Španělsko 114 – Bulharsko 87: Španělsko slaví proti Bulharsku

Španělsko se probudilo s duchem v roztomilé Tbilisi Areně, připraveno se na premiéře Eurobasketu neděsit. Soupeř se sice nezalekl, ale obvyklé zaváhání týmu na začátku šampionátu vybízelo k opatrnosti. Pochybujete, že to Scariolov tým vyčistil velmi rychle. Po několika prvních minutách výměny zápas 12:0 zlomil skóre ve prospěch týmu v polovině první čtvrtiny. S impozantní Pradillou, která vedla druhý celek, se Španělsko opět dostalo do vedení a rázem sebralo počáteční nervy (20-9, min. 7).

To pomohlo, aby vše běželo normálněji, a proto se začala zlepšovat i hra, která se poněkud zasekla v prvních transakcích. Převaha pod obručemi vyprodukovala mnoho druhých šancí Španělska, což zvýšilo rozdíl v elektronice, až byl v poločase nad dvacítkou (57:35).

V té druhé čtvrtině byla vidět podstata tohoto týmu: obrana, rychlost a cíl. Přítomnost Garuby a Rudyho – jaká škoda kapitána v jeho 239. mezinárodním zápase! – zvýšila intenzitu vzadu a Brownovo sebevědomí odhalilo obruč pro tým. Trojitý, jeden z endemických samců během preparace, se rázem stal aliasem. Španělsko přidalo až osm branek před přechodem do šaten, kterých bylo na konci zápasu 15.

17 body

Lorenzo Brown skončil jako nejlepší střelec při svém oficiálním debutu se španělským týmem

Americká základna udělala krok vpřed, když si v útočné zápletce vyžádal Scariola a skončil jako nejlepší střelec týmu (17). Dobrá poznámka pro něj při jeho oficiálním debutu jako hráče za Španělsko. Vnější hrozba, to byla jedna z velkých zpráv setkání. Protože po přestávce se Bulharsko rozhodlo, že nemají co dělat a tak se uvolnilo, že sjeli z dálnice směrem k obruči. Španělsko se z této defenzivní lenosti protáhlo a oba týmy připravily ofenzivní festival. Více než 30 bodů pro každého ve výměně košů, které udržely rozdíl ve prospěch týmu (89-66).

S vítězstvím v kapse využil Scariolo k rozdělení minut a úsilí. Chcete-li zvýšit sebevědomí celé vaší pracovní síly čekající na větší výšky. Téměř všichni toho využili, ale nejlepší Juancho (13 bodů) byl obzvláště okázalý s jiskrami verze sur plus a Jaime Fernández, který po mnoha létech zůstával na pokraji příchodu s národním týmem, se při oficiální premiéře předvedl s 12 bodů

Španělsko odcházelo s úsměvem, což je nejlepší způsob, jak čelit tomu, co je před námi. První fáze, která nepřipouští chyby a která má další schůzku v sobotu proti Gruzii. Host, který bude od týmu, který měl premiéru s dobrou tváří, požadovat víc.