Trofeum, które zainspiruje Afrykę

Mecz zakończył się tak samo, jak się zaczął, ale w wielkim stylu: zadowoleni widzowie i kibice dopingowali finalistów. Piosenki i euforia na pełnych trybunach nie pozwoliły przemówić emocjonalnej Ons Jabeur, która doznała kontuzji kolan po tym, jak świętowała zwycięstwo, upadając na ziemię i biegnąc, by przytulić rodzinę, co uczyniło ją pierwszą tunezyjską zawodniczką, która wygrała WTA. 1,000

Opis finału kobiet Mutua Madrid Open jest prosty: napięcie, widowisko i przede wszystkim mnóstwo emocji. Mecz był doskonałym zakończeniem rywalizacji kobiet. Tunezyjka podniosła trofeum po prawie dwóch godzinach zaciętego pojedynku, w którym ponownie spotkała się z Jessicą Pegulą po dwóch tygodniach od ich ostatniej konfrontacji w Dubaju, z której zwyciężył także Jabeur.

Z bilansem 7-5, 0-6 i 6-2 obaj gracze trzymali w napięciu tysiące ludzi, którzy przybyli do Caja Mágica, aby obejrzeć ich zmagania. Amerykanin zwyciężył w pierwszych czterech gemach po mocnym kontrataku Tunezyjczyka, który wrócił i przejął seta. Mimo przewagi Jabeura Pegula nie poddał się i wygrał drugiego seta, tworząc „rosco” przyszłego mistrza.

Napięcie będzie widoczne. Westchnienia i stłumione okrzyki, aby nie wprowadzić zawodników w błąd, nie ustawały przez cały mecz, a na każdej przerwie zapełniały się trybuny, by dopingować finalistów. Po kilku minutach zostanie przygotowany tor i okazja do wręczenia nagród, odbędzie się ceremonia wręczenia nagród. Po eksplozji swojego rywala Peguli, Jabeur cierpiał na scenie o swoje trofeum. „Chcę pogratulować Jabeurowi, jego zespołowi i całej rodzinie wspaniałego tygodnia, jaki spędzili. „Zasługujesz na to, bardzo ciężko pracowałaś” – powiedziała Amerykanka trzymając trofeum.

To, że Jabeur odniósł zwycięstwo, oznacza znacznie więcej niż poprawę jego rekordu czy awans w rankingach. Zwycięstwo w Mutua Madrid Open czyni ją pierwszą arabską zawodniczką, która wygrała turniej WTA 1.000. „Mam nadzieję, że ten dzień będzie piękny dla mojego kraju i dla Afryki i mam nadzieję, że zainspiruje wielu innych graczy do poświęcenia się tenisowi” – ​​powiedziała podekscytowana. „Jestem bardzo dumna i bardzo szczęśliwa z powodu ludzi, którzy przyjechali mnie wspierać z Tunezji” – dodała, patrząc na trybuny. Tenisistka rozśmieszyła trybuny, wyznając, że jest wielbicielem Feliciano Lópeza obecnego na ceremonii wręczenia nagród. Wyraził także chęć powrotu do Madrytu w przyszłym roku. „Bardzo dobrze czuję się w Hiszpanii, obiecuję, że w przyszłym roku nauczę się więcej hiszpańskiego” – powiedział z uśmiechem.

Jabeur w przyszłym tygodniu uplasuje się na siódmym miejscu w światowych rankingach, najwyższym jak dotąd. Twoja kariera zawodowa nie rozwija się i nie doskonali. W 2022 roku brała już udział w siedmiu turniejach, w których pięciokrotnie docierała lub przekraczała ćwierćfinały, a także wystąpiła w finale w Charleston, w którym nie udało jej się pokonać Szwajcarki Belindy Bencic. Czas spędzony na Mutua Madrid Open był dla Tunezyjki doskonałym impulsem, dzięki któremu poczuła się pewniej niż kiedykolwiek wcześniej i z determinacją i determinacją stawiała czoła kolejnym wyzwaniom.