Указ 98/2022 від 6 вересня про заходи щодо впорядкування




Юридичний консультант

резюме

Відповідно до статті 55.2.f) консолідованого тексту Закону про Основний статут державних службовців, затвердженого Королівським законодавчим указом 5/2015 від 30 жовтня (далі – EBEP), державні адміністрації повинні обирати своїх посадових осіб і працівників персоналу за допомогою процедур, які гарантують, серед іншого, принцип гнучкості.

За відсутності власних автономних нормативних актів, які регулюють різні етапи процесу відбору для відбору кар’єрного персоналу державних службовців і постійного робочого персоналу, правила Регламенту застосовувалися Адміністрацією Хунти де Комунідадес де Кастілья-Ла Манча. Загальний дохід персоналу на службі в Генеральній адміністрації штату та про надання робочих місць і професійне просування цивільних службовців у Генеральній адміністрації штату, затверджений Королівським указом 364/1995 від 10 березня.

Час, що минув з моменту затвердження вищезазначеного королівського указу, а також розвиток інформаційно-комунікаційних технологій дозволяють і роблять зручним прийняття ряду заходів, спрямованих на дотримання принципу оперативності, який повинен керувати підбором персоналу в адміністрація громадськості.

З іншого боку, стаття 1 Закону 20/2021 від 28 грудня про невідкладні заходи щодо скорочення тимчасової зайнятості в державних установах містить нову редакцію статті 10 EBEP, яка посилює поняття тимчасової зайнятості. тимчасового службового персоналу, щоб чітко розмежувати характер стосунків, що об'єднують його з Адміністрацією. Таким чином, законодавчі положення щодо максимальної тривалості призначення тимчасового офіційного персоналу через вакантність були підтримані як превентивний захід, щоб уникнути зловживання цією цифрою для виконання функцій постійного або структурного характеру. Таким чином, вакантні посади, які займає тимчасовий офіційний персонал, повинні, однак, охоплюватись будь-яким із положень або механізмів мобільності, викладених у положеннях кожної державної адміністрації.

Якщо вищезазначене не виконано, минуло три роки з моменту призначення, тимчасовий офіційний персонал буде звільнено, а вакансію можуть заповнити лише кар’єрні державні службовці, за винятком випадків, коли відповідний процес відбору є недійсним, у такому випадку може бути здійснено інше призначення як особистий тимчасовий офіцер. Як виняток, особиста внутрішня посадова особа має бути постійною на посаді, яку тимчасово обіймає, щоб відповідний заклик було опубліковано протягом трьох років з дня призначення внутрішньої посадової особи та вирішено відповідно до умов встановлено в статті 70 EBEP.

Ці положення були поширені на тимчасовий робочий персонал, який виконує вакантну роботу, відповідно до положень останнього абзацу четвертого додаткового положення Королівського указу-закону 32/2021 від 28 грудня про термінові заходи щодо реформи праці, гарантія стабільності роботи та трансформація ринку праці.

З цієї причини також необхідно вжити заходів для прискорення відбору офіційного кар’єрного персоналу та постійних робочих місць, які, у будь-якому разі, дотримуючись гарантій, притаманних процедурам доступу до державної служби, та захисту конституційних і правових принципів, дозволяють водночас виконання термінів, встановлених для виконання відбіркових процесів і, разом з тим, надання персоналу в розумні терміни та гарантія надання послуги Адміністрацією.

Закон 39/2015 від 1 жовтня про загальну адміністративну процедуру державних адміністрацій ґрунтується на принципі, що електронна передача поки що не може бути спеціальною процедурою управління, а повинна являти собою звичайну дію адміністрацій. Оскільки безпаперове адміністрування, засноване на повністю електронній роботі, не тільки краще відповідає принципам ефективності та результативності, заощаджуючи кошти для громадян і компаній, але й посилює гарантії зацікавлених людей. З цієї причини вищезазначений закон встановлює у своїй статті 12 обов’язок державних адміністрацій гарантувати, що зацікавлені особи можуть зв’язуватися з адміністрацією за допомогою електронних засобів, надаючи доступ до необхідних каналів доступу, таких як системи, у яких є додатки. які в даному випадку визначаються.

Подібним чином стаття 14 вищезазначеного правила регулює право та обов’язок електронної взаємодії з державними адміністраціями та дозволяє в своєму розділі 3 встановити нормативним актом обов’язок взаємодії з адміністрацією лише за допомогою електронних засобів для певних процедур і для певних груп. фізичних осіб, для набуття економічної, технічної спроможності, професійної відданості чи інших мотивів, для підтвердження доступу та наявності необхідних електричних засобів.

З цієї причини цей указ передбачає, що конкурси на відбір можуть встановлювати обов’язок людей, які в них беруть участь, взаємодіяти в електронному вигляді з Адміністрацією на всіх або деяких етапах процедури. Проведення процедур в електронному вигляді передбачає більшу оптимізацію оформлення виборчого процесу та полегшує доступність для громадян, які зможуть здійснити необхідні процедури з будь-якого місця та в будь-який час у встановлені у заклику терміни.

