Βαλένθια ζωντανά σήμερα: αγώνας πρωταθλήματος, 7η αγωνιστική

Λήξη αγώνα, Εσπανιόλ 2, Βαλένθια 2.90'+10' Λήξη δευτέρου ημιχρόνου, Εσπανιόλ 2, Βαλένθια 2.90'+9' Προσπάθεια άστοχη Κεφαλιά του Τζάστιν Κλάιβερτ (Βαλένθια) από πολύ κοντά μόλις πέρασε στο οριζόντιο δοκάρι. Ασίστ από τον José Gayà με σέντρα στην περιοχή. 90'+8' Ο Mouctar Diakhaby (Βαλένθια) έλαβε κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι.

90'+8'Φάουλ από τον Mouctar Diakhaby (Βαλένθια).90'+8'Ο Nicolás Melamed (Εσπανιόλ) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη.90'+7' Ο Νίκο Γκονζάλες (Βαλένθια) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη .90 '+7'Φάουλ του Κείντι Μπάρε (Εσπανιόλ).

90'+6'Γκοοοοολ! Εσπανιόλ 2, Βαλένθια 2. Ο Εράι Κόμερτ (Βαλένθια) σουτάρει με το δεξί του πόδι έξω από την περιοχή. 90'+4' Φάουλ του Σάμουελ Λίνο (Βαλένθια). .90'+4' Σουτ κάτω από τα δοκάρια στο επίπεδο του εδάφους. Ο Νίκο Γκονζάλες (Βαλένθια) σουτάρει με το δεξί πόδι έξω από τη μεγάλη περιοχή. Με τη βοήθεια του Thierry Correia.

90'+2'Ο Μάρτιν Μπρέιθγουέιτ (Εσπανιόλ) δέχθηκε κόκκινη κάρτα για αγώνα.90' Ο Τιερί Κορέια (Βαλένθια) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. 90'+1'Απόφαση VAR: Η κόκκινη κάρτα του Μάρτιν Μπρέιθγουέιτ ανακλήθηκε (Εσπανιόλ) .90'Φάουλ του Μάρτιν Μπρέιθγουέιτ (Εσπανιόλ).

89′ Φάουλ του Νίκο Γκονζάλες (Βαλένθια) 89′ Ο Κέιντι Μπάρε (Εσπανιόλ) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη 87′ Αλλαγή στην Εσπανιόλ, ο Πολ Λοζάνο μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο αντικαθιστώντας τον Βινίσιους Σόουζα. 87′ Αλλαγή στο Καμπιόλ, μπαίνει Ο Σίμο στη θέση του Σέρτζι Ντάρντερ.

85′ Ο Μάρκος Αντρέ (Βαλένθια) δέχθηκε κόκκινη κάρτα για αγώνα 85′ Φάουλ του Μάρκος Αντρέ (Βαλένθια) 85′ Ο Βινίσιους Σόουζα (Εσπανιόλ) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. Ο Hugo Duro μπαίνει για τον Ilaix Moriba.

83'Γκοοοοολ! Εσπανιόλ 2, Βαλένθια 1. Ο Σέρτζι Νταρντέρ (Εσπανιόλ) σουτάρει με το δεξί του πόδι έξω από τη μεγάλη περιοχή. 81'Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Τιερί Κορρέια (Βαλένθια).81' Ο Νικολάς Μελαμέντ (Εσπανιόλ) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη.81'Σουτ όρθια χαμηλά αριστερά. Ο Hugo Guillamón (Βαλένθια) με δεξί σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Με τη βοήθεια του Justin Kluivert.

80′ Ο Μάρκος Αντρέ (Βαλένθια) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη 80′ Φάουλ του Κεϊντί Μπάρε (Εσπανιόλ) αποκρούστηκε δεξιά 76′ Κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι στον Μπράιαν Ολιβάν (Εσπανιόλ).

76' Ο Τζάστιν Κλάιβερτ (Βαλένθια) εκτέλεσε φάουλ στο ημίχρονο του αντιπάλου. 76' Φάουλ του Μπράιαν Ολιβάν (Εσπανιόλ). 75' Φάουλ του Ούγκο Γκιλαμόν (Βαλένθια).75' Ο Νικολάς Μελαμέντ (Εσπανιόλ) εκτέλεσε φάουλ στην αμυντική ζώνη.

74'Αλλαγή στην Εσπανιόλ, ο Νικολάς Μελαμέντ μπαίνει στο γήπεδο για τον Φερνάντο Καλερό λόγω τραυματισμού.74'Αλλαγή στη Βαλένθια, ο Εράι Κόμερτ μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για τον Γκαμπριέλ Παουλίστα.73'Αλλαγή στη Βαλένθια, ο Νίκο Γκονζάλες μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για τον Αντρέ Αλμέι. Αλλαγή στη Βαλένθια, ο Μάρκος Αντρέ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο αντικαθιστώντας τον Έντινσον Καβάνι.

