Що таке МОДЕЛЬ 952 і для чого вона потрібна? Повідомлення про модифікацію податкової бази

El Modelo 952, - це повідомлення, що надходить до Державного агентства податкової адміністрації (AEAT) про модифікація бази оподаткування, у яких випадках кредити неможливо повністю або частково стягнути.

Зміна бази оподаткування передбачена в Законі про податок на додану вартість (ПДВ), який регламентує у статтях 80 (3 та 4) варіант, що оподатковувана особа може на добровільній основі змінити базу ПДВ, коли представлена ​​ситуація несплати рахунків, виставлених клієнтам та боржникам. ПДВ, сплачений за виставленими рахунками-фактурами, може бути повернутий у порядку, встановленому Законом про податок на додану вартість (ПДВ) у статті 80. (3 та 4) та Положенням Закону про ПДВ (ст. 24), коли ці рахунки-фактури не сплачуються клієнтами або через банкрутство, або через несвоєчасну оплату.

Завдяки цій процедурі Модифікація податкової бази, всі підприємці або компанії можуть отримати вигоду від повернення ПДВ. Ми повинні пам’ятати, що кожен зобов’язаний вводити ПДВ, незалежно від того, був він нарахований чи ні, саме з цієї причини використовується цей ресурс модифікації, оскільки виконуються відповідні вимоги.

Що задекларовано у формі 952 AEAT?

У цій моделі 952 робиться декларація про внесення змін до бази оподаткування, що все це залишиться з урахуванням певних вимог qякий буде оголошено нижче:

  • Усі ті операції, що підлягають виправленню, повинні бути правильно записані до книги рахунків-фактур, виданої кредитором вчасно та у відповідній формі.
  • Кредитор повинен засвідчити, що модифікація або зміна не пов'язана з гарантованими, консолідованими або добре застрахованими кредитами для кредитів між особами або суб'єктами господарювання, які мають певний зв'язок, а також у випадку, коли одержувач знаходиться на Канарських островах, Сеуті або Мелілла.
  • У випадку кредитів, які неможливо стягнути і що боржник не був оголошений у виконанні, або якщо виправлений рахунок-фактура вийшов до дати прийняття рішення про визнання банкрутом.
  • Повідомлення повинно супроводжуватися документацією, викладеною у статті 24 Податкового регулювання, затвердженого РД 1624/1992, серед яких зазначено:
  • Копія виправних рахунків-фактур, куди будуть передані дані про видачу відповідних рахунків-фактур, які вже були виправлені.
  • Якщо йдеться про “погані” кредити, надішліть документи там, де відображається, що кредитор вимагав стягнення кредиту за допомогою судового позову до боржника або за вимогою нотаріуса.
  • Що стосується кредитів, що винні у державних структурах, то сертифікат, виданий органом, відповідальним за державну заборгованість, зазначений у четвертій умові букви "А", що відповідає четвертому розділу статті 4 Положення Податок на додану вартість (ПДВ).
  • Також надайте підтвердження відправлення виправних рахунків одержувачу.

Хто повинен подати форму 952?

Всі ті люди, які здійснюють будь-яку ділову чи професійну діяльність Вони можуть подати запит через форму 952 про зміну бази оподаткування, яка відповідає податку на додану вартість (ПДВ).

У випадку, коли видано судовий наказ про визнання неплатоспроможним одержувача операцій, що підтримують податок.

І в тих кредитах, які мають наслідки, які повністю або частково не підлягають стягненню.

Яка форма презентації форми 952?

