Vredna, a neuporabna kravata za Toledo

Še ena kravata in že jih je veliko. Ob tej priložnosti proti hčerinski družbi Levante. Zaslužnih 2:2, ki so ga dosegli po sporni tekmi, v kateri so zeleni do 2. minute vodili z 0:30, a še vedno na dnu lestvice. Trajnost je že himera.

V zadnjih dveh minutah prvega polčasa se je Rubén Moreno izločil z rumenimi kartoni, ki se jim je bilo mogoče izogniti. In v drugem polčasu je Toledo držal po svojih najboljših močeh, dokler gostje v 83. minuti niso izenačili.

Ampak začni od začetka. Tretja minuta je bila, ko je Alberto Bernardo po podaji iz kota odbil žogo na daljšo vratnico, kjer se je izkazal Iván Cedric in zadel prazen gol.

Cedric je v 2. minuti lahko sam povišal na 0:13, a je njegov strel z roba prehitro prevrnil gostujočega vratarja.

V 26. minuti je dolga podaja Adriána Jiméneza streznila gostujoče igrišče. Med Lealom in Tonijem Herrerom je nastala zmešnjava, iz katere je Rubén Moreno poskušal zadeti z vso udobje tega sveta.

Replika Barcelone je bila neizbežna. V 31. minuti je z odličnim strelom in po verižnih napakah domače obrambe zadel Arasa.

Ko je prišel odmor, je tekma vodila do 2-1, a je Rubén Moreno v eni minuti naredil dve napaki, z dvema rumenima kartonoma, ki sta ga poslala v slačilnico.

Po ponovni igri so Migue García, Andriu in Álex Martín oprostili rezultat 3-1. Kdo ni odpustil, je bila ekipa Azulgrana z neustavljivo tarčo v 83. minuti, ki jo je zadel Alcaina. Kljub temu se je Pepe Carmona v 90. minuti s strelom približal zmagovitemu cilju zelenih, a je na golovi črti pospravil Peña.

Druge točke za moštva Castilian-La Mancha so bile: Recreativo Granada, 2-UD Socuéllamos, 0; Calvo Sotelo de Puertollano, 4-Mar Menor, 0 in CD Marchamalo, 1-Atlético Pulpileño, 0.

Tehnični list

CD Toledo: Roberto; Herrera (Cambil, umrl 80), Mario Gómez, Adrián Jiménez, Gomis; Andriu, Arturo Segado (Migue García, m. 46), Rodri (Víctor Andrés, m. 87), Alberto Bernardo (Pepe Carmona, m. 87); Rubén Moreno in Iván Cedric (Álex Martín, umrl 80 let)

Atlético Levante UD: polja; Leal (Alcaina, m. 56)l, Toni Herrero, Carlos Jiménez, Peña; Arasa (Sevikyan, m. 66), Cerdá, Benítez, Mario Rodríguez (Vido, m. 79); Faraj (Joseda, u. 56) in Pulpón.

Sodnik: Abraham Hernandez Maestre. Andaluzijski odbor. Rumeni kartoni za domačine Herrera, Rubén Moreno (back, izključen v 45. minuti) in Cedric. Z obiskom v Lealu, Arasi, Sevilkyanu in Peñi.

Goli: 1-0, m. 3: Ivan Cedric; 2-0, m. 26: Ruben Moreno; 2-1, m, 31: Arasa; 2-2, m. 83: Alkain.

Incidenti: Tekma 29. dne skupine V druge RFEF je bila odigrana na stadionu Salto del Caballo pred približno 1.600 gledalci.