Контэ і Тухель сварыліся

Мігель Віперына

У Англіі ні адна гульня не бывае трывіяльнай, і лонданскае дэрбі таксама не магло быць. Чэлсі-Тотэнхэм, Кейн-Хаверц, Контэ-Тухель. Паядынак абяцаў напружанне, але ўбачанае на полі скончылася пажарам.

Пасля галавакружнага старту «Чэлсі» стаў на табло дзякуючы камбінацыі двух новых падпісанняў. Вуглавы ўдар ад Кукурэлы і ўдар Кулібалі, які заляцеў у вуглавы. Матч атрымаўся цяжкім, шмат фолаў, памылак і жоўтых картак. Усё выбухнула ў другім тайме, калі на 68-й хвіліне, пасля таго як Хойб'ерг зраўняў лік нізам здалёк, ён абыграў Мендзі і развязаў вар'яцтва на лаўках. На свяце Контэ падышоў да абодвух Тухелю і крычаў яму ў твар гол, а адразу пасля гэтага яны пачалі штурхаць адзін аднаго. Жоўты для абодвух. «Круглая» карта.

Акрамя таго, за пятнаццаць хвілін да канца "Чэлсі" зноў уключыўся дзякуючы майстэрску выйгранай контр Джэймсам. Усе погляды кінуліся на лаўкі запасных: але Тухель, гіры, які бег па бакавой лініі з паднятымі кулакамі, не распаліў полымя барацьбы.

Аднак канцоўка матчу таіла ў сабе жахі. На 95-й хвіліне Гары Кейн выкарыстаў дасканалы вуглавы мяч Перышыча, які ўдарам галавой усталяваў канчатковы лік - 2:2. — не стрымаўся Казка. Ён абдымаў сваіх гульцоў і крычаў у бок лаўкі Чэлсі. Скажы, паціснуў руку немцу, а той не адпускае, не адпускае яго. Гэта выглядала як сцэнічнае шоу, але гэта англійская ліга. Італьянец штурхануў яго і прасіў павагі, а немец нагадваў глядзець яму ў вочы. Рэферы ўсё разгадаў самымі простымі карткамі ў сваім жыцці, чырвонымі абодвум.