Las Palmas în direct astăzi: victorie răsunătoare (0-4) din Insulele Canare acasă

Sfârșitul meciului, Málaga CF 0, Las Palmas 4.90'+4' Sfârșitul a doua repriză, Málaga CF 0, Las Palmas 4.90'+1' Loren Zúñiga (Málaga CF) câștigă un fault în repriza adversă.90'+1' Fault a lui Éric Curbelo (Las Palmas).

90' Benito Ramírez (Las Palmas) câștigă un fault în zona defensivă 90' Lovitură lui Jonás Ramalho (Málaga CF). Rubén Castro (Málaga CF) șutează cu piciorul drept din afara careului. 90' Fabio lui Fabio González (Las Palmas).

88' Jonás Ramalho (Málaga CF) câștigă un fault în zona defensivă. Málaga CF 87, Las Palmas 0. Marvin Park (Las Palmas) șut cu piciorul drept dintr-un unghi dificil pe dreapta. 4' Offside, Málaga CF. Fran Villalba a încercat o pasă adâncă dar Rubén Yáñez a fost în poziție de offside. 86'Fault a lui Álvaro Lemos (Las Palmas).

85′ Aleix Febas (Málaga CF) pierde în zona defensivă.85′ Marvin Park (Las Palmas) pierde pe aripa dreaptă.85′ Fauie de Víctor Olmo (Málaga CF).84′ Fabio González (Las Palmas) a primit un Fault pe aripa dreaptă.

84′ Fault lui Ramón Enríquez (Málaga CF).82′ Înlocuire, Las Palmas, intră în teren Marvin Park în locul lui Alberto Moleiro.81′ Álvaro Lemos (Las Palmas) câștigă un fault în zona defensivă.81′ Fauie a lui Aleix Febas ( Málaga CF).

80′ Omenuke Mfulu (Las Palmas) câștigă un fault în zona defensivă. 80′ Fauie a lui Fran Sol (Málaga CF). 78′ Alberto Moleiro (Las Palmas) câștigă un fault în jumătatea adversă. 78′ Fauie a lui Fran Villalba ( Málaga CF).

77'Fault lui Víctor Olmo (Málaga CF).77'Enzo Loiodice (Las Palmas) câștigă un fault în jumătatea atacului.76'Șutul șutului parat. Loren Zúñiga (Málaga CF) lovește cu capul din centrul careului. 76’ Șutul apărat pe stânga. Loren Zúñiga (Málaga CF) șutează cu piciorul drept din centrul careului. Asistat de Aleix Febas.

76' O tentativă ratată, Aleix Febas (Málaga CF) lovitură cu dreapta din afara careului a fost foarte aproape de stâlpul din stânga, dar a fost ușor din poartă. Asist al lui Fran Sol.75'Înlocuire la Las Palmas, Fabio González a intrat pe teren în locul lui Álvaro Jiménez.73'Șutul apărat pe partea dreaptă a porții. Álvaro Jiménez (Las Palmas) lovitură cu stânga din afara careului. Asist de Álvaro Lemos. 73' Lovitură blocată de Enzo Loiodice (Las Palmas) lovitură cu stânga din afara careului. Asistat de Álvaro Lemos.

70'Gooooool! Málaga CF 0, Las Palmas 3. Álvaro Jiménez (Las Palmas) șutează cu piciorul drept din centrul suprafeței.69′ Înlocuire la Málaga CF, Loren Zúñiga intră pe teren pentru Álex Gallar. Ramón Enríquez intră pe teren pentru Genaro Rodríguez . 69' Unai Bustinza (Málaga CF) câștigă un fault în zona defensivă.

69'Fault a lui Benito Ramírez (Las Palmas).68'O tentativă blocată a lui Benito Ramírez (Las Palmas) lovitură cu dreapta din stânga interiorului careului. Asistat de Alberto Moleiro. 67' Offside, Las Palmas. Álvaro Vallés a încercat o pasă adâncă dar Marc Cardona a fost în poziție de offside. 65' Lovitură ratată de Álvaro Jiménez (Las Palmas) lovitură cu stânga din afara careului, foarte aproape de stâlpul din stânga, dar a fost ușor din poartă. Asistat de Benito Ramírez.

64'Fault lui Fran Sol (Málaga CF).64'Eric Curbelo (Las Palmas) câștigă un fault în zona defensivă.62'Înlocuire la Las Palmas, Eric Curbelo intră pe teren în locul lui Sidnei.62'Înlocuire la Las Palmas, Benito Ramírez a intrat pe teren în locul lui Óscar Pinchi.

61' Lovitură oprită sub stâlpi la nivelul solului. Fran Sol (Málaga CF) șutează cu piciorul drept din partea dreaptă din interiorul suprafeței. Asist al lui Aleix Febas.58'Fault lui Fran Sol (Málaga CF).58'Omenuke Mfulu (Las Palmas) câștigă un fault în zona defensivă.57'Înlocuire, Málaga CF, Fran Villalba intră pe teren în locul lui Luis Muñoz.

56'Gooooool! Málaga CF 0, Las Palmas 2. Marc Cardona (Las Palmas) lovitură cu stânga din centrul careului. 54' Lovitură de la Juande (Málaga CF). 54' Încercare ratată, Enzo Loiodice (Las Palmas) lovitură cu stânga din afara careului a fost foarte aproape de stâlpul din stânga, dar a trecut puțin pe lângă poartă. Asistat de Álvaro Jiménez.

