Lopetegui z evforijo debitira v Premier ligi

V Boxing Dayu, ki so ga kot običajno zaznamovali številni goli, dober nogomet in presenečenja, se je Španec končno nasmehnil po profesionalno zapletenem letu 2022. Novi trener Wolvesov Julen Lopetegui je v svojem debiju v Premier League dosegel ozdravljivo zmago na domu neposrednega tekmeca Evertona in se izognil izpadu.

Po večdnevnih presežkih je angleški nogomet v času povečerja na Štefanovo navijačem poskrbel za vrtiljak dvobojev, ki vabijo, naj na ta božični dan ne počnejo nič drugega. V njem je izstopala Lopeteguijeva premiera na vhodnih vratih ali projektu ambulante: reševanje spodnjega kluba Wolves v igrišču, ki je bilo odpuščeno iz Seville, ki jo je on naredil za prvaka. Medtem ko Sevillci še vedno preživljajo vojne čase, je zmaga v pokalu Carabao proti šibkemu Gillinghamu (iz lige Two) minuli torek služila kot uvod v dober začetek Baskov v novi angleški družbi. Toda včeraj, proti prav tako potrebnemu Evertonu Franka Lamparda, se je mlado popoldne začelo v nočni mori z zgodnjim golom Jerryja Mine. V zelo odprti tekmi, s tisoč in eno priložnostjo za gol, so Wolvesi s prelepim golom Podence izenačili, preko Diega Coste, čigar leta ne omehčajo temperamenta, pa so dotaknili drugega in zmagali. 95. minuta po strelu Nourija v sredino Adame Traoréja; gol, olajšanje, ki ga je Lopetegui proslavil z vzkliki v nebo in skupinskimi objemi na travi Goodison Parka. Poleg tega so tri točke ponesle Wolvese z zadnjega ligaškega mesta, ki ga zdaj zaseda Southampton po, prav tako včerajšnjem, proti Brightonu (1-3).

Pri Liverpoolu je blestel rosno mladi Španec Stefan Bajčetić

Bajčetič in Klopp bosta srečanje zaključila na Villa Parku

Bajčetić in Klopp bosta dokončala intervju za Villa Park AFP

Po Brentford – Tottenham (2-2) opoldne, kjer se bo znova srečal Harry Kane s spektaklom svoje mundialske nelagodje, ter Crystal Palace – Fulham (0-3) in Leicester – Newcastle (0-3), kjer igramo tudi mi. štiri, zelo mlad Galičan Stefan Bajcetic (Vigo, 2004) in njegov pečat pri zmagi Liverpoola na Villa Parku. Nadarjeni vezist, ki je s Kloppovo ekipo igral že na več tekmah Premier lige in Lige prvakov, je vstopil na zelenico, ko je ostal 10 minut, njegova ekipa pa je zmagala z 1:2 z goloma Salaha in Van Dijka. Watkins je zmanjšal vrzel z dobrim strelom z glavo po slačilnici in Emeryjevi možje so zavohali neodločen rezultat proti krhkosti gostujoče obrambe, toda mladinska ekipa Celte je izkoristila močan nalet po krilu Darwina Núñeza (spet v nasprotju z gol), pobral žogo v kazenskem prostoru, preigral Olsena z razredom in brez vratarja pod palicami dosegel svoj prvi profesionalni zadetek za Liverpoolovo tretjo zaporedno zmago v ligi.

V sezoni, kjer je rednost vidna zaradi odsotnosti pri šestkratnem evropskem prvaku, španski reprezentant do 19 let zahteva minute in pomen.