Girona 4 – Real Madrid 2: A Real Madrid piszkosvörös Geronától

Április végén egy kedd, 30 fokkal, 19.30:XNUMX-kor, és semmi kockán. A Montiliviben megrendezett meccs ilyen körülmények között nem olyan, amely arra készteti a Real Madrid-szurkolókat, hogy családi kötelezettségvállalásokat vagy orvosi időpontokat találjanak ki, hogy korán elhagyják az irodát. Érkezik a kupadöntő az Osasunával és a Bajnokok Ligája elődöntői. Nem kell energiát és hangot pazarolni a már elvesztett csatákra. A probléma az, hogy a csapat maga csinálja.

Kínos vereség a gironai esőben, nem illett a fehér pajzshoz, amit tegnap csak Vinicius védett meg méltó módon, az egyetlen, aki játszani és versenyezni akart. Az egy dolog, hogy márciusban elveszítettük a bajnokságot, és más, ha pályára lépünk. Legutóbb Lewandowski szerzett négy gólt a Madrid ellen 2013 áprilisában, a Borussia Dortmund mezében. Tíz évvel később Taty Castellanos pályafutása legjobb estéjét élte át.

• Gerona: Gazzaniga; Arnau, Bueno, Juanpe, Miguel Gutiérrez (Hernández, 89. min.); Romeu, Couto, Cigankov (Valerij, 72. min.), Martín Iván (Artero, 90. min.+2.), Riquelme (Reinier, 89. min.); Castellanos (Stuani, min.72).

• Real Madrid: Hold; Carvajal (Lucas Vázquez, 79. perc), Militao, Rüdiger, Nacho (Camavinga, 52. perc); Modric (Tchouameni, min.63), Kroos, Valverde; Asensio, Rodrygo (Mariano, 79. perc) és Vinicius.

• Gól: 1-0, 12. perc: Castellanos. 2-0, 24. perc: Castellanos. 2-1, 34. perc: Vinicius. 3-1, 46. perc: Castellanos. 4-1, 62. perc: Castellanos. 4-2, 85. perc: Lucas Vázquez.

• Játékvezető: Iglesias Villanueva (C. Gallego). Sárga lappal figyelmeztette Arnaut (43. perc) Gironában; valamint Vinicius (min.37) és Militao (min.65) a Real Madridban.

Kifogástalan győzelmet aratott Míchel Girona, az az edző, aki nyíltan bevallja, hogy szeretné látni, hogy a Manchester City ráteszi a kezét Madridra. A Girona ugyanannak a csoportnak a tulajdonosa, Pep pedig Vallecano edző barátja. Politikailag nem korrekt, de legalább nem sért törvényt, a terület specialitása.

Szokás is Viniciusra vadászni, a játékvezető beleegyezésével. Tegnap Iglesias Villanueván volt a sor, aki semmi olyat nem csinált, amit korábban sokan mások. A galíciai játékvezető hamarosan kijelölte a területet. Párbaj a szabályzat határáig és síp sztrájk. A zónájukon kívüli fehér középhátvédek súlyos helyzeti hibája után realizált 1-0 a Vininek adott 3.560. rúgásból született ebben a szezonban, minden szankció nélkül. Nyitott bár.

Lambretta volt Arnau ellen, mint Rómeu tarascada előtt, majd Santi Bueno félelmetes tackleje, csapjaival a brazil bal lábának Achilles-sarkát simogatva. Folytasd!

Vinicius megzavarodott, elvesztette az idegeit, és még a fűvel is vitatkozni kezdett. Gesztusok a pajzs megrázásával, a lelátók kihívásával, összecsapások több Girona-játékossal és dühös tiltakozások Iglesias Villanueva, egy „Gublinnál” kevésbé személyiségű játékvezető ellen. Azt sem becsülte meg, hogy Vinicius előbb látja a sárgát, mint azok, akik megrúgták. Bingó.

Percek után a galíciai intette Arnaut a 43. percben, miután Viniciust a földre dobta, térdén és arcon ütötte. Dupla ütés, milyen piszkosul olcsó. A brazilnak kilenc sárga lapja van ebben a szezonban, ami annyi, mint Benzemának 14 év alatt Madridban.

Ha őszintén szólunk, nem volt rossz az első félidő a madridiak számára, de hátul a „nyaralás miatt zárva” jelzéssel játszottak. Bárki is mondta Ancelottinak, hogy a csapata fizetett Camavinga védekezésbeli hiányáért. A 2-0 is Militao súlyos hibájából született, akit egy 40 méteres lövés zavart meg, és ártalmatlan volt a Castellanosszal vívott párharcban. Nem sokat segített Lunin, a jégkapus sem.

Az ukrán, aki Courtois gyomor- és bélgyulladással az utolsó pillanatban kiesése miatt kezdő, az egyik legmegfejthetetlenebb játékos, aki az elmúlt években átjutott a klubon. Castellanos lövése elcsúszott a lába alatt. Nyilvánvaló, hogy miért nem játszik még a kupában.Adj neki egy revénát és keress csapatot nyáron. A saját és Madrid javára.

Két lövés a botok között, ami a második félidő kezdetekor három volt, szintén a hálóba szánta el magát. A Madrid két perccel a Girona előtt hagyta el az öltözőt. Biztos, hogy visszatérünk, de kés és villa nélkül nem lehet enni. Még egy perc sem telt el az újraindítás után, amikor Couto egy egyszerű hosszú labdával kitette Nachót, hogy lássa, ki futott a legtöbbet, Taty pedig ugyanezt tette ismét Militaóval és Rudigerrel. Jelöletlen lövés, a fehér középhátvédek ellenkezése nélkül, és Lunin megfélemlítésének legkisebb jele sem. Láthatatlan.

A negyedik Militao legrosszabb játékát hozta ki a Real Madrid védőjeként. Egy rövid szögletet Riquelme végzett a területre. Az argentin támadónak, aki nyugodtan Eder hátára ült, még a lövéssel sem kellett küzdenie. Militao meg sem ugrott. Fejlövés a pirosra. 4-1.

Fél óra volt hátra, és a brazil középhátvéd múlt heti mondata visszhangzott a madridi szurkolók fejében. „Úton vagyok afelé, hogy a világ legjobb védelmezője legyek.” A mellkas kinyújtása sosem volt jó kiút. Ancelotti zavarodottan, és a szokásosnál magasabb rágási ritmussal végül magával ragadta Marianót és Lucast. És Vinicius, akit nem távolított el, pedig többször is átfutotta a második sárga hullámot.

Az elejétől a végéig a brazil volt az egyetlen, aki méltósággal viselte a mezt. A 85. percben bravúros játékából a Madrid 4-2-re zárta a döntőt, Vázquez góljával. Elégtelen smink.