Sebastian Riquelme a Miquel Pérez a Paula a Isabel Laiseca, mistři Španělského poháru 420

17/05/2023

Aktualizováno v 06:35

Poslední den ve vodách ústí řeky Arousa, který vás ohromí. Třetí a poslední den závodů Španělského poháru 420, testu pořádaného Královskou galicijskou federací plachtění, je velmi blízko. Proti třem vedoucím posádkám, které dělily pouhé dva body, rozhodly poslední tři spory o vítězství, které nakonec padlo do rukou Katalánců Sebastiana Riquelmeho a Miquela Péreze z Club Nàutic el Balís.

Strany se nemýlily. Třetí soutěžní den přivítal 60 zúčastněných posádek silným severovýchodním větrem, který v určitých ranních hodinách dosahoval intenzity téměř 20 uzlů. S těmito podmínkami a se vším, o čem bylo rozhodnuto, se flotila vydala na vodu připravená vydat ze sebe sto procent v tomto posledním útoku na poli regaty.

Tři čtvrtá místa stačila katalánskému týmu tvořenému Sebastianem Riquelmem a Miquelem Pérezem z Club Nàutic el Balís k udržení vedení až do finále a stali se tak absolutními vítězi Španělského poháru. Učinili tak se čtyřmi body před klasifikovanými segmenty, kterými byli nakonec Kanárci Jaime Ayarza a Mariano Hernández se dvěma sedmičkami a jednou třetinou vstřelených gólů.

Za zástupci Real Club Náutico de Gran Canaria obsadili třetí místo na stupních vítězů Baleárské ostrovy Marc Mesquida a Ramón Jaume, kteří plují pod hlavičkou Club Nàutic S'Arenal. Poslední den byli nejlepší Mesquida a Jaume, kteří přidali dvě dílčí vítězství a třetí místo.

V klasifikaci žen patřil titul vítězek sestrám Paule a Isabel Laiseca z Real Club Náutico de Gran Canaria, těsně za nimi skončily námořníky z Club Nàutic S'Arenal María Perelló a Marta Cardona, které byly druhé. bodů z Kanárských ostrovů. Třetí pozici mezitím obsadily Nora García a Mariona Ventura z Club Nàutic el Masnou.

Španělský pohár 420 odměnil také seniory v kategoriích do 19 a 17 let v mužské i ženské divizi. V kategorii do 19 let zvítězili Jaime Ayarza a Mariano Hernández a posádka tvořená Maríou Perelló a Martou Cardonou, zatímco v kategorii do 17 let zvítězili Miguel Padrón a Luis Mesa z Real Club Náutico de Gran Canaria a Galicijky Natalia Domínguez a Inés Ameneiro.

Domínguez a Ameneiro, nejmladší jachtaři, kteří plují pod hlavičkami Real Club Náutico de Sanxenxo a Real Club Náutico de Vigo, dosáhli ve své kategorii skvělého vítězství a byli také osmí v celkovém pořadí žen.

Dobrý výkon mezi galicijskými reprezentanty předvedli také Pablo Rodríguez a Pablo Llorens z Royal Yacht Clubs Rodeira a A Coruña, kteří skončili na čtrnáctém místě poté, co od prvního dne regaty šli z méně na více.

Po soutěži byly v 17:00 předány trofeje v zařízeních Galician Sailing Center. Manuel Villaverde, prezident Royal Galician Sailing Federation; José Ramón Lete, generální tajemník pro sport Xunta de Galicia; Argimiro Serén, sportovní rada Vilagarcía de Arousa; Álvaro Carou, turistický poradce; a Juan Andrés Pérez, námořní kapitán Vilagarcía, měli na starosti předávání cen vítězům akce.