Sevilla a salvat un punct împotriva unui Villarreal care îl apreciază mai mult

Sfârșitul meciului, Villarreal 1, Sevilla 1,90'+6' Se încheie a doua repriză, Villarreal 1, Sevilla 1,90'+6' Asist de Alex Telles cu o centrare în zonă după lovitură liberă. 90'+5'Isco ( Sevilla) a fost faultat pe aripa stângă.

90'+5'Fault lui Daniel Parejo (Villarreal).90'+4'O lovitură a fost salvată în stânga jos. José Morales (Villarreal) șutează cu piciorul drept din centrul careului. Asistat de Daniel Parejo.90'+3'Corner, Villarreal. Corner executat de Marko Dmitrovic. 90'+3'Sut apărat în sus și în centrul porții. José Morales (Villarreal) șutează cu piciorul drept din partea dreaptă din interiorul suprafeței. Asistat de Daniel Parejo.

90'+2'Corner, Villarreal. Colț executat de Nemanja Gudelj.90'+1'Atentat ratat, Arnaut Danjuma (Villarreal) șut cu piciorul drept de la foarte aproape a fost prea sus. Asistat de Yeremi Pino cu o centrare în careu. 90'Suso (Sevilla) a fost faultat pe aripa dreaptă. 90'Álex Baena (Villarreal) a fost faultat.

89′ Offside, Sevilla. Kike Salas încearcă o pasă în adâncime, dar Isco este prins în offside. 88' Atentat ratată. Papu Gómez (Sevilla) lovitură cu piciorul drept din afara careului este sus și lat pe dreapta. 86' Fault lui Joan Jordán (Sevilla). 86' Etienne Capoue (Villarreal) a primit un fault în zona defensivă.

85′ Offside, Sevilla. Jesús Navas încearcă o pasă în adâncime, dar Rafa Mir este prins în afara jocului.84'Nemanja Gudelj (Sevilla) primește un fault pe aripa stângă.84'Yeremi Pino (Villarreal) faultează.84'Tencer ratată. Papu Gómez (Sevilla) șut de la dreapta în afara zonei care merge prea sus. Sprijinul lui Suso.

83′ Schimbare la Sevilla, intră Papu Gómez pe teren în locul lui Óliver Torres. 82′ Schimbare la Tra Villarreal, Johan Mojica intră pe teren în locul lui Alfonso Pedraza. 82′ Schimbare Tra Villarreal, José Morales intră în teren în locul lui Nicolas Jackson. 82′ Recenzie VAR: Vilarreal Penalty.

80'Penalty comis de Alex Telles (Sevilla) după un fault în interiorul suprafeței 80'Penalty în favoarea lui Villarreal. Pierdere în zona Yeremi Pino. 80′ Offside, Villarreal. Kiko Femenía a încercat o pasă în adâncime, dar Yeremi Pino a fost prins în ofsaid. 79' Suso (Sevilla) lovitură cu stânga din afara careului este blocată. Asistat de Jesus Navas.

73' Corner, Villarreal. Colț este executat de Jesús Navas. 73' Tentare respinsă, Alfonso Pedraza (Villarreal) lovitură cu stânga din stânga careului. Asistat de Pau Torres.73'Fault lui Alex Telles (Sevilla).73'Álex Baena (Villarreal) a fost faultat în zona defensivă.

72′ Corner, Sevilla. Corner executat de Pau Torres 71′ Lovitură ridicată și prin centrul porții. Daniel Parejo (Villarreal) șutează cu piciorul drept din afara careului. 69'Alex Telles (Sevilla) are un extremă care primește cartonaș galben pentru o joacă periculoasă. 69'Alex Telles (Sevilla) faultează.

Nicolas Jackson (Villarreal) a primit un fault în jumătatea adversă. Terminare ratată de Jesús Navas (Sevilla) lovitură cu stânga din partea dreaptă a careului, care merge sus și pe stânga. Asist de Óliver Torres cu o centrare în careu.

67' Corner, Villarreal. Corner executat de Nemanja Gudelj.66'Nemanja Gudelj (Sevilla) a fost faultat în zona defensivă.66'Alfonso Pedraza (Villarreal) faultează.65'Offside, Sevilla. Marko Dmitrovic a primit o pasă în adâncime, dar Rafa Mir a fost prins în ofsaid.

65' Lovitură ratată a lui Etienne Capoue (Villarreal) șutează cu piciorul drept din afara careului, care trece prea sus. 65' Alex Baena (Villarreal) șutează cu piciorul drept din stânga careului. Asistat de Arnaut Danjuma.63'Fault lui Marcos Acuña (Sevilla).63'Yeremi Pino (Villarreal) a fost faultat în zona defensivă.

62'Jesús Navas (Sevilla) primește un fault pe aripa dreaptă. 62'Alfonso Pedraza (Villarreal) faultează. 61'Tentare blocată. Alfonso Pedraza (Villarreal) lovitură cu piciorul stânga din afara careului.60'José Ángel Carmona (Sevilla) a primit cartonaș galben pentru un joc periculos.

60'Fault lui José Ángel Carmona (Sevilla) pe terenul Yeremi Pino în locul lui Samuel Chukwueze.

