Sebastian Riquelme in Miquel Pérez ter Paula in Isabel Laiseca, prvaka španskega pokala 420

17/05/2023

Posodobljeno ob 06:35

Zadnji osupljivi dan v vodah estuarija reke Arousa. Tretji in zadnji dan regat španskega pokala 420, preizkušnje, ki jo organizira Kraljeva jadralna zveza Galicije, je bil zelo blizu. Proti trem vodilnim posadkam, ki sta jih ločili le dve točki, so bili zadnji trije spori odločilni za zmago, ki je končno šla v roke Kataloncev Sebastiana Riquelmeja in Miquela Péreza iz Cluba Nàutic el Balís.

Stranke se niso motile. Tretji dan tekmovanja je 60 sodelujočih posadk pričakal močan severovzhodni veter, ki je v določenih jutranjih urah dosegal jakost skoraj 20 vozlov. S temi pogoji in vsem, kar je bilo treba odločiti, se je flota podala v vodo pripravljena dati sto odstotkov v tem zadnjem napadu na regatno polje.

Tri četrta mesta so bila dovolj, da je katalonska ekipa Sebastiana Riquelmeja in Miquela Péreza iz Cluba Nàutic el Balís ohranila vodstvo do finala in tako postala absolutni zmagovalec španskega pokala. To jim je tudi uspelo s štirimi točkami prednosti pred uvrščenimi segmenti, ki sta bila nazadnje kanarčka Jaime Ayarza in Mariano Hernández z dvema sedmima in enim tretjim.

Za predstavnikoma Real Club Náutico de Gran Canaria sta tretje mesto na stopničkah zasedla Balearca Marc Mesquida in Ramón Jaume, ki jadrata pod zastavo Cluba Nàutic S'Arenal. Zadnji dan sta bila najboljša Mesquida in Jaume, ki sta dodala dve delni zmagi in tretje mesto.

V ženski razvrstitvi sta naslov zmagovalk pripadla sestrama Paula in Isabel Laiseca iz Real Cluba Náutico de Gran Canaria, tik za njo pa sta bili jadralki Cluba Nàutic S'Arenal María Perelló in Marta Cardona, ki sta bili drugi. točke s Kanarskih otokov. Tretje mesto pa sta zasedli Nora García in Mariona Ventura iz Cluba Nàutic el Masnou.

Španski pokal 420 je prav tako nagradil starejše v kategorijah do 19 in do 17 let tako v moški kot v ženski kategoriji. V kategoriji do 19 let sta zmagala Jaime Ayarza in Mariano Hernández ter posadka, ki sta jo sestavljali María Perelló in Marta Cardona, medtem ko je v kategoriji do 17 let zmagala Miguel Padrón in Luis Mesa iz Real Cluba Náutico de Gran Canaria in Galičanki Natalia Domínguez in Inés Ameneiro.

Domínguez in Ameneiro, najmlajša jadralca, ki jadrata pod zastavama Real Club Náutico de Sanxenxo in Real Club Náutico de Vigo, sta v svoji kategoriji dosegla sijajno zmago in bila osma tudi v skupnem seštevku žensk.

Med galicijskimi predstavniki sta dobro nastopila tudi Pablo Rodríguez in Pablo Llorens iz kraljevih jahtnih klubov Rodeira in A Coruña, ki sta končala na štirinajstem mestu, potem ko sta od prvega dne regate padala z manj na več.

Po tekmovanju je ob 17. uri potekala podelitev pokalov v prostorih Galicijskega jadralnega centra. Manuel Villaverde, predsednik Kraljeve jadralne zveze Galicije; José Ramón Lete, generalni sekretar za šport Xunta de Galicia; Argimiro Serén, športni svetnik Vilagarcía de Arousa; Álvaro Carou, svetovalec za turizem; in Juan Andrés Pérez, pomorski kapitan Vilagarcíe, sta bila zadolžena za podelitev nagrad zmagovalcem dogodka.