Модель 952

Форма 952 повинна бути представлена ​​або надіслана через Інтернет Через офіційний веб-сайт Агенції державної податкової адміністрації (AEAT). Для цього необхідно виконати наведені нижче кроки:

  1. Введіть електронний штаб-квартиру AEAT і натисніть на: , а потім - , , . Ви також можете шукати та слідувати за іншими маршрутами.
  2. Тоді перейдіть до варіанту і виберіть У цьому випадку це форма 952 AEAT. У цьому конкретному випадку, коли ви вводите опцію , вас попросять визначити себе кредитором або одержувачем комерційної операції, з якої буде складена база оподаткування. Коли це з’явиться, потрібно вибрати параметр "Одержувач".
  3. Після представлення зображення "Моделі 952" щодо отримання коригувальних рахунків-фактур, всі запитувані дані повинні бути заповнені, серед яких:
  • Вкажіть факт отримання коригувальних рахунків від кредиторів, які будуть пов’язані.
  • Вкажіть, чи проводився період щокварталу або щомісяця, протягом якого були отримані коригувальні рахунки.
  • Вкажіть перелік кредиторів, через яких були виправлені рахунки-фактури протягом періоду, на який він стосується. На цьому кроці ви повинні натиснути кнопку "Реєстрація", де будуть зареєстровані всі кредитори, від яких були отримані виправні рахунки, для цього повинні бути включені NIF, ім'я та прізвище або назва компанії. Кредитора, загальна сума сума виправлених внесків та сума виправлених внесків, що не підлягають відшкодуванню, якщо це застосовується або існує.

Ви можете ввести стільки різних кредиторів, скільки виправляючих рахунків для кожного з них, які були отримані протягом періоду, згаданого в попередньому пункті.

Примітка: У разі порушення обов’язку боржника щодо спілкування це не буде перешкодою для кредитора для зміни бази оподаткування, незалежно від наслідків, які сам акт може спричинити для самого боржника.

Який термін повинен бути представлений у формі 952?

Для подання форми 952 існує кінцевий термін до 1 місяць з дати виставлення рахунку-коректора а для здійснення процесу потрібно надати наступні документи: оригінали рахунків-фактур, коригувальні рахунки-фактури, нотаріальний або судовий запит та підтвердження надсилання коригуючого рахунку-фактури. Після представлення всієї цієї документації буде отримано код запису реєстру, який потрібно буде вказати у відповідному повідомленні форми 952.

Зокрема, Для стягнення ПДВ мають бути дотримані такі умови:

  • Що минув рік з моменту нарахування сплаченого ПДВ, не отримавши взагалі нічого.
  • Термін, який вважається одним роком, переходить до шести місяців, коли власником кредитного права є МСП, тобто підприємець або професіонал, діяльність якого у календарному році безпосередньо до попереднього не перевищувала 6.010.121,04 євро.
  • Операції повинні бути правильно записані в реєстрі ПДВ, тобто декларація була зроблена правильно.
  • Що вимога щодо виставлених рахунків-фактур була подана до боржника за допомогою нотаріального або судового запиту.
  • Після завершення дотримання цих вимог буде виставлений відповідний рахунок-фактура з вирахуванням несплаченого ПДВ.

Важливо зазначити, що останній термін для виставлення рахунка-фактури є виправленим три місяці з моменту початку права на стягнення ПДВЯкщо цього не зробити протягом цього періоду, це право на відновлення буде втрачено. Крім того, слід підкреслити, що коригуючий рахунок-фактура повинен дорівнювати оригінальному несплаченому рахунку-фактурі, з відповідною негативною сумою та з наступними специфікаціями:

  • Рахунок повинен бути виправним.
  • На рахунках-фактурах, що підлягають сплаті, повинна бути правильно вказана нумерація, дата та суми.
  • Він повинен містити таку примітку: «Цей виправний рахунок виставляється з єдиною метою повернення ПДВ, не сплаченого одержувачем, як встановлено у статті 80 Закону про ПДВ. Тому це жодним чином не означає, що емітент відмовляється від стягнення сум, заборгованих одержувачем ». Примітно, що коригуючі рахунки-фактури відповідають серії, що відрізняється від серії звичайних рахунків-фактур.
  • Коригуючі рахунки-фактури також повинні бути надіслані боржнику через Burofax для підтвердження того, що рахунок був надісланий.
A %d такі блогери: