Katir astub taandamatule Ingebrigtsenile vastu

Kahtlemata. Veel hiljuti väitis Mo Katir, et eelistab rekordeid medalitele. Aga sa ei ütle seda enam. Murcia sportlane kulmineerus suurejoonelise suve Münchenis, lisades Müncheni EM-i hõbemedali 1.500 meetri jooksus maailma pronksile. Hispaanlane astus kogu aeg välja läbitungimatu Jakob Ingebrigtseni vastu, kes oli Oregonis juba samal distantsil võitnud keenialasi, etiooplasi ja ugandalasi. Vaid Muleño talus Moruego pikka rünnakut kuni sama finišijooneni. Seal ütlesid jalad talle piisavalt. Põhjalanna võitis ajaga 5.000:13 ja Katir jäi ajaga 21.13, edestades pronksi itaallanna Yemaneberhan Crippa ajaga 13:22.98. Kuni viimase ringini proovis ka Adel Mechaal, kes kukkus hiljem kokku ja langes neljateistkümnendale kohale, jäädes isegi hispaanlase kolmandale Abdessamad Oukhelfenile alla. Kui Katiri oma on olnud unistuste suvi, unustab Mechaal tema esimesel võimalusel. 13 MM-i valiku segadusse lisas ta hiljem koroonaviiruse positiivse tulemuse, mis teda MMil kaalus, kaugeltki mitte 24.83 medalitest. Ka Münchenis pole ta oma tasemel olnud.

Finaalis oli pinge juba enne starti. 24 sportlast stardis oli liiga palju. Isegi nullväljundit oli näha. Juba aktsioonis oli finaalis teine ​​norralane Nordas, kes läks oma liidrile tööle, pannes grupi esimesest ringist peale ükshaaval järjekorda, aga kui tuli käsk katsumus maksimaalselt vastu pidada, see sai saatuslikuks. Varsti võeti nad kõik kokku ja võitlesid iga rajatolli eest. Närve oli nii palju, et isegi inglane Hugo Hay sattus Katiri enda sõnul maa peale. Sealt tekkiski põnevus.

Pärast oli Ingebrigtsen see, kes soovis tüli vältida ja hakkas kolme ringiga kõvasti trügima. Ootasin 1.200 meetrit rütmilist pingutust, mille käigus pead ei kaotanud. Katir võttis positsioonid sisse ja astus 21-aastase Norra staari jälgedesse, kes peaaegu märkamatult järjest hoogu kogus. Viimased nelisada jõudsid juba kahekesi. Katir jäi Ingebrigtseni juurde, oodates lööki, mida ei tulnudki. Hispaanlane tegi viimase kurvi teisel rajal ja põhjamaalane teadis, et tema on võitja. “Olen hõbeda üle väga uhke,” ütles Katir segatsoonist. "Rahvusvahelist medalit on väga raske võita ja ma lihtsalt loodan, et see tegi hispaanlastele õhtu. Loodan järgmisel aastal rohkem töötada.»

Katir, nüüd jah, marssis puhkama pärast seda suve, mil tal oli kulmude vahelt rahvusvahelisel areenil numbrit teha. Niipea, kui ta võitis MM-i pronksi, naasis ta Hispaaniasse, puhkas paar päeva perega ja läks Sierra Nevadasse, kus oli taas oma treener Gabi Lorentega, et valmistada ette rünnak selleks Euroopa meistrivõistlusteks. Tema esialgne idee 1.500 ja 5.000 kahekordistamisest Ingrebigtseni stiilis lagunes, kuna see läks vastuollu föderatsiooni plaanidega. Seega keskendus ta seekord pikemale distantsile, mis oli paremini ligipääsetav ilma Aafrika leegioni kohalolekuta, mis tähistas tema olümpiamängude debüüti, olles samal distantsil kaheksas, mille tulemus valmistas pettumuse kõigile peale tema. Aeg on taas tõestanud, et tal oli õigus.

Katir on Hispaania jaoks viies medal ja säilitab delegatsiooni hea taseme, mille lõpetasid sel teisel päeval Eusebio Cáceres ja Héctor Santos, kes olid pikas finaalis neljas ja seitsmes, ning sevilla Maribel Pérez, teine ​​hispaanlane finaalis. 100 meetri jooksust pärast selle saavutamist 2002. aastal, samuti Münchenis, Glory Alozie. Sevillalane oli 11.28-ga kuues.