70' Προσπάθεια άστοχη. Αριστερό σουτ του Μάρτιν Μπρέιθγουέιτ (Εσπανιόλ) από το κέντρο της μεγάλης περιοχής, φεύγει ψηλά και προς τα αριστερά μετά από κόρνερ. 70' Προσπάθεια απέκρουσε. Κεφαλιά του Λεάντρο Καμπρέρα (Εσπανιόλ) από το κέντρο της περιοχής αποκρούστηκε. .69'Κόρνερ, Εσπανιόλ. Κόρνερ εκτέλεσε ο Τιερί Κορρέια 68′ Σουτ του Χοσέλου (Εσπανιόλ) άστοχο με το δεξί σουτ από το κέντρο της περιοχής που φεύγει ψηλά και φεύγει δεξιά.

67′ Φάουλ στον Γκάμπριελ Παουλίστα (Βαλένθια) στην αμυντική ζώνη 67′ Φάουλ στον Μάρτιν Μπρέιθγουέιτ (Εσπανιόλ). 65' Ο José Gayà (Βαλένθια) δέχτηκε φάουλ στην αριστερή πτέρυγα.

65'Φάουλ του Αλέιξ Βιδάλ (Εσπανιόλ).63'Φάουλ του Τζάστιν Κλάιβερτ (Βαλένθια).63'Ο Μπράιαν Ολιβάν (Εσπανιόλ) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη.63'Ο Σέργκι Ντάρντερ (Εσπανιόλ) χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι με το σουτ. ακριβώς από το κέντρο της περιοχής. Με τη βοήθεια του Aleix Vidal.

62′ Σουτ δίπλα από τη δεξιά πλευρά του τέρματος. Ο Μάρτιν Μπρέιθγουέιτ (Εσπανιόλ) σουτάρει με το δεξί από τη δεξιά πλευρά της μεγάλης περιοχής. Με τη βοήθεια του Álvaro Fernández 62′ Αλλαγή στην Εσπανιόλ, ο Keidi Bare μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο αντικαθιστώντας τον Edu Expósito. 61′ Οφσάιντ, Βαλένθια. Ο Χοσέ Γκαγιά έκανε ένα βαθύ βήμα αλλά ο Έντινσον Καβάνι πιάστηκε οφσάιντ 59' Κόρνερ, Βαλένθια. Κόρνερ από τον Sergi Gómez.

58'Κίτρινη κάρτα στον Σέργκι Ντάρντερ (Εσπανιόλ) για επικίνδυνο παιχνίδι.58'Ο Τζάστιν Κλάιβερτ (Βαλένθια) δέχθηκε φάουλ στο δεξί άκρο.58'Φάουλ του Σέρτζι Ντάρντερ (Εσπανιόλ).56'Γκοοοοοοοοοολ! Εσπανιόλ 1, Βαλένθια 1. Ο Χοσέλου (Εσπανιόλ) με δεξί σουτ από την αριστερή πλευρά της περιοχής.

55′ Χάνει ο Τζάστιν Κλάιβερτ (Βαλένθια) 55' Φάουλ στον Μπράιαν Ολιβάν (Εσπανιόλ) στην αμυντική ζώνη.53'Γκοοοοολ! Εσπανιόλ 0, Βαλένθια 1. Κεφαλιά του Γκαμπριέλ Παουλίστα (Βαλένθια) από το κέντρο της περιοχής μετά από κόρνερ 53' Κόρνερ, Βαλένθια. Κόρνερ από τον Βινίσιους Σόουζα.

51' Κόρνερ, Εσπανιόλ. Κόρνερ ο Μούκταρ Ντιακάμπι.49′ Οφσάιντ, Εσπανιόλ. Ο Φερνάντο Καλέρο δέχτηκε μια μεσαία μπάλα, αλλά ο Μάρτιν Μπρέιθγουέιτ πιάστηκε οφσάιντ 46' Κόρνερ, Εσπανιόλ. Κόρνερ εκτέλεσε ο Τιερί Κορρέια 46' Προσπάθεια μπλόκαρε Ο Μάρτιν Μπρέιθγουέιτ (Εσπανιόλ) με δεξί σουτ από την αριστερή πλευρά της περιοχής. Με τη βοήθεια του Sergi Darder.

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου Εσπανιόλ 0, Βαλένθια 0.45′ Αλλαγή στη Βαλένθια, ο Τζάστιν Κλάιβερτ μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο αντικαθιστώντας τον Σάμου Καστιγιέχο.45′ Αλλαγή στην Εσπανιόλ, ο Αλέιξ Βιδάλ μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο αντικαθιστώντας τον Χαβιέρ Πουάντο.45′+1′Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Εσπανιόλ 0 .

44′ Ο Ιλάιξ Μορίμπα (Βαλένθια) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. 44′ Φάουλ του Βινίσιους Σόουζα (Εσπανιόλ). 43′ Ο Ούγκο Γκιγιάμον (Βαλένθια) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. ).

