Tenerife va juca finala pentru a suferi un First

actualizare

Sfârșitul meciului, Las Palmas 1, Tenerife 2,90'+6' Pejiño (Las Palmas) a primit cartonaș roșu. 90'+6' Se termină a doua repriză, Las Palmas 1, Tenerife 2,90'+5' Fauclu de Sergi Cardona ( Palmele).

90'+5'Elady (Tenerife) a fost faultat pe aripa dreaptă. 90'+5'Álvaro Lemos (Las Palmas) a fost faultat în zona defensivă.90'+5'Míchel (Tenerife) a fost faultat. 90'+3'Carlos Pomares (Tenerife) a primit cartonașul galben pentru un joc periculos. 90'+2'Álvaro Lemos (Las Palmas) a fost faultat pe extrema dreaptă.

90'+2'Lovitură de la Carlos Pomares (Tenerife).90'+2'Atenţie ratată. Álvaro Lemos (Las Palmas) lovitură cu dreapta din afara careului trece prea sus din lovitură liberă.90'Álex Suárez (Las Palmas) ) a fost fault în jumătatea adversă 90' Nikola Sipcic (Tenerife) 89' Lovitură ratată Elady (Tenerife) lovitură cu piciorul stâng din afara careului.

87'Fault lui Benito Ramírez (Las Palmas).87'Shaquell Moore (Tenerife) a primit un fault în zona defensivă.86'Offside, Tenerife. Shaquell Moore încearcă o pasă în adâncime, dar Elady este prins în offside. 82' Álvaro Lemos (Las Palmas) 82' Carlos Pomares (Tenerife) este faultat în zona defensivă.

81'Înlocuire, Tenerife, Nikola Sipcic intră pe teren, înlocuindu-l pe Álex Corredera.80'Înlocuire, Tenerife, Míchel intră în teren, înlocuindu-l pe Enric Gallego.79'Atentat ratată, Andrés Martín (Tenerife) lovitură cu piciorul stâng din partea stângă a porţii. în interiorul suprafeţei.77'Înlocuire la Tenerife, Elady a intrat pe teren în locul lui Víctor Mollejo.76'Offside, Tenerife. Aitor Sanz încearcă o pasă în adâncime, dar Enric Gallego este prins în offside.

77'Álvaro Lemos (Las Palmas) a primit un fault în zona defensivă. 72'Enric Gallego (Tenerife) a primit un cartonaș galben. 73'Înlocuire la Las Palmas, Pejiño intră pe teren în locul lui Alberto Moleiro. 72'Omenuke Mfulu (Las Palmas) a fost fault în jumătatea adversă 72' Enric Gallego (Tenerife) a fost faultat.

71' Schimbare în Las Palmas, Álex Suárez a intrat pe teren în locul lui Raúl Navas. 71'Gooooool! Las Palmas 1, Tenerife 2. Eric Curbelo (Las Palmas) lovitură de cap din centrul careului în urma unui corner. 71' Corner, Las Palmas. Corner executat de Shaquell Moore. 69′ Lovitură ratată de Alberto Moleiro (Las Palmas) șut cu piciorul drept din afara careului, care merge sus și deviată pe dreapta. Asist de Benito Ramírez 65′ Schimbare la Las Palmas, Rafa Mújica a intrat pe teren în locul lui Rober.

60' Schimbare la Tenerife, Carlos Pomares a intrat pe teren pentru Álex Bermejo. 60' Schimbare la Tenerife, Andrés Martín a intrat pe teren pentru Mario González. 59' Tentativă ratată. Enric Gallego (Tenerife) lovitură cu stânga de la peste 30 de metri de aripa stângă. 58' Corner, Las Palmas. Corner este executat de José León. 57′ Repriză ratată de Benito Ramírez (Las Palmas) lovitură cu stânga din stânga careului.

54'Fault lui Álvaro Lemos (Las Palmas).54'Álex Bermejo (Tenerife) a fost faultat în jumătatea adversă.51'Corner, Las Palmas. Corner executat de José León.51'Fault lui Aitor Sanz (Tenerife).51'Rober (Las Palmas) a primit un fault pe aripa stângă.

49'Fault lui Omenuke Mfulu (Las Palmas).49'Sergio González (Tenerife) a fost faultat în zona defensivă.49'Corner, Las Palmas. Cornerul este executat de Álex Bermejo. 49′ Lovitură respinsă de Sergi Cardona (Las Palmas) șut cu piciorul drept din partea dreaptă din interiorul suprafeței. Asistat de Maikel Mesa. Corner 47', Las Palmas. Corner este executat de José León.

47′ Álex Bermejo (Tenerife) a primit un fault pe aripa stângă. 45′ Schimbare la Las Palmas, Benito Ramírez intră pe teren în locul lui Jesé. Palmas 0, Tenerife 2.45'+6'Gooooool! Las Palmas 0, Tenerife 2. Enric Gallego (Tenerife) a câștigat penalty-ul cu lovitura de pedeapsă.

