Sebastian Riquelme és Miquel Pérez, valamint Paula és Isabel Laiseca, a 420-as Spanyol Kupa bajnokai

17/05/2023

Frissítve 06:35-kor.

Utolsó szívmegállító nap az Arousa torkolat vizében. Nagyon szorosan zárult a Galíciai Királyi Vitorlás Szövetség által szervezett teszt, a 420 Spanyol Kupa harmadik, egyben utolsó versenynapja. A három élvonalbeli legénységgel szemben, amelyet mindössze két pont választ el, az utolsó három vita meghatározó volt a győzelemhez, amely végül a Club Nàutic el Balís katalánjainak, Sebastian Riquelme-nek és Miquel Péreznek a kezébe került.

A felek nem tévedtek. A harmadik versenynap a 60 résztvevő legénységet erős északkeleti széllel fogadta, a délelőtt egyes szakaszaiban közel 20 csomós intenzitást is elérve. Ezekkel a feltételekkel és minden eldőlt, a flotta készen állt arra, hogy száz százalékot adjon az utolsó rohamban a regatta mezőnyében.

A Sebastian Riquelme és Miquel Pérez alkotta katalán csapatnak, a Club Nàutic el Balísból három negyedik hely is elég volt ahhoz, hogy a döntőig megőrizze előnyét, így a Spanyol Kupa abszolút győztese lett. Ezt is megtették négy ponttal a besorolt ​​szegmensek előtt, amelyek végül a kanáriak Jaime Ayarza és Mariano Hernández lettek két hetedik és egyharmaddal.

A Real Club Náutico de Gran Canaria képviselői mögött a dobogó harmadik fokán a Club Nàutic S'Arenal zászlaja alatt vitorlázó baleári Marc Mesquida és Ramón Jaume foglalta el. Mesquida és Jaume voltak a legjobbak ezen az utolsó napon, két részgyőzelmet és egy harmadik helyet hozzáadva.

A nőknél a győztesek a Real Club Náutico de Gran Canaria nővérei, Paula és Isabel Laisecaé volt, őket szorosan követték a Club Nàutic S'Arenal vitorlázói, María Perelló és Marta Cardona, akik második lettek. pont a Kanári-szigetekről. A harmadik pozíciót eközben Nora García és Mariona Ventura foglalta el a Club Nàutic el Masnouból.

A spanyol 420-as kupán a 19 éven aluliak és a 17 éven aluliak kategóriájában is jutalmazták a felnőtteket, mind a férfi, mind a női szakosztályban. A 19-esben Jaime Ayarza és Mariano Hernández, valamint a María Perelló és Marta Cardona alkotta legénység győzött, míg a 17-ben Miguel Padrón és Luis Mesa a Real Club Náutico de Gran Canaria-tól és a Galíciai Natalia Domínguez és Inés Ameneiro.

Domínguez és Ameneiro, a Real Club Náutico de Sanxenxo és a Real Club Náutico de Vigo zászlaja alatt vitorlázó legfiatalabb vitorlázók bravúros győzelmet arattak kategóriájukban, és a női összetettben is nyolcadik lettek.

Jó teljesítményt nyújtott még a galíciai képviselők közül Pablo Rodríguez és Pablo Llorens, a Rodeira és A Coruña Királyi Yacht Clubs-tól, akik a regatta első napja óta a kevesebbről többre emelkedve a tizennegyedik helyen végzett.

A verseny után 17:00 órakor a trófeák átadására került sor a Galíciai Vitorlásközpont létesítményeiben. Manuel Villaverde, a Galíciai Királyi Vitorlás Szövetség elnöke; José Ramón Lete, a Xunta de Galicia sportért felelős főtitkára; Argimiro Serén, Vilagarcía de Arousa sporttanácsosa; Álvaro Carou, turisztikai tanácsadó; és Juan Andrés Pérez, Vilagarcía tengerészeti kapitánya volt felelős a díjak átadásáért az esemény nyerteseinek.