Dva boda bježe Albaceteu protiv Barçine podružnice u popustu

Albacete Balompié je već skupio bodove i posjetio podružnicu Barçe u utakmici koja je počela gubiti, vratila se, izjednačila i mogla je pobijediti u posljednjoj utakmici. Pobjeda momčadi La Mancha bila je vrlo važna, ali idućeg tjedna na 'Carlos Belmonte' će primiti lidera ove skupine II Prvog RFEF-a, podružnicu Villarreala, a sada su drugi na ljestvici s četiri boda .

U prvoj utakmici napada Barçe, prije deset minuta, bilo je 1-0 sjajnim osobnim potezom Ferràna Jutglàa. I nedugo nakon toga Ilias Akhomach je imao 2-0, ali je Bernabé to izbjegao. Nakon prekida, Albacete Balompié je krenuo u potragu za izjednačenjem, a Manu Fuster je bio blizu jednog boda u čistom heads-up meču.

Manchegosi su također tražili jedanaesterac za trijezan udarac Kikea Márqueza, dok je rezervna momčad poništila pogodak Màrmola zbog prethodnog ofsajda.

Na kraju je inzistiranje situacije u La Manchi nagrađeno slobodnim udarcem sprijeda od strane Rubéna Martíneza i dodirnutim Márquezom, što je dovelo do blage pogreške vratara Carevića. Odavde se igra pretvara u ulične trkače. Tako je došlo do 87. minute, kada je promašaj Màrmola na Rubéna Martíneza doveo do dosuđivanja jedanaesterca. Kike Marquez postiže rezultat 1-2.

Albacete je imao pobjedu u svojim rukama, ali u 95. minuti komešanje u njihovom području dovelo je do udarca Lucasa de Vege, koji je izjednačio na dva. U posljednjoj igri, 96. minuti, slobodan je udarac izveo Kike Márquez koji je Djetei završio glavom. Središnji branič bio je potpuno sam, iako je lopta otišla pored gola. Tu je bila pobjeda!

– FC Barcelona B: Carević; Ilias Akhomach (Zacarías, m. 59), Ramos Mingo, Comas (Guillén, m. 68), Mika Mármol; Fabio (Peque Polo, 59), Mattheus, Jandro, Ruiz (Lucas de Vega, m. 59); Diounkou (Peque, m. 90) i Jutglá.

– Albacete Balompié: Bernabé; Johannsson, Dejetei, Boyomo, Emmanuelle; Sergi García (Kawaya, m. 83), Riki, Alberto Jiménez (Eric Montes, m. 74), Kike Márquez; Manu Fuster i Dani González (Rubén Martínez, m. 57).

Sudac: Busquets Ferrer. Žuti mještanima Ruizu, Akhomachu i Ramosu Mingu. U ime posjeta Alberto Jiménez.

Golovi: 1-0, m. 8: Jutgla; 1-1, m. 72: Ruben Martinez; 1-2, m. 87: Kike Márquez (penal); 2-2, m. 95: Lucas deVega.

Incidenti: utakmica 24. dana gGrupe II Prvog RFEF-a odigrana je na stadionu 'Johan Cruyff' pred oko 600 gledatelja. Prisutnost navijača Albacetea na tribinama.