Наказ HFP/115/2023 від 9 лютого, який визначає




Прокуратура КНДР

резюме

Закон 11/2021 від 9 липня про заходи щодо запобігання та боротьби з податковим шахрайством, який транспонує Директиву (ЄС) 2016/1164 Ради від 12 липня 2016 року, яка встановлює правила проти практик ухилення від сплати податків, які безпосередньо впливають на функціонування внутрішній ринок, внесення змін до різних податкових положень, а з точки зору регулювання азартних ігор, внесення змін до шістнадцятої статті першого додаткового положення Закону 36/2006 від 29 листопада про заходи щодо запобігання податковому шахрайству.

Нова редакція першого додаткового положення Закону 36/2006 додає термін «податкові гавані» до концепції юрисдикцій, які не співпрацюють. Так само будуть оновлені критерії для визначення країн і територій, які вважаються юрисдикціями, що не співпрацюють, з урахуванням роботи, яка проводиться на міжнародній арені як в рамках Європейського Союзу, так і в рамках Організації з Економічне співробітництво та економічний розвиток (ОЕСР).

Таким чином, з метою більш ефективної боротьби з ухиленням від сплати податків, концепція «райського податку» розширена, враховуючи різні критерії, які, оцінені спільно, дозволяють оновити значний список країн і територій, який з’явився в Королівському указі. 1080/1991 від 5 липня, який визначає країни або території, згадані в статті 2, розділ 3, номер 4 Закону 17/1991 від 27 травня про невідкладні фіскальні заходи та 62 Закону 31/1990 від 27 грудня про загальні державні бюджети на 1991 рік.

Список регулярно переглядається з огляду на міжнародні оновлення та внутрішні розчарування та прориви. Зокрема, узгоджуючи його з рештою критеріїв, таких як той, що стосується країн і територій з нульовим або низьким оподаткуванням, важливо брати до уваги в конфігурації списку, з якими країнами і територіями ефективно обмінюється податковою інформацією. Іспанія, оскільки публікація списку має діяти як стимул продовжувати це робити, а не як стримуючий фактор, що могло статися, якщо такий критичний аспект не був належним чином оцінений у рішенні. Все це без шкоди для наслідків, передбачених у правовій системі для країн і територій, включених до міжнародних списків, незалежно від того, чи є вони в національних списках.

Цей динамічний підхід гарантує тверду та сучасну відповідь на використання зазначених минулих і територій із шахрайськими штрафами. Але також ця дія має сприяти досягненню певних і ефективних питань прозорості та справедливого оподаткування, що принесе користь усім країнам і територіям.

У цьому сенсі в рамках Європейського Союзу існування списку було сконфігуровано як інструмент сприяння належному податковому врядуванню на міжнародному рівні. Фактично, з моменту його першої публікації багато країн ухвалили конкретні заходи для дотримання належного врядування. стандарти. Понад 120 шкідливих режимів було усунено, десятки країн прийняли міжнародні стандарти прозорості та обміну інформацією та приєдналися до міжнародних організацій. І, крім того, юрисдикції, де немає оподаткування, запровадили правила економічної сутності. Отже, можна стверджувати, що створення списків є адекватним інструментом сприяння прозорості та справедливому оподаткуванню.

З іншого боку, список має реальний вплив, оскільки разом із критеріями вони також схвалили ряд заходів на національному рівні та рівні Європейського Союзу, які включені до країн і територій у списку.

Оборонні заходи, прийняті в Європейському Союзі, пов'язані з фінансовими операціями, співробітництвом у розвитку та, загалом, з економічними відносинами з цими країнами та територіями.

Поряд із цими європейськими заходами, держави-члени також застосовують захисні заходи на національному рівні, такі як посилений контроль і аудити або спеціальні вимоги до документації.

Враховуючи необхідність мати перелік юрисдикцій, які не співпрацюють, що дозволяє твердо та оновлено реагувати на використання зазначених країн, територій і режимів із застосуванням шахрайських штрафів, видається цей наказ, який складається з однієї статті, перехідного положення та двох заключні положення.

Єдина стаття містить перелік юрисдикцій, які не співпрацюють, на основі критеріїв не лише прозорості, але й фіскальної справедливості, ідентифікуючи ті країни та території, які сприяють існуванню офшорних компаній, спрямованих на отримання вигоди без реальної економічної діяльності, або через існування низького чи нульового оподаткування або через його непрозорість і відсутність прозорості, через відсутність із зазначеною країною правил взаємної допомоги щодо обміну застосовною податковою інформацією, через відсутність ефективного обміну податковою інформацією з Іспанією або за результатами оцінок, проведених Глобальним форумом з прозорості та обміну інформацією з податковими санкціями щодо ефективності обміну інформацією із зазначеними країнами та територіями. Так само, щоб забезпечити точнішу відповідь на певні типи шахрайства, він визначає, які пільгові податкові режими призводять до судових процесів, встановлених у певних країнах або на територіях, які сприяють податковому шахрайству.

