José Luis González: "Katir běží, jak se mi líbí, skrytá a zjevující se ve zvonu, hledá mrtvoly"

José Luis González je v těchto dnech rozrušený. Šťastný, protože oblečený na 1.500 metrů. Šťastný, protože mluví o mistrovství světa v atletice. Je tomu 35 let, co tato neopakovatelná atletika, talent bez hranic jakéhokoli druhu, vyhrála první medaili Světového poháru na 1.500 metrů. Stříbro Říma 87, Steve Cram. – Jak vzpomínáte na stříbro z roku 1987? – S láskou, s radostí, se zodpovědností. Připravil mistrovství světa v Navafríi, smutně spálené v těchto dnech, v Boca del Asno a vydal se na trať v Segovii. Měl jsem skvělý rok s mnoha vítězstvími v Evropě, ale šel jsem do toho se zodpovědností, protože jsem díky své povaze věděl, že na mě čekají novináři, kteří by mě mohli rozdrtit. Byl vlastně klidný. – Jaká byla soutěž? – Rozjížďky byly ráno v deset, ale vzbudil jsem se v 5.30:XNUMX a první rozcvičku, abych se aktivoval, jemně, pět minut na kilometr. Pak na další rozcvičku na stadionu. To vše je zásadní, tomu říkám devátá ulice, co není vidět. Bylo mi už 29 let, zkušený a hlavně: zautomatizovaný v soutěži. – Změnilo se za ten rok něco? - Buď. Jídlo. Zakomponoval těstoviny a bílou rýži, což se mi nelíbilo. Nic mi nechutná, ale sacharidy jsem si dal na další den. Na svých 61 jsem vážil jen 1,80 kilo. V Římě se mi špatně spalo, na soutěžích mi vždy chyběla postel a občas jsem si s sebou vzala polštář. „Můj skrytý vyletěl s penězi; začal vydělávat 9.000 XNUMX eur za závod» – Jaký byl tvůj pocit, když jsi projel cílem jako druhý? – Vyhrát stříbro bylo velkým zklamáním. V tom finále jsem se stal mistrem světa. Pak je určeno, aby se to oceňovalo. A můj skrytý zmizel. Začal vydělávat 9.000 XNUMX eur za závod. Abascal a já jsme vydláždili cestu profesionální atletice ve Španělsku. – Byla to jiná taktika, nepředvídatelná. – To bylo hezčí, ne jako teď. Nevěděl jsem, jak bude závod probíhat. Teď vycházejí ty z Keni a Norů a neexistuje žádná strategie, která by stála za to. Moje taktika byla stát na místě, mlčet a do zvonění utrácet co nejméně. Věděl jsem, že v posledních 100 můžu porazit kohokoli. Mohl by vás zajímat i standard Žádný fotbal Kuvajtský šejk, ukrajinský rozhodčí a tajemný kufřík: celosvětový nepořádek ve Španělsku 82 ÁNGEL LUIS MENÉNDEZ standard Ano Příběh Juanma Rodríguez – Pojďme do Oregonu. Řekni mi o finále 1.500. – Je jasné, že Ingebrigtsen je vynikající sportovec? Ale je velmi špatný ve strategiích. Nesmíte nechat Keňany převzít vedení. Měl to udělat dávno před 700 a ještě tvrdším tempem, protože pokud ne, tak se se vším smíří a právě on nemá maximální rychlost, aby mohl na konci rozjet. Ty peníze mu za to nestojí. Tento rok není ve stavu milosti a nesmíme zapomínat, že Britové jsou vychováni k vítězství. Proto byl poražen. – Katir vyhrál bronz. co si o něm myslíš? – Běhej, jak se mi líbí. Skrytí a zjevení se ve zvonu. Přišlo s kamerou, protože havarovalo v Tokiu. Je jedním z těch, kteří vycházejí vzadu a hledají mrtvoly. S ním a Garcíou Romo máme skvělou budoucnost. „Romo je velmi dobrý, měl bych ho s Cachem a se mnou; Přivedlo mě to k šílenství.“ – García Romo byl čtvrtý. jak jsi to viděl? – Běžel skvěle. Je to moc dobré, dal bych to dohromady s Cacho a mnou. V závodě se pohybuje dobře a to je důležité. Říkal jsem Abascalovi, že když ho Ovett srazil na zem, byla to jeho chyba, ne Ovettova. Mario se opálil ve Spojených státech, v míli, v tvrdosti, v sestavě na čtyři kola. Ví, jak nabrat cestovní rychlost a nenechat se vyrušit. Říkal jsem Higuerovi, aby tolik neměnil rytmus, až ho to vyčerpávalo. Romo to dělá perfektně. Na Calle One, poblíž linky na Calle Two, toho ví hodně. Neznal jsem ho, ale je velmi dobrý, dominuje v taktice. Má kariérní inteligenci. Věděl jsem, že jsem vyhrál Nacional, ale nevidím španělský šampionát. Vidím větší věci. Realita je taková, že se Mario zbláznil. Myslím, že by měl jít vyhrát evropský. Už ve 3:30 je hotovo. Ale samozřejmě, co teď? jaký pokrok tě čeká? 3:28? – Nacho Fontes byl jedenáctý. – Viděl jsem to správně. Pozoruhodná viola. Funguje dobře ve čtverci. – Adel Mechaal nakonec kvůli COVIDu rezignoval na 1.500 XNUMX… – Vybrali ho správně. Pátý na olympijských hrách musí být vždy vybrán. Je to sportovec na 3.000 metrů, ale na 5.000 bude muset trpět. Musí to udělat dříve než Katir, protože má nižší maximální rychlost. Každopádně letos, protože Mechaal není tak dobrý. -Jak vidíte španělskou atletiku? – No, máme dvě medaile, ale pravdou je, že nám chybí hustota. Kromě poloviny testů se neobjevujeme. Na mistrovství světa nás skoro nevidíte. – Letos jsou na 1.500 metrů velmi dobré časy. – Myslím si, že u dnešních ‚tenisek‘, jak říkají Katalánci, musíte u všech značek přidat 2.5 vteřiny. To je důvod, proč to tak snadno vypadne ve 3:30. VÍCE INFORMACÍ novinky Žádný osudný den; Mechaal a duo 800, z finálových zpráv Si Velká touha zprávy Mo Katir No Katir, bronz na 1.500; Druhá medaile pro Španělsko – Darmo jste byli na pokraji kontroverze. Ty výroky o Nadalovi a jeho zvyku mluvit o jeho zraněních... – Jsme ve velmi šovinistickém poli. Moje vlajka je talent, ne země, kde žiji. Když jdete do soutěže, neměli byste už nic říkat.