Ирене де Томас, европска шампионка ИЛЦА 4

Валенсијанка Ирене де Томас подигла се данас са двоструком титулом шампиона Европе на ИЛЦА 4 иу апсолутној категорији и у Суб 16. Успеху шпанског једриличара додаје се и бронзана медаља коју је освојио Балеарац Ксавије Гарсија после шест дана такмичења. у водама Дзивнова у Пољској.

Прошлог понедељка, 20. године, почиње европска манифестација са великим учешћем Шпанаца: десет девојчица и једанаест дечака. На крају прва три дана једрења, више од половине националне репрезентације остварило је пролаз у златне групе, са седам једриличара у женској и још седам у мушкој категорији. Данас, у суботу, 25. јула, завршено је Европско првенство ИЛЦА 4 празним даном, без витеја, након чега су потврђене поменуте медаље.

Ирене де Томас, секретар Реал клуба Наутико из Валенсије, показала се током целе недеље као један од главних кандидата за победу у плутању састављеном од 132 чамца. Са десет регата у свом ормарићу, де Томас има три делимичне победе и укупно седам позиција у Топ 10. Ови резултати су му донели конверзију у новог ИЛЦА 4 шампиона Европе.

У пливању за жене истакле су се учешће Ане Родригез, шесте у генералном финалу, и Адријане Кастро, десетковане. Такође, Марија Магдалена Виљалонга је завршила на 22. месту и била је шеста најбоља једриличарка до 16. Алехандра Пелетеиро (37), Алба Диаз (39), Патриша Кабаљеро (52), Росио Бласкез (75), Кристина Кардона (80) и Лусија Кардона (92).

У мушкој категорији Балеара, Ксавије Гарсија је освојио бронзану медаљу у флоти од 210 учесника. На крају такмичења, регата Реал Цлуб Наутицо де Палма додала је бодове у Топ 10 на седам од девет спорних регата. Победу је однео Италијан Ђулио Ђена, који је завршио изједначено са својим сународником Николом Каситом, другим.

Заједно са Гарсијом, Шпанци Ћави Калдентеј (4), Андрес Барио (35), Мигел Родригез (42), Пол Нуњез (44), Алфонсо Перез (54), Хуан Сантос (55), Данијел Хименез (59), Алберто Таленс (81), Фернандо Кампос (84) и Карол Крупски (88).