Guardiola in Simeone, ročni dvoboj

Javier AspronNASLEDNJE

Dvoboj stilov med Guardiolo in Simeonejem ni pustil nobenega taktičnega genija in je povzročil igro, ki so jo vsi čakali, v kateri je vsak izpolnil svojo vlogo. Zmago je sicer odnesel domači trener, a po točkah, ne da bi zmogel premagati, pustil odprta vrata možnemu odzivu pri vrnitvi Argentinca, ki tudi ni odšel zelo razburjen.

Oba trenerja sta na tekmo prispela v enakih oblačilih, zaščitena pred dežjem in manchestrskim mrazom z enakim dolgim ​​temnim plaščem. Tako so sprejeli vers. Zelo podobno gesto so sprejeli tudi, ko so čakali na začetek na svojih klopeh, s sklenjenimi rokami in komolci na stegnih, ko so se zavedali odra.

Bistvena razlika je bila le v znamenju križa, s katerim je Argentinec začel.

Takoj, ko je začel kotaliti žogo, sta oba skočila v tehnični prostor in skoraj ni več sedel. V dvoboju vrveža in namigov je bil gostujoči trener bolj vulkaničen, ni mogel zdržati, medtem ko je zaostril vezi s četrtim sodnikom. Guardiola z rokami v žepih, bolj zadržana gesta, se ni ustavil niti pri vzklikanju navodil enemu od svojih igralcev.

Na tabli se je Guardiola poskušal prijeti Atlética tako, da je Cancela postavil kot drugega vezista in nabral igralce na desnem krilu. Vendar ni bilo tam, kjer je bila igra neenakomerna. Simeone, ki je bil sposoben na pamet recitirati priročnik tovrstne tekme, se je odzval tako, da je spletel dve vrsti petih igralcev in svojo majhno napadalno igro obrnil na isto stran. "So mojstri obrambe," je priznal po Guardioli. »V prazgodovini je zdaj in čez sto tisoč let napad na formacijo 5-5 zelo težko. Ni prostora."

“Iskali smo tesno tekmo in v Madrid bomo šli igrati z veliko ponižnostjo in navdušenjem,” je o svojem načrtu za to prvo tekmo odgovoril Simeone. »Na tem stadionu so v zadnjih dvajsetih tekmah dosegli 60 golov,« je dejal in dvignil obrvi.

Neučinkovitost njegove ekipe, ki je trajala ves prvi polčas, je uspela prebuditi Guardiolo, ki je svojo frustracijo spremenil v neskončen dialog z Juanmo Lillo na lovu in ujel odlično idejo. Našel ga je z vstopom na igrišče Phil Foden, ki si je komaj dve minuti vzel asistenco pri golu, s katerim je De Bruyne prekinil tekmo.

"Vedno moraš posaditi nekaj boljšega," je zaključil Simeone z besedami, da je pojasnil možnosti svoje ekipe v Metropolitanu. "Tekmovali bomo, kolikor bomo lahko." "Sumim, da bo to tekma, podobna tisti, ki smo jo videli v minutah po zadetku," je dejal Guardiola, ki še vedno nima vsega za uvrstitev v polfinale: "Dobili smo tekmo, revanš. ostane in bomo videli."