Další vítězství Španělska, které potvrzuje svou úroveň bez vzbouřenců

Španělsko uzavírá rok novým vítězstvím. Tentokrát proti Japonsku. Na minimum času proti soupeři, se kterým se znovu střetne ve Světovém poháru a který ještě nikdy nedokázal Vildu porazit. Vybraný tým ještě více upevňuje svou pozici, jemuž výsledky zaručují podporu, kterou mu Rubiales poskytl, když propukla krize vzpoury Las Rozas.

"Dnešní zápas je o mistrovství světa a má důležitou relevanci," řekl Jorge Vilda před zápasem proti Japonsku, týmu, který je jedenáctý v žebříčku FIFA a který byl v úvodní fázi zařazen do stejné skupiny jako Španělsko. mistrovství světa v Austrálii a na Novém Zélandu. A národnímu týmu stačilo jen devět minut, aby se ujali vedení proti Japoncům. Alba Redondo věděla, jak využít odrazu po silné a vzdálené střele Claudie Zornozy, která ohromila obranu i východního brankáře. Španělsko vyjádřilo svou převahu a potvrdilo své dobré zdraví po vítězstvích proti Spojeným státům (2:0) a Argentině (7:0) a remíze proti Švédsku (1:1).

Tým Jorgeho Vildy letí. A vzrušuje. Strach z neúspěchu vyvolaný 15 nepokoji, které uvrhly tým do jedné z nejvážnějších krizí v jeho historii, byl otřesen. Jak to zahrnutí, že trenér tento týden odmítl mluvit o Alexii Putellas, tak její šance být na Světovém poháru. Výsledky ho podporují v hypotetickém rozhodnutí nepovolat největšího hráče na světě, vítěze dvou po sobě jdoucích Zlatých míčů.

První poločas byl vyrovnaný, bez velkých šancí a Španělsko a Japonsko bojovaly o držení míče. Tým Futushi Ikedy se blížil k Misiným zprostředkováním, ale bez vyděšení. Bylo to spíš touha než plechovka. Vildovi muži byli lépe postavení a pohybovali míčem s větší rozvahou. Asijský tým se však natahoval, vzhledem ke klidu Španělů ao půlhodině později přišlo první vážnější zděšení s několika pěstmi, které musela Míša vytáhnout, aby zmařila šanci Minami, která dokázala zakončit sama. Alba Redondo odpověděla hlavičkou o deset minut později, ale míč šel mírně vysoko.

Hra se zasekla při restartu, Japonsko věrné svému nápadu a snažilo se dosáhnout remízy, ale s malým úspěchem. A se Španělskem se snažilo vyjít s kontrolovaným míčem, ale pod velkým tlakem Japonců. Salma Paralluelo byla řešením, jak havárii odblokovat. Hráč Barcelony vstřelil tři góly při svém seniorském debutu minulý pátek proti Argentině. Okysličil tým, který vstoupil přes Martu Cardonu, do konce půl hodiny. Španělsko začalo strádat, nebylo zvyklé být pod tlakem, aby začínalo tak nízko, ale dobře se bránilo, i když muselo povolit příliš mnoho volných kopů při zprostředkování oblasti. A Japonsko je tým, který dobře pracuje se stratovými hrami a standardními kousky.

Pokusil se znovu získat kontrolu nad Vildou. Dio vstoupil do Nahikari García a Fiamma, aby znovu získal kontrolu, která byla ztracena kvůli únavě Alby Redondo a Teresy Abelleira. Záblesky Athenea del Castillo s některými dalšími efektními výstřižky. I když se Španělsko nakonec trápilo víc, než bylo nutné, dokázalo si náskok udržet a s rokem 2022 se rozloučit novým a nadějným vítězstvím.