„Rosie“ se vypořádala s proražením „Goldkante“ a vedla zimní sérii draků v Puerto Portals.

17/12/2022

Aktualizováno ve 21:12

Obrat v celkové klasifikaci VI Puerto Portals Dragon Winter Series. Dvojitý defekt Němce Goldkante, vedené Tanjou Jacobsohn, lídrem zdůrazněným na konci včerejšího dne, umožnil Rosie, rovněž Němce s Benjaminem Morgenem, vyšplhat na první místo celkově, následovaný rakouskou Basic Logic, vedenou Wernerem Deuringem. , na druhém místě, a Australan Yeah Nah, od Jana Eckera, třetí.

Jacobsonův tým, který byl až dosud velmi konzistentní, klesl na čtvrté místo v důsledku svého dnešního špatného výkonu s 21. a 17. místem, což jsou výsledky, které byly na hony vzdáleny tomu, čeho dosáhli doposud. Všichni zúčastnění se obešli bez svého nejhoršího výsledku, když včera přišel do hry první vyhazovač. Pouze sedm bodů dělí první čtyři, což ukazuje rovnost flotily, kde jsou zastoupeny některé z předních lodí na kontinentálním okruhu.

Povětrnostní podmínky v zálivu Palma se dnes velmi lišily od zahajovacího dne druhého kola VI Winter Series v Puerto Portals, na které se v těchto dnech sešlo 25 lodí třídy Dragon z 9 zemí na Mallorce. SV místo bylo slabé v obou rukávech, spory ano, za jasné oblohy a velmi příjemných teplot.

První start je uveden ve 12.10:65, větrná korouhvička míří na XNUMX stupňů a anemometr ukazuje poryvy sedmi uzlů, na hranici minimální intenzity požadované dračími regatami. O hodinu později, jakmile dokončila tři úseky z původně plánovaných kvůli nízkému tlaku větru, proběhl první příjezd a započítával se nový test, třetí z druhého kola a sedmý ze zimní série. Vítězství si odnesl Yannah, který se tak ucházel o pódiová umístění.

Ve druhé rozjížďce byly co do intenzity téměř totožné podmínky; ne tak ve směru venuše, který byl 165 stupňů (JV). Začátek mohl být ve 2.30:XNUMX. Vítězem se stal Dán Out of Bounce, který táhne posledního nezúčastněného v prvním kole a zaujímá patnáctou pozici generálky.

Zítra, v neděli, skončí druhý test VI Puerto Portals Dragon Winter Series, ve kterém skončí začátek týdne. Účastníci byli svoláni do prostoru regaty v 11.00:XNUMX hodin. Předpovězený pohled byl použit k tomu, aby pocházel z vlny SV, která by se měla valit na JV a v průběhu dne by měla mírně nabývat na intenzitě uprostřed.

Další schůzky zimní série se budou konat od 13. do 15. ledna a od 17. do 19. února, kdy se setká s vítězem soutěže pořádané klubem Puerto Portals Regatta Club.