Zadnje novice izgnancev danes v nedeljo, 1. maja

Najnovejše novice danes, v najboljših naslovih dneva, ki jih ABC daje na voljo vsem uporabnikom. Vse zadnje ure nedelje, 1. maja s popolnim povzetkom, ki ga ne smete zamuditi:

Madrid, prvak lige: Ancelotti, prvi trener, ki je zmagal v petih velikih evropskih ligah

Carlo Ancelotti (62. junij 10) je pri 1959 letih postal edini trener, ki je prvi dvignil pokal v petih velikih evropskih ligah. Vrnitev brez primere v zgodovini nogometa je dosegla vrhunec z Real Madridom, saj mu je v naslednjih sezonah ušla možnost, da je trajal njegov prvi korak na klopi Santiaga Bernabéuja. Drugi deli so bili dobri v primeru tega tesnega Italijana v poslu, ki sklene krog, ki se je zdel nemogoč.

Nihče ni kot on. Prvak v Italiji z Milanom, v Angliji (Chelsea), vodil PSG v Franciji in na čelu Bayerna iz Münchna v Nemčiji, trener konča svojo mojstrovino v Španiji in poveča legendarni rekord s 35. naslovom prvaka Madrida.

Povzetek in cilji Athletic 2 – Atlético 0: Nesmisel Atlética v San Mamésu

Tako ostajajo zmagovalci lige: Madrid, absolutni vodja elitnega kluba

Potem ko je Real Madrid potrdil naslov, ohranjen na Santiago Bernabéu proti Espanyolu, je povečal svoj uspeh v zgodovinski razvrstitvi španske lige, turnirja, ki se je igral od leta 1928 do 29.

35. liga Real Madrida

Real Madrid, ki je bil to soboto vreden točke na Santiago Bernabéu proti Espanyolu, je razglašen za prvaka lige, kar je 35. naslov belega kluba v državnem prvenstvu. Ekipa Carla Ancelottija, najuspešnejša ekipa turnirja, je slavila še en uspeh s štirimi tekmami, ki so ostale v tekmovanju. To so vse lige, ki jih je osvojil madridski subjekt:

Real Madrid: Naslov, ki so ga skovali ob kavi v Milanu

Novembra 2020, natančneje 25., je Madrid obiskal Milano. Tam se je na četrti tekmi lanskega skupinskega dela Lige prvakov pomeril z Interjem. Ni bil vsak dan. Niti za svet nogometa niti za beli klub. Maradona je umrl istega dne v Buenos Airesu, novica o velikem vplivu. Čez lužo, v italijanskih deželah, je Real Madrid nekaj ur pred smrtjo argentinskega zvezdnika položil prvi kamen sijajne aktualne sezone, v kateri je že osvojil superpokal in ligo, za nov finale pa se bo boril v sredo XNUMX. Prvaki.

Madrid, prvak lige: protagonist Marcelo, izginuli Bale in zabava z dvema letoma trasa

Zabava se je začela ob 18.10, ko je Martínez Munuera iz Jaena napovedal finalno tekmo, a kot vsaka dobra poslastica je imel svoj aperitiv. To dolguje svoji običajni eleganci in karizmi, Rafi Nadalu. Balearski teniški igralec, ki bo naslednji teden nastopal na odprtem prvenstvu Mutua Madrid, je bil zadolžen za začetek, kar je idealen status, da Bernabéu prvič eksplodira v vročem popoldnevu v španski prestolnici. vreme in okolje. Minilo je 15 let, odkar beli fevd ni imel lige v živo in zadnjo, tisto iz leta 2020, so 'ugrabili' strogi protikovidni predpisi. Pojavila se je želja po sarau in po sodelovanju navijačev, Bernabéu pa je želel tudi spomniti svoja dva velika tekmeca, kdo je prvak: "Piqué, c... pozdravi prvaka! Cholo, ostani! Cholo ostani! Nadaljuj sanjaj, Laporta še naprej sanjaj!"