56′ O încercare ratată de Nemanja Gudelj (Sevilla) șut cu piciorul drept din afara careului, care merge sus și pe stânga. Asist de Joan Jordán 55' Lovitură ratată Isco (Sevilla) lovitură de cap din centrul suprafeței, foarte aproape de stâlpul din dreapta, dar a trecut puțin pe lângă poartă. Asistat de Marcos Acuña.55'José Ángel Carmona (Sevilla) a primit un fault pe extrema dreaptă.55'Fault a lui Pau Torres (Villarreal).

51'Gooooool! Villarreal 1, Sevilla 1. Álex Baena (Villarreal) sut cu piciorul drept din centrul careului 51' Atac aparat din bara mica. Álex Baena (Villarreal) șutează cu piciorul drept din centrul careului. Asist de Francis Coquelin în urma unui antrenament în adâncime. Asist de Kiko Femenía 47′ Mână de Nicolás Jackson (Villarreal).

46' Offside, Sevilla. Óliver Torres încearcă o pasă în adâncime, dar Rafa Mir este prins în offside, Tanguy Nianzou îl înlocuiește pe Fernando.

45'+4'Fault lui Rafa Mir (Sevilla).45'+4'Prima repriză se termină, Villarreal 0, Sevilla 1.45'+4'Pau Torres (Villarreal) a fost faultat în zona defensivă.45'+1' Marcos Acuña (Sevilla) a fost fault în zona defensivă.

45'+1'Fault lui Samuel Chukwueze (Villarreal).45'Nemanja Gudelj (Sevilla) a primit cartonașul galben pentru joc periculos.45'Fault lui Nemanja Gudelj (Sevilla).45'Nicolas Jackson (Villarreal) a primit un cartonașul galben lipsește pe aripa stângă.

44’ Óliver Torres (Sevilla) 44’ Etienne Capoue (Villarreal) a primit un fault în zona defensivă. Asistat de Etienne Capoue după un contraatac.42'Offside, Sevilla. Nemanja Gudelj încearcă o pasă în adâncime, dar Oliver Torres este prins în offside.

41'Álex Baena (Villarreal) a primit cartonașul galben. 41'Álex Baena (Villarreal) este faultat. 41'Isco (Sevilla) a primit un fault pe aripa dreaptă. 40'Alfonso Pedraza (Villarreal) primește un fault.

40'Jesús Navas (Sevilla) a fost faultat pe aripa dreaptă. 39'Corner, Villarreal. Corner executat de José Ángel Carmona. 38'Marcos Acuña (Sevilla) a primit cartonașul galben pentru un joc periculos. 38'Samuel Chukwueze (Villarreal) a fost faultat pe extrema dreaptă.

38'Fault lui Marcos Acuña (Sevilla).38'Offside, Sevilla. Isco încearcă o pasă în adâncime, dar Rafa Mir este prins în offside. 37' Corner, Villarreal. Corner executat de Nemanja Gudelj.33'Fault al lui Marcos Acuña (Sevilla).

33'Samuel Chukwueze (Villarreal) a fost faultat pe aripa dreaptă. 33'Skip a fost salvat în stânga jos. Alfonso Pedraza (Villarreal) lovitură de cap din stânga careului. Asistat de Kiko Femenía.31'Înlocuire la Villarreal, Álex Baena a intrat pe teren în locul lui Giovani Lo Celso.31'Marcos Acuña (Sevilla) a primit un fault pe extrema stângă.

31′ Faut de Kiko Femenía (Villarreal) 30′ Corner, Sevilla. Cornerul este executat de Nicolas Jackson. 29′ Corner, Sevilla. Corner este executat de Raúl Albiol. 28′ Corner, Sevilla. Corner este executat de Pau Torres.

28′ Lovitură respinsă de Óliver Torres (Sevilla) șut cu piciorul drept din afara careului. Asist de Rafa Mir.27'Daniel Parejo (Villarreal) lovește bara cu un șut cu piciorul drept din afara careului. Asistat de Samuel Chukwueze.26'Bono (Sevilla) primește cartonașul galben.26'Atentare ratată. Alfonso Pedraza (Villarreal) lovitură cu stânga din partea stângă a careului, ratată de stânga. Asistat de Samuel Chukwueze.

23' Giovani Lo Celso (Villarreal) pierde. 23' Marcos Acuña (Sevilla) faultează în zona defensivă. 23' Etienne Capoue (Villarreal) 22' Óliver Torres (Sevilla) primește un fault în zona defensivă.

22′ Samuel Chukwueze (Villarreal) a primit un fault în zona defensivă. 22′ Marcos Acuña (Sevilla) a fost fault. Asistat de Isco.19'Tentare blocată. Marcos Acuña (Sevilla) lovitură cu stânga din afara careului. Asistat de Joan Jordan.

18'Fault a lui José Ángel Carmona (Sevilla).18'Francis Coquelin (Villarreal) a fost faultat în jumătatea adversă.16'Atentare ratată. Nicolas Jackson (Villarreal) lovitură cu piciorul drept din partea dreaptă a careului. Pau Torres (Villarreal).

10'Jesús Navas (Sevilla) a fost fault în zona defensivă. Villarreal 8, Sevilla 0. Óliver Torres (Sevilla) șutează cu piciorul stâng din centrul careului. Asistat de Óliver Torres. 1'Isco (Sevilla) a fost faultat pe aripa stângă.

5'Fault a lui Etienne Capoue (Villarreal) 5'Atentat ratată. Giovani Lo Celso (Villarreal) lovitură cu stânga din afara careului. Protagoniștii sar pe teren pentru a începe exercițiile de încălzire