Себастьян Рікельме та Мікель Перес, Паула та Ізабель Лайсека, чемпіони Кубка Іспанії 420

17/05/2023

Оновлено об 06:35.

Останній день інфаркту у водах лиману Аруса. Дуже напруженим був третій і останній день регат Кубка Іспанії 420, який організовує Галицька королівська вітрильна федерація. Проти трьох лідируючих екіпажів, розділених лише двома очками, останні три суперечки стали вирішальними для перемоги, яка нарешті дісталася каталонцям Себастьяну Рікельме та Мікелю Пересу з Club Nàutic el Balís.

Сторони не помилилися. Третій день змагань прийняв 60 екіпажів-учасників із сильним північно-східним вітром, який досягав інтенсивності близько 20 вузлів у певний час ранку. З цими умовами та з усім, що було вирішено, флот вийшов у воду, готовий викластися на сто відсотків у цьому останньому штурмі дистанції.

Трьох четвертих місць вистачило каталонській команді у складі Себастьяна Рікельме та Мікеля Переса з Club Nàutic el Balís, щоб зберегти лідерство до фіналу, ставши таким чином абсолютним володарем Кубка Іспанії. Вони також зробили це з перевагою в чотири очки над класифікованими сегментами, якими, нарешті, були Канарські острови Хайме Аярза та Маріано Ернандес, які забили два сьомі та один третій.

Позаду представників Real Club Náutico de Gran Canaria третє місце на подіумі посіли Марк Мескіда та Рамон Хауме з Балеарських островів, які плавають під прапором Club Nàutic S'Arenal. Мескіда та Хауме були найкращими в останній день, додавши дві часткові перемоги та третє місце.

У жіночій класифікації титул переможниць відповідав рукам сестер Паули та Ізабель Лайсеки з Real Club Náutico de Gran Canaria, за якими з відривом йшли спортсменки з Club Nàutic S'Arenal Марія Перелло та Марта Кардона, які були другими. два очка від канарок. Третю позицію, зі свого боку, зайняли Нора Гарсія та Маріона Вентура з Club Nàutic el Masnou.

Кубок Іспанії 420 також нагороджував старших у категоріях до 19 і до 17 років у чоловічому та жіночому дивізіонах. У молодшій категорії до 19 років переможцями стали Хайме Аярза та Маріано Ернандес та команда у складі Марії Перелло та Марти Кардони, тоді як у молодшій категорії 17 перемогу здобули Мігель Падрон та Луїс Меса з Real Club Náutico de Gran Canaria та галісійці Наталія Домінгес та Інес Аменейро.

Домінгес і Аменейро, наймолодші яхтсменки, що плавають під прапорами Real Club Náutico de Sanxenxo та Real Club Náutico de Vigo, здобули блискучу перемогу у своїй категорії та були восьмими у загальному заліку серед жінок.

Серед галісійських представників також хороші виступи Пабло Родрігеса та Пабло Ллоренса з Reales Clubes Náuticos de Rodeira та A Coruña, які фінішували на чотирнадцятому місці після переходу від меншого до більшого з першого дня регати.

Після змагань, о 17:00, на території Centro Galego de Vela відбулася церемонія нагородження. Мануель Вільяверде, президент Галісійської королівської вітрильної федерації; Хосе Рамон Лете, генеральний секретар зі спорту Xunta de Galicia; Аргіміро Серен, радник у справах спорту у Вілагарсія-де-Аруса; Альваро Кару, туристичний консультант; і Хуан Андрес Перес, морський капітан Vilagarcía, відповідали за вручення нагород переможцям заходу.