Sevilla je spasila bod protiv Villarreala koji to više cijeni

Kraj utakmice, Villarreal 1, Sevilla 1,90'+6' Završeno drugo poluvrijeme, Villarreal 1, Sevilla 1,90'+6' Asistencija Alexa Tellesa sa centaršuta u prostor nakon izvođenja slobodnog udarca.90'+5'Isco ( Sevilla) je fauliran na lijevom krilu.

90'+5'Fol Daniela Parejoa (Viljareal).90'+4'Udarac je odbranio donji lijevo. José Morales (Viljareal) šutira desnom nogom iz centra kaznenog prostora. Asistirao Daniel Parejo.90'+3'Korner, Villarreal. Korner je izveo Marko Dmitrović. 90'+3' Šut obranio visoko i na centar gola. José Morales (Viljareal) šutira desnom nogom sa desne strane unutrašnjeg prostora. Asistirao Daniel Parejo.

90'+2' Korner, Viljareal. Korner je izveo Nemanja Gudelj.90'+1'Pokušaj promašen, Arnaut Danjuma (Viljareal) pogodio desnom nogom iz velike blizine bio je previsok. Asistirao je Yeremi Pino pri centaršutu u kazneni prostor. 90'Suso (Sevilja) je fauliran na desnom krilu.90'Álex Baena (Viljareal) je fauliran.

89 ′ Ofsajd, Sevilja. Kike Salas pokušava ubaciti loptu, ali Isco je uhvaćen u ofsajdu. 88' Pokušaj promašen. Papu Gómez (Sevilja) šutira desnom nogom van kaznenog prostora visoko i široko udesno. 86' Jordán je faul (Sevilja). 86′ Etienne Capoue (Viljareal) je napravio prekršaj u zoni odbrane.

85 ′ Ofsajd, Sevilja. Jesús Navas pokušava ubaciti loptu, ali Rafa Mir je uhvaćen u ofsajdu.84'Nemanja Gudelj (Sevilja) prima faul na lijevom krilu.84'Yeremi Pino (Viljareal) faulira.84'Pokušaj promašen. Papu Gómez (Sevilja) šutira iz desno izvan područja koje ide previsoko. Susova podrška.

83′ Promjena u Sevilji, Papu Gómez ulazi na teren umjesto Olivera Torresa. 82′ Promjena u Tra Villarrealu, Johan Mojica ulazi na teren umjesto Alfonsa Pedraze. 82. Promjena u Tra Villarrealu, José Morales ulazi na teren umjesto Nicolasa Jacksona. 82′ VAR pregled: Penal za Villarreal.

80' Penal je napravio Alex Telles (Sevilja) nakon prekršaja unutar šesnaesterca 80' Penal u korist Villarreala. Gubitak u oblasti Yeremi Pino. 80′ Ofsajd, Viljareal. Kiko Femenia je pokušao ubaciti loptu, ali Yeremi Pino je uhvaćen u ofsajdu 79' Suso (Sevilja) šutira lijevom nogom van kaznenog prostora, blokiran. Uz asistenciju Jesusa Navasa.

73' Korner, Viljareal. Korner je izveo Jesús Navas 73' Pokušaj blokiran Alfonso Pedraza (Viljareal) šutira lijevom nogom sa lijeve strane kaznenog prostora. Asistirao Pau Torres.73'Fol Alex Telles (Sevilja).73'Álex Baena (Viljareal) je napravio prekršaj u zoni odbrane.

72′ Korner, Sevilja. Korner je izveo Pau Torres 71′ Udarac iz visine i kroz centar gola. Daniel Parejo (Viljareal) šutira desnom nogom van kaznenog prostora. 69'Alex Telles (Sevilja) ima krilo koje dobija žuti karton zbog opasne igre. 69'Alex Telles (Sevilja) pravi prekršaj.

