Паражэнне ў Villacañas del CD Таледа, што няма дзе яго злавіць

CD Toledo вяртаецца да старога, гэта значыць быць поўнай катастрофай, якую няма дзе лавіць. Перамога на мінулым тыдні супраць даччынай кампаніі Talavera, таму што яна ў пэўнай ступені заахвоціла зялёнае асяроддзе, але ўсё гэта небяспечны міраж. У складзе з вельмі нізкім футбольным узроўнем наогул нічога няма. І гэта трэці дывізіён!

За 90 хвілін у Villacañas CD Toledo правёў толькі дзве гульні, у якіх яны сапраўды маглі забіць гол; невялікі багаж, каб выйграць любую гульню. Першы, на другой хвіліне, падчас бакавога штрафнога, выкананага Анхэліта Аўньёнам, Марыё Гомес галавой забіў у сетку. Аднак гол быў адменены суддзёй па патрабаванні лайнсмена з-за вельмі сумніўнага афсайду. Другі быў ужо на 78-й хвіліне, і ён быў падвойным: Карлітас відавочна прамахнуўся сам-насам з брамнікам Анхелем Перэсам, мяч быў свабодны, і Капэла адправіў палову лыжкі ў ашэстак з цэлым голам, каб забіць. Неверагодная памылка.

Тым часам Вільяканьяс вёў гульню з вялікім розумам, увесь час ведаючы, што для іх лепш. Рохільё на пазітыве і ўжо мараць пра нешта вялікае. Антоніа Фернандэс меў да двух вельмі відавочных момантаў забіць. Першы, на 25-й хвіліне, ударам з-за межаў штрафной, які прайшоў вельмі блізка. Другі — на 50-й хвіліне, калі форвард скарыстаўся памылкай Луіса Энрыке і прабіў сам-насам перад Ніка Эрэра, але мяч прайшоў побач са штангай.

Трэці раз быў ужо зачараваннем мясцовай дзявяткі. Гэта была 85-я хвіліна, калі выдатная падача ад Карласа Дыяса дазволіла Антоніа Фернандэсу нанесці нізкі ўдар хлыстом з краю, які стаў смяротным для маладога галкіпера гасцей. Лік быў 1-0, і вось, званок, і ўсё скончана.

– CD Villacañas: Анхель Перэс; Бруна Даміян, Луіс Поблетэ, Ібора (Паноча, пам. 71), Луіс Прадас; Контэ (Рауль Санчэс, м. 86), Коластра, Карлас Дыяс (Лю Чжоў, м. 86), Мадалін (Франчэск, м. 71); Антоніа Фернандэс і Сога (Эрык Лескана, м. 40).

– CD Таледа: Ніка Эрэра; Марыё Гомес, Варо, Луіс Энрыке, Дэль Кампа; Чабо, Эскудэра, Артура Сегада (Эктар Гуцьерэс, м. 89), Анхель Аўньён (Карлітас, м. 46); Рафа Камача (Мамау, м. 65) і Аюб (Капела, 65).

Суддзя: Чаварыас Перэс. Жоўтыя карткі ў мясцовых жыхароў Контэ, Бруна Радрыгес і Радры (на лаўцы). На баку гасцей, у Камачо і Косіць.

Галы: 1-0, м, 85: Антоніа Фернандэс.

Інцыдэнты: Матч пятага дня групы XVIII Трэцяга RFEF прайшоў у суботу днём на муніцыпальным полі «Las Pirámides» перад 600 гледачамі.