Характер функцій органів, масштаб або категорії, до яких вони мають намір увійти або отримати доступ, які включають електронну передачу файлів або використання електронних засобів, наприклад, предмет дослідження та пункти призначення, запропоновані після вибіркового процесу було прийнято, передбачає технічні можливості людей, які бажають брати участь у вибіркових процесах, згаданих у цьому указі, отже, доступ і наявність необхідних електричних засобів для взаємодії з адміністрацією під час процесу . вибір процесу.

Іншим фактором, який необхідно взяти до уваги, є те, що використання електронних засобів для виконання деяких умов процесу відбору, таких як подання заявок на участь або сплата внесків, уже є основним каналом, який використовують заявники для входу. органи, ваги або категорії, згадані в цьому указі.

По-друге, цей указ також передбачає, як захід для прискорення процесів відбору, скорочення термінів для подання супровідної документації про переваги, які оцінюються на етапі конкурсу, і для подання заявки на напрямки та документації, що підтверджує участь. вимоги. Наразі можливість здійснення цих процедур в електронному вигляді, а також право заявників не надавати документи, які вже знаходяться у розпорядженні діючої Адміністрації, дозволяють зазначені терміни становити десять робочих днів, без будь-якої шкоди. заявникам участь у процесах відбору.

З іншого боку, велика кількість заявників, які беруть участь у процесах відбору, і віднесення багатьох із цих місць до секторів термінового та пріоритетного охоплення також рекомендує вжити цих заходів, які сприяють більшій швидкості проведення процесу відбору.

Цей указ відповідає принципам належного регулювання, зазначеним у статті 129 Закону 39/2015 від 1 жовтня про Загальну адміністративну процедуру державних адміністрацій. Оскільки, щодо принципів необхідності та ефективності, цей указ переслідує загальні інтереси, і він спрямований на покращення гнучкості у відборі персоналу державних службовців і, отже, комплектування персоналу в розумний час, гарантуючи як перевагу обслуговування для Адміністрації.

З огляду на принцип пропорційності, цей указ є найбільш відповідним засобом для досягнення цієї мети та, крім того, містить суттєві норми для задоволення потреби, яка повинна бути охоплена стандартом. Що стосується принципу правової визначеності, ця ініціатива здійснюється відповідно до решти правової системи.

Так само, згідно з принципом прозорості, під час процесу підготовки документи, зазначені в статті 7 Закону 19/2013, публікуються на порталі прозорості Адміністрації Ради громади Кастилії-Ла-Манчі. , 9 грудня, щодо прозорості, доступу до публічної інформації та належного управління. Крім того, ця преамбула чітко визначає мету нормативної ініціативи. І що стосується принципу ефективності, то цей принцип теж виконується, оскільки зменшується адміністративне навантаження.

Нарешті, цей указ видається відповідно до повноважень, наданих Керівній раді статтями 10.1 і 10.2.a) Закону 3/1988 від 13 грудня про планування громадських функцій Кастилії-Ла-Манчі, а також на виконання компетенція, надана статтями 31.1.1 і 39.3 Статуту автономії Кастилії-Ла-Манчі.

На підставі цього, за пропозицією Міністра фінансів і державного управління та після обговорення Керівною радою на її засіданні 6 вересня 2022 р.

Доступні:

Стаття 1 сфера застосування

1. Цей указ застосовується до вибіркових процесів для вступу в якості офіційного кар'єрного персоналу або постійного робочого персоналу в органи, масштаби або категорії Адміністрації ради громади Кастилія-Ла-Манча та її автономних органів.

2. Процедури відбору для вступу до посадових осіб педагогічного персоналу або до категорій особистого статусу реєструються спеціальними нормативними актами, що їх застосовують.

Стаття 2 Зобов'язання повідомляти в електронному вигляді

1. Конкурси на участь у процесах відбору можуть встановлювати обов’язок людей, які в них беруть участь, взаємодіяти в електронному вигляді з Адміністрацією на всіх або деяких етапах процедури, від подання заявок на участь до вибору місця призначення, включаючи претензії та претензії, які ви можете подати.

2. Заклики до процесів відбору встановлюють терміни та дії, у яких обов’язкова електронна взаємодія, електричні засоби, увімкнені для цього, а також допустимі системи ідентифікації та підпису.

Стаття 3 Кінцевий термін подання підтверджуючих документів щодо заслуг, що підлягають оцінці на етапі конкурсу

У процесах відбору, які проводяться за системою «конкурс-опозиція», підтверджуючі документи про заслуги були дійсними на етапі конкурсу та повинні бути подані протягом десяти робочих днів з дня, наступного за опублікуванням списку осіб, які пройшли конкурс. фаза протистояння.

Стаття 4 Кінцевий термін подання заявки на напрямки та супровідної документації щодо вимог до участі

Особи, які пройшли процес відбору, повинні подати заявку на призначення та документи, необхідні в конкурсі, щоб підтвердити відповідність вимогам для участі в ньому, протягом десяти робочих днів з дня, наступного за публікацією в Офіційному віснику Кастилії-Ла-Манчі. список осіб, затверджених у процесі відбору.

Єдине заключне положення Набуття чинності

Цей указ набуде чинності наступного дня після його публікації в Офіційному віснику Кастилії-Ла-Манчі.