Један по један из Шпаније

Шпански тим, у којем је Луис де ла Фуенте дебитовао на клупи ове суботе, започео је пут против Норвешке у потрази за квалификацијама за Европско првенство 2024. у Немачкој прва победа (3-0) головима Данија Олма и Жоселуа (позади) против нордијске екипе, у којој је изостао Ерлинд Халанд, уз проблеме у енглеском тиму.

Шпанија ће играти прво коло другог дела квалификација за Евро 2024, меч у коме ће се у Глазгову (20.45) састати са селекцијом Шкотске.

У својој првој утакмици задуженој за репрезентацију, Луис де ла Фуенте је користио следеће играче:

Главна слика - Кепа

фит

Није играо за Шпанију од октобра 2020. и деловао је помало укочено. Ногама је пренео несигурност и пружио Норвешкој чисту шансу у првом чину у покушају паса. Спасао је гол у ударцу од пола сата одличним руком на ударцу Орнеса. Поново је показао рефлексе на почетку другог чина, спречивши резултат 1-1 након лошег избијања Нача.

Главна слика - Царвајал

царвајал

Пропао и непрецизан, конструисан са више него дискретним првим делом. Нити се уплашио у нападу, нити је исказао самопоуздање у одбрани. Греј је нокаутирао ноћ.

Главна слика - Нацхо

Нацхо

Обраћајући пажњу на Карвахала у покривању, патио је од висине Норвежана у лоптама убаченим у то подручје. Тактички дисциплинован, био је поуздан.

Главна слика - Лапорте

Врата

Особа задужена за узимање лопте из центра одбране. Добар у дијагонали да покушам да изненадим Нордијце. Напето, мада када су Норвежани нашли простора и метре за трчање било је тешко неко време.

Главна слика - канта

Ћелав

На почетку утакмице је проширио терен и био продоран. У ствари, 1-0 је рођено када је стигао у то подручје, иако је, као и тим, ишао из снаге у снагу и изгубио се. Страдао је у борби прса о прса са Норвежанима.

Главна слика - Родри

Родри

То је нова осовина Шпаније. Гаранција са лоптом, никада није ризиковао. Недостајало му је храбрости да филтрира последњи пас.

Главна слика - Микел Мерино

Микел Мерино

Комплетна утакмица од везисте. Моћан у ваздушној игри, радио је непрестано, крао лопте и такође се бринуо у нападу. Успео је да постигне гол на пола сата првим ударцем поред стативе.

Главна слика - Дани Олмо

дани олмо

Имао је мало контакта са лоптом, али је био забринут. Динамик, био је паметан да постигне гол у својој првој шанси суптилним додиром. Шести гол плус 30 утакмица са Шпанијом. Није имао континуитет и био је на терену само сат времена.

Главна слика - Гави

Гави

У првом полувремену је играо веома концентрисан на левом крилу, а Шпанији је недостајала његова снага у везном реду. Поново је показао свој интензитет и никада се није предао, али то није била његова најбоља ноћ и напустио је терен у сат времена.

Главна слика - Иаго Аспас

Иаго Аспас

Потпуно промашен, једва је додирнуо лопту у првом полувремену упркос добром кретању између линија. Могао је и после прекида, али је промашио гол главом после одличног додавања Карвахала. Слаб по повратку у репрезентацију, замењен је непосредно пре истека сата.

Главна слика - Мората

Мората

Премијера капитена. Борио се против централних дефанзиваца и покушавао да изненади својим покретима, али је на одмор отишао без шанси. Солидан у одбрани, није имао ни при рестартовању. Заменио је фаул од десет минута.

ЗАМЕНЕ

Главна слика - Цебаллос

Цебаллос

Његов улазак дао је још један ваздух Шпанији. Динамичан, донео је радост и брзину у нападу.

Главна слика - Оиарзабал

Оиарзабал

Мало учешћа у офанзивној игри тима, то није био шок који је Де ла Фуенте очекивао својим уласком.

Главна слика - Иереми Пино

Иереми Пино

Проширио је терен по десној страни и могао је центаршут да постигне петнаестоминутни слободан ударац. Веома усклађен за време док је био у игри.

Главна слика - Јоселу

јоселу

Нападач је дебитовао за Шпанију на десет минута до краја. Опростио је после додавања Јеремија јер није успео да се повеже са лоптом у свом покушају, али је дебитовао на најбољи могући начин ударцем главом. Његов први гол са Шпанијом. Било је потребно 140 секунди до дебија и на крају потписао дупликат. Незаборавна ноћ за нападача Еспањола.

Главна слика - Фабијан

Фабиан

Није требало дуго да заблиста. Ушао је на терен са Жоселуом и није му требало много да ухвати 2:0, циљ за мир.