У новому списку зберігаються країни та території, які вже включені до списку чинного вищезгаданого Королівського указу 1080/1991, і, як новинка, включено наступне: Барбадос, Гуам, Палау, Американське Самоа, Тринідад і Тобаго та Самоа, де дотримується шкідливий податковий режим (офшорний бізнес).

Зі свого боку, єдине перехідне положення регулює застосовний перехідний режим, таким чином, для податків, податковий період яких не закінчився на дату набрання чинності цим Наказом, країни або території, які вважаються юрисдикцією, не співпрацюють щодо зазначеного податку період буде тим, що передбачено Королівським указом 1080/1991.

Наказ завершується двома заключними положеннями. Перший встановлює назву компетенції, а другий встановлює набуття чинності.

Нормативний текст адаптовано до принципів належного регулювання, передбачених статтею 129 Закону 39/2015 від 1 жовтня про загальну адміністративну процедуру державних адміністрацій, тобто до принципів необхідності, ефективності, пропорційності, правової безпеки, прозорість та ефективність.

Таким чином, дотримуються принципи необхідності та ефективності, оскільки затвердження нормативної норми є необхідним у ранзі міністерського наказу відповідно до повноважень, наданих вищезазначеному міністру фінансів та громадських функцій.

Також дотримується принцип пропорційності, оскільки дотримується виключно спосіб догляду за вищезазначеними суворо необхідними об’єктами.

Що стосується принципу правової визначеності, узгодженість нормативного проекту з рештою національної правової системи, а також з правовою системою Європейського Союзу була гарантована.

Принцип прозорості було гарантовано шляхом публікації проекту наказу, а також його Звіту про аналіз регуляторного впливу в електронному штабі Міністерства фінансів і громадських функцій, щоб цей текст міг бути відомий протягом аудиторії та публічне інформування всіх громадян.

Стосовно принципу ефективності була зроблена спроба створити правило для створення адміністративних меншостей для громадян, таких як найменші непрямі витрати, сприяння раціональному використанню державних ресурсів.

Нарешті, цей наказ видано з використанням повноважень, наданих Міністру фінансів і державних функцій першим додатковим положенням Закону 36/2006 від 29 листопада.

В силу, за даними Державної ради, доступні:

Єдина стаття. Список некооперативних юрисдикцій

Перелічені нижче країни та території вважаються юрисдикціями, які не співпрацюють, наприклад, такі шкідливі режими оподаткування:

  • 1. Вугор.
  • 2. Бахрейн.
  • 3.Барбадос.
  • 4. Бермудські острови.
  • 5. Домініка.
  • 6. Фіджі.
  • 7.Гібралтар.
  • 8.Гуам.
  • 9. Гернсі.
  • 10. Острів Мен.
  • 11. Кайманові острови.
  • 12. Фолклендські острови.
  • 13. Маріанські острови.
  • 14. Соломонові острови.
  • 15. Острови Теркс і Кайкос.
  • 16. Британські Віргінські острови.
  • 17. Віргінські острови Сполучених Штатів Америки.
  • 18. Стрибун.
  • 19. Палау.
  • 20. Самоа, тому воно дотримувалося згубного податкового режиму (офшорний бізнес).
  • 21. Американське Самоа.
  • 22. Сейшельські острови.
  • 23. Тринідад і Тобаго.
  • 24.Вануату.

Єдине перехідне положення. Тимчасове застосування розгляду юрисдикції, що не співпрацює

Щодо податків, податковий період яких не закінчився на дату набрання чинності цим наказом, відповідно до положень другого перехідного положення Закону 36/2006 від 29 листопада про заходи щодо запобігання податковому шахрайству , сходи або території, які вважаються некооперативною юрисдикцією в зазначеному податковому періоді, будуть сходами або територіями, передбаченими Королівським указом 1080/1991 від 5 липня, який визначає країни або території, на які посилаються статті 2, розділ 3 , № 4 Закону 17/1991 від 27 травня про невідкладні фіскальні заходи та 62 Закону 31/1990 від 27 грудня про загальні державні бюджети на 1991 рік.

ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

Друге заключне положення Набуття чинності

Цей наказ набирає чинності наступного дня після його опублікування в «Державному віснику» і поширюється на податки без податкового періоду, що настає з моменту набрання ним чинності, та на інші податки, податковий період яких починається з цього моменту.

Однак для країн або територій, включених до списку єдиної статті, які не були передбачені Королівським указом 1080/1991 від 5 липня, який визначає країни або території, зазначені в статтях 2. , розділ 3, номер 4, Закону 17/1991 від 27 травня про невідкладні фіскальні заходи та 62 Закону 31/1990 від 27 грудня про загальні державні бюджети на 1991 рік, наказ про його прийняття набуде чинності через шість місяців з наступного дня. його публікацію в офіційному державному віснику та застосовувати до податків без податкового періоду, що нараховується з моменту набрання ним чинності, та до інших податків, податковий період яких почався з цього моменту.