69'Nicolas Jackson (Viljareal) je napravio faul na protivničkoj polovini.69'Zamjena u Sevilji, Alex Telles ulazi na teren, zamjenjuje Markosa Acunju.69'Zamjena u Sevilji, Suso ulazi na teren, zamjenjuje José Ángel Carmona.68' Završetak je promašio Jesús Navas (Sevilla) šutirao lijevom nogom sa desne strane kaznenog prostora koji ide visoko i lijevo. Asistirao Óliver Torres sa centaršutom u kazneni prostor.

67' Korner, Villarreal. Nemanja Gudelj je izveo korner. 66'Nemanja Gudelj (Sevilja) je fauliran u zoni odbrane. 66'Alfonso Pedraza (Viljareal) pravi prekršaj.65'Ofsajd, Sevilja. Marko Dmitrović je primio ubačaj, ali je Rafa Mir uhvaćen u ofsajdu.

65'Promašaj Etiennea Capouea (Viljareal) pogodio je desnom nogom izvan prostora koji ide previsoko. 65'Alex Baena (Viljareal) šutira desnom nogom sa lijeve strane kaznenog prostora. Asistirao Arnaut Danjuma.63'Fol Marcos Acuña (Sevilla).63'Yeremi Pino (Viljareal) je napravio prekršaj u zoni odbrane.

62'Jesús Navas (Sevilja) prima faul na desnom krilu. 62'Alfonso Pedraza (Viljareal) faulira.61'Pokušaj blokiran. Alfonso Pedraza (Viljareal) šutira lijevom nogom izvan kaznenog prostora.60'José Ángel Carmona (Sevilja) je dobio žuti karton zbog opasne utakmice.

60'Foul José Ángel Carmona (Sevilla).60'Arnaut Danjuma (Villarreal) je dobio faul na lijevom krilu.60'Zamjena, Villarreal. Arnaut Danjuma ulazi u igru, zamjenjuje Francisa Coquelina.59'Zamjena, Villarreal, ulazi. na teren Yeremi Pino u zamjenu za Samuela Chukwuezea.

56′ Pokušaj promašio Nemanja Gudelj (Sevilja) šutirao desnom nogom van prostora koji ide visoko i levo. Asistirao Joan Jordán. 55'Promašaj. Isco (Sevilla) je šutirao glavom iz centra terena, vrlo blizu desne stative, ali je otišao malo pored gola. Asistirao Marcos Acuña. 55'José Ángel Carmona (Sevilja) je napravio prekršaj na desnom krilu. 55'Fol napravio Pau Torres (Viljareal).

51'Goooooal! Viljareal 1, Sevilja 1. Álex Baena (Viljareal) šutira desnom nogom iz centra peterca 51' Napad odbranjen sa niske stative. Álex Baena (Viljareal) šutira desnom nogom iz centra kaznenog prostora. Asistirao mu je Francis Coquelin nakon duboke vožnje. Asistencija Kiko Femenije 47′ Ruka Nicolás Jackson (Viljareal).

46' Ofsajd, Sevilja. Óliver Torres pokušava ubaciti loptu, ali Rafa Mir je uhvaćen u ofsajdu. Tanguy Nianzou mijenja Fernanda.

45'+4'Foul Rafa Mir (Sevilja).45'+4'Završeno prvo poluvrijeme, Viljareal 0, Sevilja 1.45'+4'Pau Torres (Viljareal) je fauliran u odbrambenoj zoni.45'+1′ Markos Acuña (Sevilla) je fauliran u zoni odbrane.

45'+1'Foul Samuela Chukwuezea (Viljareal).45'Nemanja Gudelj (Sevilja) je dobio žuti karton zbog opasne igre.45'Fol Nemanje Gudelja (Sevilja).45'Nicolas Jackson (Viljareal) je dobio nedostaje žuti karton na lijevom krilu.

44′ Faul Olivera Toresa (Sevilja) 44′ Etienne Capoue (Viljareal) je napravio prekršaj u zoni odbrane. Asistirao Etienne Capoue nakon kontranapada.42' Ofsajd, Sevilla. Nemanja Gudelj pokušava ubaciti loptu, ali Oliver Tores je uhvaćen u ofsajdu.

41'Álex Baena (Viljareal) je dobio žuti karton. 41'Álex Baena (Viljareal) je fauliran. 41'Isco (Sevilla) je dobio faul na desnom krilu. 40'Alfonso Pedraza (Viljareal) je fauliran.

40'Jesús Navas (Sevilla) je fauliran na desnom krilu 39'Korner, Villarreal. José Ángel Carmona izveo korner. 38'Marcos Acuña (Sevilla) je dobio žuti karton zbog opasne igre. 38'Samuel Chukwueze (Viljareal) je fauliran na desnom krilu.

38'Fol Marcos Acuña (Sevilja).38'Ofsajd, Sevilja. Isco pokušava ubaciti loptu, ali Rafa Mir je uhvaćen u ofsajdu. 37' Korner, Viljareal. Nemanja Gudelj izveo korner. 33'Fol Marcos Acuña (Sevilja).

33'Samuel Chukwueze (Viljareal) je fauliran na desnom krilu.33'Skip je sačuvan u donjem lijevom kutu. Alfonso Pedraza (Viljareal) šutira glavom sa lijeve strane kaznenog prostora. Uz asistenciju Kiko Femenía.31'Zamjena u Villarrealu, Álex Baena je ušao na teren i zamijenio Giovani Lo Celso.31'Marcos Acuña (Sevilla) je dobio faul na lijevom krilu.

31′ Faul Kiko Femenije (Viljareal) 30′ Korner, Sevilja. Korner izveo Nicolas Jackson. 29′ Korner, Sevilja. Raúl Albiol izveo korner. 28′ Korner, Sevilja. Korner izveo Pau Torres.

28 ′ Oliver Tores (Sevilja) odbio udarac desnom nogom van terena. Asistirao Rafa Mir.27'Daniel Parejo (Viljareal) pogađa prečku desnom nogom van kaznenog prostora. Asistirao Samuel Chukwueze. 26'Bono (Sevilja) je dobio žuti karton.26'Pokušaj promašen. Alfonso Pedraza (Viljareal) šutira lijevom nogom sa lijeve strane peterca ne pogađa ulijevo. Asistirao Samuel Chukwueze.

23′ Giovani Lo Celso (Viljareal) gubi. 23' Markos Akunja (Sevilja) pravi prekršaj u odbrani 23' Etienne Capoue (Viljareal). 22' Oliver Tores (Sevilja) pravi prekršaj u odbrambenom prostoru.

22′ Samuel Chukwueze (Viljareal) je napravio prekršaj u odbrambenoj zoni 22′ Marcos Acuña (Sevilla) je napravio prekršaj. Asistirao Isco. 19' Pokušaj blokiran Marcos Acuña (Sevilja) šutira lijevom nogom van kaznenog prostora. Asistirala Joan Jordan.

18'Foul José Ángel Carmona (Sevilla).18'Francis Coquelin (Viljareal) je fauliran na protivničkoj polovini.16'Pokušaj promašen. Nicolas Jackson (Villareal) šutira desnom nogom sa desne strane kaznenog prostora.10 Faul Pau Torres (Viljareal).

10'Jesús Navas (Sevilla) je fauliran u zoni odbrane. 8'Goooooal! Viljareal 0, Sevilja 1. Óliver Torres (Sevilja) šutira lijevom nogom iz centra kaznenog prostora. Asistirao Óliver Torres. 5'Isco (Sevilla) je fauliran na lijevom krilu.

5'Ful Etienne Capoue (Viljareal). 5'Pokušaj promašen. Giovani Lo Celso (Viljareal) šutira lijevom nogom van kaznenog prostora. Protagonisti skaču na teren kako bi započeli vježbe zagrijavanja