43′ Σουτ απέκρουσε ο Έντινσον Καβάνι (Βαλένθια) σουτ με το δεξί από το κέντρο της περιοχής. 42′ Κόρνερ, Βαλένθια. Κόρνερ εκτέλεσε ο Βινίσιους Σόουζα. 42' Ο Ιλάιξ Μορίμπα (Βαλένθια) δέχθηκε φάουλ στην αριστερή πτέρυγα. 42' Φάουλ του Χαβιέρ Πουάδο (Εσπανιόλ).

41' Άστοχο σουτ. Κεφαλιά του Γκάμπριελ Παουλίστα (Βαλένθια) από τα δεξιά σε άστοχο σημείο που φεύγει πολύ ψηλά. Ασίστ από τον José Gayà με σέντρα στην περιοχή μετά από φάουλ.41'Φάουλ του Vinicius Souza (Εσπανιόλ).40'Ο Samuel Lino (Βαλένθια) δέχθηκε φάουλ στην αριστερή πτέρυγα.39'Φάουλ του Thierry Correia (Βαλένθια ).

39′ Ο Χαβιέ Πουάδο (Εσπανιόλ) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη 38′ Φάουλ του Βινίσιους Σόουζα (Εσπανιόλ) 38′ Ο Ιλάιξ Μορίμπα (Βαλένθια) δέχθηκε φάουλ στον αντίποδα.

36'Φάουλ του Χοσέλου (Εσπανιόλ).34'Φάουλ του Αντρέ Αλμέιδα (Βαλένθια).34'Φάουλ του Σέρτζι Ντάρντερ (Εσπανιόλ) στην αμυντική ζώνη.32'Φάουλ του Μούκταρ Ντιακάμπι (Βαλένθια).

32'Ο Χοσελού (Εσπανιόλ) δέχθηκε φάουλ στη δεξιά πτέρυγα.31'Ο Τιερί Κορρέια (Βαλένθια) δέχθηκε φάουλ στη δεξιά πτέρυγα. 31'Φάουλ του Μάρτιν Μπρέιθγουέιτ (Εσπανιόλ).29'Φάουλ του Ούγκο Γκιγιλαμόν (Βαλένθια) .

29'Ο Βινίσιους Σόουζα (Εσπανιόλ) αστόχησε στην αμυντική ζώνη.27'Φάουλ του Ιλάιξ Μορίμπα (Βαλένθια).27'Ο Βινίσιους Σόουζα (Εσπανιόλ) αστόχησε στην αμυντική ζώνη.24'Αστοχία απόπειρας. Σαμουέλ Λίνο (Βαλένθια) αριστερό σουτ την αριστερή πλευρά μέσα στην περιοχή.

21′ Κόρνερ, Ισπανικά. Κόρνερ από τον Thierry Correia.20'Corner, Valencia. Κόρνερ από τον Λεάντρο Καμπρέρα 17' Κόρνερ, Εσπανιόλ. Κόρνερ εκτέλεσε ο Τιερί Κορρέια 16' Σουτ από τα αριστερά. Ο Μάρτιν Μπρέιθγουέιτ (Εσπανιόλ) σουτάρει με το δεξί πόδι έξω από τη μεγάλη περιοχή. Με τη βοήθεια του Sergi Darder.

15'Φάουλ από τον Χαβιέ Πουάδο (Εσπανιόλ).15' Ο Ιλάιξ Μορίμπα (Βαλένθια) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. 14' Ο Σέργκι Γκόμεζ (Εσπανιόλ) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη.14' Έντινσον Καβάνι (Βαλένθια) φάουλ ).

13' Προσπάθεια άστοχη Ο Έντινσον Καβάνι (Βαλένθια) με δεξί σουτ από το κέντρο της περιοχής. 10' Δράση όρθια κάτω από μπαστούνια στο επίπεδο του εδάφους. Ο Σάμουελ Λίνο (Βαλένθια) σουτάρει με το αριστερό του πόδι από το κέντρο της περιοχής.5'Ο Χαβιέ Πουάδο (Εσπανιόλ) έχει δεχτεί φάουλ στο αντίπαλο ημίχρονο.5'Φάουλ του Hugo Guillamón (Βαλένθια).

5′ Όρθιο σουτ. Ο Χαβιέ Πουάδο (Εσπανιόλ) σουτάρει με το δεξί πόδι από τη δεξιά πλευρά του εσωτερικού της περιοχής 3′ Κόρνερ, Εσπανιόλ. Κόρνερ εκτέλεσε ο Τιερί Κορρέια. 1'Φάουλ του Βινίσιους Σόουζα (Εσπανιόλ). 1' Ο Σάμουελ Λίνο (Βαλένθια) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη.

Αρχίζει το πρώτο μέρος. Οι ευθυγραμμίσεις επιβεβαιώθηκαν και από τις δύο ομάδες. Οι πρωταγωνιστές πηδούν στο γήπεδο για να ξεκινήσουν τις ασκήσεις προθέρμανσης