Барселона 3 – Ельче 0: Левандовскі лише зморшки в Мюнхені

Партія, щоб компенсувати це локально, провінційно. Неважливий матч, один із тих, які Флорентіно хотів би виключити, щоб не втрачати час великих команд і не змусити нас програти. Ви повинні заробляти більше грошей, щоб мати кращих футболістів, і не всі вони там, де шейхи. А проти Ельче, крім регіонального фольклору, нічого не виграють: ані грошей, ані престижу, ані великої світової аудиторії, як і в іграх, які зустрічаються з командами найвищого рівня. Крім того, день почався нудно, безладно, напружено, без чіткого уявлення, що б надати сенсу грі неточної Барселони, минулих революцій. Небо сіре, як поле. Ельче провів гру там, де хотів: у хаосі, в перериванні, аж поки Гонсало Верду не було вилучено за незаперечний фол проти Лєвандовскі, який пішов сам у бік протилежних воріт. Гравець Ельче запротестував, але більше через фатальність обставини, ніж через те, що його вчинок і рішення арбітра були справді спірними. Якби «Барса» не змогла перемогти «Ельче» цим, це було б принизливо, а також тривожно.

Локальна атака почала свою облогу, але «Барса» не покращила ні темп гри, ні точність, а «Ельче», не особливо зробивши, зумів приховати свою чисельну та футбольну неповноцінність. Хвилини минали так, наче хтось один за одним брав і викидав. Підопічні Хаві викликали галас серед вертикальних команд, коли їм не вистачало вишуканості. Крім того, що гра була неприємною, гра була непривабливою. «Мемфіс» працював більше, ніж будь-який інший нападник, хоча й не пощастило, головним чином завдяки успіхам Едгара Бадіа. Гол «Барси» міг бути забитий будь-якої миті, і здавалося дивним, що він не прибув щойно; Натовп «Камп Ноу» був нетерплячий, і Кессі, який побачив першу жовту картку за те, що він відпустив руку, загравав з другою, виконавши подібні, безвідповідальні та також абсолютно необхідні дії, у співпраці зі своїми суперниками, які шукали його, тому що вони знайшов його. Ельче зник в атаці, Барса влаштувала безлад із собою, як у найбільш снодійні дні Кумана.

Педрі попросив своїх товаришів про спокій, але цей спокій настав не просто так. Перший гол «Барси» забив перший гол: контроль від Педрі, результативна передача від Бальде та удар, від якого пом’ялися лише мюнхенці. 11 голів (додавши той, який він забив би на початку другого тайму) у восьми іграх – це цифри Левандовскі. Гарна гра, найкрасивіша річ у грі. Педрі чудовий, і він робить усе настільки легким, що йому вдається зробити так, щоб його надзвичайно делікатне мистецтво не помічало величезних труднощів, і це здавалося ще однією дією в грі. Дуже добре Балде у вашій присутності. Здавалося, що «Барса» вже зробила найважче, і це підтвердив Мемфіс, отримавши ззаду в районі, тверезо розвернувшись і вистріливши в Бадію; і Педрі, хоча його гол був скасований. Суддя вилучив за протест тренера гостей Франциско. Це було абсурдне вигнання: по-перше, тому що воно було перебільшене; а по-друге, тому, що він так протестував – офсайд у воротах Педріле – було задоволено. У нього є команда з Ельче, яка має десять і програє 2-0 на Камп Ноу, лякаючи тренера, тому що він нервує, вони хочуть влізти в те, що не потрібно.

Левандовскі врегулював те, що Педрі майже було відмовлено, і забив свій другий гол за день і третій за команду. Ельче був зламаний після вигнання, Барса витягнула більше інерції від логічної переваги, ніж колективного таланту, а Левандовскі, гол за голом, звеличував свою легенду, але не зовсім налякав. Ансу, Бельєрін і Рафінья вийшли замість Мемфіса, Еріка Гарсії та Дембеле.

Віра Хаві у себе невичерпна, і в 71 році він замінив Левандовскі на Феррана Торреса. «Камп Ноу» підняв польський фронт на ноги, і Ферран вийшов із не знаю, з яким моральним духом чи з якою самооцінкою. Перше, що він зробив на першій хвилині, це грубий фол і побачив жовту картку. Мабуть, важко бути Ферраном Торресом. Педрі поклав чарівну кулю, ложку, Ансу, якому не вистачило класу, щоб завершити дію.

Було вражаюче бачити Піке в білих шкарпетках на лаві запасних - через те, як далеко він повинен був відчувати себе, щоб мати можливість зіграти. «Барса» вирішила регіональний процес з меншим талантом, ніж передбачалося, і з більшою удачею завдяки милостивому вигнанню Верду в першому таймі.