45'+5'Raúl Navas (Las Palmas) a primit un cartonaș galben pentru un joc periculos. 45'+2'Penalty comis de Raúl Navas (Las Palmas) după un fault în interiorul suprafeței.45'+4'Decizie VAR : Penalty Tenerife.45'+2'Atentare ratată. Aitor Sanz (Tenerife) lovitură cu dreapta din afara careului.45'+2'Penalty pentru Tenerife. Víctor Mollejo a suferit pierdut în zonă.

45'+1'Corner, Tenerife. Corner făcut de Eric Curbelo.44'Omenuke Mfulu (Las Palmas) a fost faultat în jumătatea adversă.44'Fault lui Aitor Sanz (Tenerife).43'Alberto Moleiro (Las Palmas) a fost faultat pe aripa stângă. 43' Fault a lui Shaquell Moore (Tenerife).

42′ Schimbare la Las Palmas, Maikel Mesa intră pe teren în locul lui Jonathan Viera din cauza unei accidentări. 37′ Lovitură respinsă de Sergi Cardona (Las Palmas) șut cu piciorul stâng din afara careului. Asistat de Álvaro Lemos. 36' Corner, Las Palmas. Corner executat de Aitor Sanz. 36'Eric Curbelo (Las Palmas) fault. 36'Enric Gallego (Tenerife) a primit un fault în zona defensivă.

35′ Offside, Tenerife. Álex Corredera a încercat o pasă adâncă, dar Mario González a fost prins în ofsaid. Jonathan Viera (Las Palmas) șutează cu piciorul drept din afara careului. 34'Rober (Las Palmas) a fost faultat în jumătatea adversă. 34'Álex Bermejo (Tenerife) este faultat. 34'Jonathan Viera (Las Palmas) are fault. a fost cartonaș galben pentru joc periculos.

31'Fault lui Jonathan Viera (Las Palmas). 31'Sergio González (Tenerife) a fost faultat în zona defensivă. 30'Jonathan Viera (Las Palmas) a fost faultat pe aripa dreaptă. 30'Fault lui Álex Bermejo (Tenerife). ) 29'Acțiunea oprită. Rober (Las Palmas) lovitură de cap din centrul suprafeței.

28'Rober (Las Palmas) a fost faultat pe aripa dreaptă. 28'Álex Bermejo (Tenerife) este faultat. 27'Jonathan Viera (Las Palmas) a fost faultat pe aripa dreaptă. 27'Offside, Tenerife . Aitor Sanz a încercat o pasă în adâncime, dar Enric Gallego a fost prins în offside. 27'Fault al lui Sergio González (Tenerife).

25' Corner, Las Palmas. Corner executat de Álex Corredera.24'Sergi Cardona (Las Palmas) a fost faultat pe aripa stângă.24'Corner, Las Palmas. Corner este executat de Sergio González 24' Victor Mollejo (Tenerife) 21' Jonathan Viera (Las Palmas) a primit un fault în zona defensivă.

21'Fault lui Aitor Sanz (Tenerife).23'Atentare ratata.Enric Gallego (Tenerife) lovitură de cap din centrul careului.21'Aitor Sanz (Tenerife) primește cartonaș galben.21'Fault a lui Aitor Sanz (Tenerife) 21'Sergi Cardona (Las Palmas) a primit un fault în zona defensivă.

17'Fault a lui Aitor Sanz (Tenerife).21'Victor Mollejo (Tenerife).19'Tentare blocată. Kirian Rodríguez (Las Palmas) lovitură cu piciorul drept din afara careului. Asistat de Omenuke Mfulu.17'Fault lui Aitor Sanz (Tenerife).17'Jonathan Viera (Las Palmas) a fost faultat pe aripa dreaptă.

14'Álvaro Lemos (Las Palmas) a primit un fault pe extrema dreaptă. 14'Álex Bermejo (Tenerife) este fault. 12'Offside, Tenerife. Mario González a încercat o pasă în adâncime, dar Enric Gallego a fost prins în afara jocului. 10' Alberto Moleiro (Las Palmas) a fost faultat în jumătatea adversă. 10' Fautul lui Aitor Sanz (Tenerife).

8′ Offside, Tenerife. José León a încercat o pasă adâncă, dar Enric Gallego a fost prins în ofsaid. Alberto Moleiro (Las Palmas) șutează pe dreapta din centrul careului. Colț 8', Las Palmas. Corner executat de Álex Corredera.7'Eric Curbelo (Las Palmas) a fost faultat în zona defensivă.6'Decizie VAR: Gol Las Palmas 5-0 Tenerife (Enric Gallego).

4′ Offside, Tenerife. Aitor Sanz a făcut un pas adânc, dar Mario González a fost prins în ofsaid. Las Palmas 3, Tenerife 0. Enric Gallego (Tenerife) lovitură de cap din centrul careului în urma unui corner. Álvaro Vallés șutează colțul. 1'Alberto Moleiro (Las Palmas) este faultat. 3'Aitor Sanz (Tenerife) a fost faultat în zona defensivă.

2'Victor Mollejo (Tenerife) a făcut fault. 2'Sergi Cardona (Las Palmas) a primit un fault pe aripa stângă. 1'Lovitură scurtă a fost salvată în stânga jos. Enric Gallego (Tenerife) șutează cu piciorul drept din stânga din interiorul suprafeței. Protagoniștii sar pe teren pentru a începe exercițiile de încălzire