Аугусто Фернандес, чемпіон світу Moto2

Аугусто Фернандес Герра (Мадрид, 1997) є новим чемпіоном світу в Moto2, демонструючи міцне здоров’я балеарського мотоцикліста (хоча він народився в Мадриді, він дуже скоро переїхав і виріс на Майорці), після того, як два тижні тому Ізан Гевара був тим, хто підняв титул у Moto3. «Я відчуваю себе сильним», — попередив він цими вихідними, і це виявилося під час вільної практики та кваліфікації, стартувавши третім на стартовій решітці та з перевагою в 9,5 очок над своїм головним суперником Ай Огурою, який стартував п’ятим. Але боротьба відбулася лише на семи колах, тобто час, який знадобився японцю, щоб впасти на землю, коли він біг третім після того, як його обійшов Педро Акоста та трохи попереду Аугусто. За 17 кіл до фінішу гонщик із Майорки вже знав, що він чемпіон, і на мить опинився на подіумі. Він міг піти на гонку, тому що йому більше не було чого втрачати. Він був чемпіоном світу. У підсумку Аугусто став другим, поступившись переможцю гонки Акості.

Як і практично всі гонщики в паддоку, його пристрасть до мотоциклів і швидкості почалася в дуже молодому віці, а у віці восьми років він уже брав участь у змаганнях і привернув увагу, вигравши регіональні чемпіонати в класі 65cc, а потім у категорії 85cc. 500cc. Молодий талант віддав себе в руки Хосе Мануеля Лоренцо, батька і тренера чемпіона Хорхе Лоренцо, найкращого балеарського пілота в історії. Під керівництвом Лоренцо він перейшов до категорії 2013cc у 500 році, коли брав участь у Міжнародному юніорському чемпіонаті Європи на Honda CBR XNUMXR. У розкладі Чемпіонату світу з супербайку він посів друге місце у своєму першому сезоні, а потім отримав титул лише у другому сезоні.

Отримавши звання «Новачок року» в категорії Stock 600 Чемпіонату світу з супербайку в 2015 році, Аугусто забезпечив собі місце в Чемпіонаті світу з мотоциклів Moto2 на сезон 2017. Його кар'єра привернула увагу Pons HP40, який попросив його призначити Ектора Барбера. Іспанська команда розірвала контракт зі своїм зірковим пілотом після того, як він дав позитивний результат на алкотестері, і Аугусто Фернандес був непрямим бенефіціаром цього, хоча він знав, як скористатися можливістю: він тричі фінішував у вісімці кращих і був навіть під час дебюту Punto на подіумі Кубка світу під час Гран-при Японії.

2019 рік став для нього переломним і найвирішальнішим сезоном. Це був його третій сезон у Moto2, він виграв три гонки, більше разів на подіумі, завершивши кампанію на п’ятому місці в загальному заліку. Але травма переступила його шлях. «Операція пройшла дуже добре, і я вже з нетерпінням чекаю повернення на мотоцикл. Хоча мені трохи боляче, я почуваюся добре, і я вже нетерплячий, щоб знову сісти на мотоцикл у Валенсії. Я буду дотримуватися всіх медичних показань, щоб прийти в найкращій формі і мати можливість показати себе на повну в останніх трьох гонках року», – пояснив пілот у соцмережах. Лікар Ксав'є Мір керував хірургічним втручанням на його правому передпліччі, щоб усунути біль, який він відчуває внаслідок компартмент-синдрому.

Виявилося, що він дуже добре одужав. 2021 рік завершився шістьма подіумами та ще одним п’ятим місцем у загальному заліку Кубка світу в середній категорії. Він не виграв жодної гонки, але фінішував у трьох найкращих гонках у шести з останніх дев’яти. Наступною метою було виграти титул. Цього року він зробив стрибок до Red Bull KTM Ajo і досяг своєї мрії. Він прибув до Валенсії з чотирма перемогами, вісьмома подіумами та улюбленою групою, яка вигравала титул. Крім того, з душевним спокоєм вирішено ваше майбутнє. Наступного разу Фернандес стане напарником Пола Еспаргаро в новій команді GASGAS Factory Racing Team у MotoGP.

Фінішну пряму він пройшов, відпустивши велосипед і зробивши позу йоги під картатим прапором. Це був уклін його матері, яка допомогла йому подолати труднощі за допомогою медитації. І поки Аугусто Фернандес плакав на мотоциклі і в'їжджав у валенсійця на трасі, його батько теж не міг стримати емоцій. «Мені доводиться вщипнути себе, щоб повірити в це. Сім'я дуже постраждала», - зазначив Агусто старший. Після святкування з двома друзями, одягненими як кролики, і проведення останнього кола пошани, чемпіон прибув до закритого парку, спалив шину та отримав привітання від Акости та його команди. «Це неймовірно, у мене немає слів, щоб це описати, я просто хочу подякувати всій команді, усім людям, які мене підтримували. Я все ще не вірю. Я повинен прийняти це. Я хотів здобути перемогу, але Педро Акоста сьогодні був неймовірним», – прокоментував пілот.