51′ Colț, Málaga CF. Corner executat de Saúl Coco. 50’’Offside, Las Palmas. Sidnei a încercat o pasă în adâncime dar Marc Cardona a fost în offside. 48′ Genaro Rodríguez (Málaga CF) a primit cartonașul galben pentru joc periculos.

47' Genaro Rodríguez (Málaga CF). 47' Alberto Moleiro (Las Palmas) a primit un fault în zona defensivă. Țipă stânga, dar a deviat ușor cursul. 45' Schimbare la Málaga CF, Fran Sol a intrat în teren în locul lui Jozabed .

45'Înlocuire la Las Palmas, Álvaro Lemos intră pe teren în locul lui Álex Suárez. Începe a doua repriză Málaga CF 0, Las Palmas 1.45'+3' Prima repriză se termină, Málaga CF 0, Las Palmas 1.45'+1' Sergi Cardona (Las Palmas) câștigă un fault în zona defensivă.

45'+1'Fault lui Luis Muñoz (Málaga CF).45'Lovitură salvată lângă colțul din stânga. Rubén Castro (Málaga CF) lovitură de cap din centrul careului. Asistat de Álex Gallar. 44′ Gooooool! Málaga CF 0, Las Palmas 1. Óscar Pinchi (Las Palmas) șutează din centrul careului 43' Juanfran (Málaga CF) primește cartonașul galben.

40' Tentare ratată, Marc Cardona (Las Palmas) lovitură cu dreapta din afara careului este prea sus. Asistat de Álvaro Jiménez.37'Offside, Málaga CF. Aleix Febas a încercat o pasă adâncă dar Rubén Castro a fost în poziție de offside.37'Enzo Loiodice (Las Palmas) șut cu piciorul stâng din afara careului a fost respinsă.37'Omenuke Mfulu (Las Palmas) a fost faultat în terenul opus.

33' Lovitură blocată de Marc Cardona (Las Palmas) lovitură cu piciorul drept din apropiere de pe partea dreaptă. 37' Lovitură a lui Jozabed (Málaga CF) 33' Şutul apăsat lângă poartă. Alberto Moleiro (Las Palmas) șutează cu piciorul drept dintr-un unghi dificil pe dreapta. Asist de Álvaro Jiménez. 33' Lovitură blocată de Álvaro Jiménez (Las Palmas) lovitură cu dreapta din partea dreaptă a careului. Asistat de Oscar Pinchi.

32' Rubén Castro (Málaga CF) câștigă un fault în zona defensivă 32' Sergi Cardona (Las Palmas) 32' Colț, Las Palmas. Colț executat de Jonás Ramalho. 32'O tentativă blocată de Sergi Cardona (Las Palmas) lovitură cu stânga din afara careului. Asistat de Enzo Loiodice.

28′ Offside, Málaga CF. Luis Muñoz a încercat o pasă adâncă, dar Rubén Castro a fost în poziție de offside.26'Álvaro Jiménez (Las Palmas) este faultat pe aripa dreaptă.26'Fault lui Genaro Rodríguez (Málaga CF).25'Álex Suárez (Las Palmas) are a primit un cartonaș galben pentru joc periculos.

25' Álex Suárez (Las Palmas) 25' Aleix Febas (Málaga CF) câștigă un fault în zona defensivă. Asistat de Marc Cardona. 23′ Fault lui Enzo Loiodice (Las Palmas).

23'Aleix Febas (Málaga CF) primește un fault pe aripa stângă. 20'Aleix Febas (Málaga CF) șut cu piciorul stâng din afara careului este blocată.18'Fault a lui Enzo Loiodice (Las Palmas).18' Aleix Febas (Málaga). CF) câștigă un fault în zona defensivă.

18′ Lovitură oprită lângă dreapta porții. Alberto Moleiro (Las Palmas) lovitură cu stânga din afara careului. 16' Enzo Loiodice (Las Palmas) este faultat în zona de apărare. 16' Lovitură de la Genaro Rodríguez (Málaga CF). 15' Offside, Málaga CF. Juande a încercat o pasă adâncă, dar Víctor Olmo a fost în poziție de offside.

14'Ayeix Febas (Málaga CF) lovitură cu dreapta din afara careului este blocată. Asistat de Jozabed.13'Enzo Loiodice (Las Palmas) câștigă un fault în zona defensivă.13'Fault lui Luis Muñoz (Málaga CF).11'Înlocuire, Málaga CF, Jonás Ramalho intră pe teren în locul lui Esteban Burgos din cauza unei accidentări.

8'Tentare ratată, Saúl Coco (Las Palmas) sută cu piciorul drept din centrul careului este puțin prea sus. Asist de Álvaro Jiménez cu o centrare în zonă după o lovitură de colț. 7'Corner, Las Palmas. Corner este executat de Esteban Burgos. Colț 7′, Las Palmas. Corner este executat de Esteban Burgos. 4'Fault lui Óscar Pinchi (Las Palmas).

4'Unai Bustinza (Málaga CF) câștigă un fault în zona defensivă. 4'Offside, Las Palmas. Alberto Moleiro a încercat o pasă în adâncime dar Marc Cardona a fost în poziție de offside. 3'Fault lui Jozabed (Málaga CF).3'Omenuke Mfulu (Las Palmas) a ratat o lovitură liberă în zona defensivă.

1′ Lovitură de Álex Suárez (Las Palmas) 1′ Aleix Febas (Málaga CF) câștigă un fault în zona defensivă. Protagoniștii sar pe teren pentru a începe exercițiile de încălzire