Predaj zostupu Toleda na úkor slabého Tomellosa

CD Toledo sa túto nedeľu ráno vrátilo na víťaznú cestu po tom, čo zdolalo Atlético Tomelloso 4:1. Zelený tím pridal víťazstvo, ktoré im umožnilo zašpiniť zónu zostupu do Preferred, zatiaľ čo tím Tomellosero zostáva ukotvený v studni klasifikácie. Toledo malo zdrvujúci ofenzívny štart, v prvých 10 minútach hry strelilo dva góly, no v druhom polčase znervóznelo gólom hostí zo 49. minúty. bitka o ďalšie dva góly v jeho prospech.

V 6. minúte prišiel postranný center sprava, ktorý Mamau zakončil hlavičkou a prekonal veterána Kike Reguera na 1:0. Bez času na reakciu, deviata minúta, ďalší postranný center, v tomto prípade Camacha, priviedol do súperovej siete dobrou hlavičkou pri bližšej žrdi Cristo z Ocaña. Odtiaľ bol zápas vyrovnaný a Toledo trochu stratilo svoju vysokú hru. Tak prišlo na poslednú päťminútovku prvého polčasu, keď Atlético Tomelloso vystrašilo v útoku dvoma nebezpečnými strelami Daniho Lozana, hoci bez konečného úspechu.

Po prestávke a už v 49. minúte strelil hosťujúci tím gól cez Gallego rýchlym pokusom o reťaz a stredom obrany Toleda. Nervy pre zelených sa dostavili, no bez väčších trápení. V 60. minúte padol Cristo v presile jeden na jedného proti Reguerovi.

V 74. minúte však prišiel rozsudok hlavičkou Argentínčana Fontanella po tom, čo dal loptu mimo žrde. Štvrtý gól zelených bol umeleckým dielom po rýchlom nájazde Angelita Auñóna, ktorý zakončil matematickým krížikom, aby Cristo prudko posunul loptu na hosťujúcu červenú pri vzdialenejšej žrdi. Toto 4:1, pretože to už trochu zašpinilo zem na obzore tímu v zelenom tričku.

-CD Toledo: Jony; Yeray (Del Campo, m. 63), Varo, Luis Enrique, Carmona; Camacho (Angelito Auñón, m. 70), Fontanello, Mamau (Mario Gómez, m. 70), Juárez (Kupen, m. 46); Kristus a Iván Bueno (Arturo Segado, m, 63).

– Atlético Tomelloso: Kike Reguero; Soria (Rafa, m. 82), Franco (Agustín, m. 73), Yeison, Johan (Moratalla, m. 82); Morales (Joaquín, m. 65), Loren Molinero, Lozano (Rober, m. 82), Nico; Halič a Abrahám.

Rozhodca: David Tercero Campos. Albaceteho delegácia. Žlté karty dostali domáci Yeray a Mario Gómez. Návštevou Abraháma

Góly: 1-0, m. 6: mama; 2:0, m. 9: Kristus; 2-1, m. 49: Halič; 3-1, m. 74: Fontanello; 4-1, m, 86: Kristus.

Incidenty: zápas 12. dňa ráno skupiny XVIII skupiny Tercera RFEF, ktorý sa hral na štadióne „Salto del Caballo“ pred približne 1.200 divákmi. Oba tímy niesli nápis „Športom proti sexistickému násiliu“. Chladné ráno, hmla a slabý dážď.