Doncici 45 punkti pole NBA parima meeskonna vastu vajalik

Luka Doncic üle Dallas Mavericksi langes Sunsile (121-114) hoolimata sellest, et Sloveenia baas mängis hooaja ühe parima mängijana (45 punkti). Miami Heat ja Phoenix Suns andsid omalt poolt sel esmaspäeval tugeva löögi, suutsid NBA play-off'is oma vastavate konverentside poolfinaalide alguses võidud saata.

Deandre Aytoni ja Devin Bookeri juhitud Suns alistas läänekonverentsi poolfinaalis Mavericksi. Ayton ja Booker kogusid vastavalt 25 punkti ja lauapalli ning 23 korda, uued kotid ja servid, mis varjutasid sloveenlase Doncici suurepärase esituse.

45 punkti, 12 lauapalli ja kaheksa korvisöötu kogunud Doncic püüab sel kolmapäeval taas vastasväljakul õnne parandada, et viia seeria seitsmest mängust parimaks.

Suns lõi esimeste minutitega 9:0 eduseisu ja lasi harva gaasipedaali alla. Nad tabasid väljakult 50,5%, müüsid ka lauapallid 51:36 ja alistasid Mavericksi XNUMX. korda järjest, arvestades põhihooaja mänge.

See on esimene kord, kui Dallas pääseb Doncici nelja-aastase NBA karjääri jooksul järelhooaja teise ringi.

Doncic ja Maxi Kleber tundusid olevat väljakutse vastu, kuid ülejäänud Mavs ei teinud palju enne, kui oli liiga hilja. Kleber sai 19 punkti.

Booker, kes kaotas Phoenixi esimese ringi võidu ajal väga kiiresti Pelicansi poolt parema reielihase venitamise tõttu kainena, naasis täna, kuid vaatas tervena stabiliseerimise suhtes tavapärasest veidi ettevaatlikum.

See kõhklus kadus aeglaselt esmaspäeva esimesel veerandajal, kui ta viskas 13 punkti ning lisas kuus lauapalli ja neli korvisöötu. Ayton domineeris omalt poolt värvides ja keskvahemikus, lähenedes oma tavapärasele kaadrite ja dunkide mitmekesisusele.

Sunsi eest viskas 19 punkti veteranist pallikaitsja Chris Paul ja Cam Johnson viskas 17 punkti. Kõik viis Sunsi alustajat skoorisid kahekohalise arvuna.

Kuusikud kukuvad ilma Embiidita

"Capital del Solis", kus sihiks olid Tyler Herro ja Bam Adebayo, saavutas Heat oma esimese matši idakonverentsi poolfinaalis Philadelphia 76ersi vastu, võites neid 106:92.

Herro ja Adebayo viskasid üle vastavalt 25 punkti ja seitsme resultatiivse söödu ning 24 punkti ja 12 lauapalliga ning andsid Miamile esimese punkti. Selle seeria teine ​​mäng peetakse kolmapäeval Miamis.

Ida esireket Heat mängis ilma staarkaitsja Kyle Lowryta, kes on vigastatud reielihastest.

Sixersil omalt poolt puudus oma täht kamerunlasest väravakütt Joel Embiid, kes on määramata ajaks väljas orbiidimurru tõttu, mille sai avaringi seeria viimases mängus Toronto Raptorsi jagu (4:2).

Miami poolelt lisas 15 punkti Jimmy Butler, kelle arvele jäid ka Gabe Vincenti ja ründaja PJ Tucker mõlemalt 10 punkti.

76ers oli ilma põhihooaja MVP finalisti Embiidita, kes vigastusest taastudes isegi Miamis ei viibi.

Keegi ei oota, et kamerunlane mängiks kolmapäeval selle seeria teises mängus. Ja nagu arvata oli, jäi temast ilma.

Sixersi poolel viskas Tobias Harris 27 punkti, talle sekundeerisid Tyrese Maxey 19 ning James Harden 16 kasti, üheksa koti ja viie resultatiivse sööduga.

Miami floppis juba varakult agressiivselt, võites Tuckeri Hardeni üle ja lootis, et ta kaitseb teda sarnases juhtumis, mida ta kasutas Trae Youngi vastu eelmises sarjas Atlanta Hawksi vastu.

Kohalikud saavutasid esimesel veerandajal kuni 12-punktilise edu pärast mängu pingilt alustanud Herro 10:2 eduseisu. Vahe oli endiselt mugav (46-36) teise keskel Herro järjekordse korvi järel.

Hardeni hüppaja, kui teisest veerandajast oli jäänud 28 sekundit, viis 76ersi poolajale 51:50 juhtima, mis oli nende öö esimene edumaa.

Adebayo sai aga Tuckerilt söödu dunki eest, mis viis Miami kolmandaks 62:61 juhtima ja see oleks mängu viimaseks liidrivahetuseks.

Kolmanda perioodi lõpus lõi 10:0 seisuga hea padja ja seejärel lükkas järjekordne 13:2 jooks neljanda veerandi alguses Heati eduseisu 98:77.