Fernando Kamposs (84) un Karols Krupskis (88).