Négy spanyol legénység jutott tovább az utolsó napra

Az 51. Princesa Sofia Mallorca utolsó előtti versenynapján befejeződik a címért küzdő csapatok kiválasztása, csökkentve ezzel minden kategóriában a jelöltek számát. A 49erFX-nek és a Nacra 17-nek matematikailag már van bajnoka. Az All Tomorrow Medal Race formátumban versenyez, kivéve az iQFOiL-t és a Formula Kite-et, amelyek egy új rendszert fejlesztenek ki, amely a kategória három (iQFOiL esetében) és négy (a Formula Kite-ban) legjobbja közötti döntőben oldódik meg.

470 Vegyes: Xammar/Brugman, a legjobb spanyol trükk

A vegyes 470-es osztályok versenyének ötödik napját csoportonként két-két teszttel oldották meg. Ez a kettős adag lehetővé tette a katalánoknak, Jordi Xammarnak és Nora Brugmannak, hogy megszilárdítsák megérdemelt vezető szerepüket az Aranycsoportban a heti negyedik és egy ötödik részgyőzelmük hozzáadásával.

Az éremfutamban 16 pontos előnnyel indulnak közvetlen riválisuk, a német Luise Wanser és Philipp Autenrieth előtt. Elég lenne egy nyolcadot aláírni, hogy bajnoknak kiáltsák ki magukat.

49er és 49erFX: Loot és Trittel, opciókkal

Diego Botín és Florian Trittel a negyedik helyről indul a Medal Race-ben a 49er osztályban. A hét legdiszkrétebb napját a kantábriai-katalán páros zárta (14+23+11), az utolsó napot hétpontos hátránnyal zárta a harmadik, illetve 29 ponttal az ideiglenes éllovas francia Erwan Fischer és Clément Pequin ellen.

A 49erFX-ben Hollandiában Odile Van Aanholt és Annette Duetz 1+6+4-es splitben zárta a csatát a kettős olimpiai bajnok Martine Graellel és Kahena Kunzével, és 20 ponttal a brazilok előtt bebiztosították a bajnoki címet. Matematikailag egyik riválisa sem tudja felülmúlni a pontszámát, holnap pedig ők emelik a magasba a bajnoki trófeát. A galíciai Patricia Suárez és a kanári-szigeteki María Cantero kimaradt az éremfutamból (tizenhatodik), miután a nap utolsó versenyén ki kellett állniuk egy rajthiba miatt.

iQFOiL: Lamadrid, közvetlenül az elődöntőbe

Az iQFOiL verseny formátuma sajátos. A vitorlázási utasítás szerint az utolsó előtti nap végén (ma) a besorolás vezetője közvetlenül a fináléba, a második és a harmadik az elődöntőbe kerül, a következő hét pedig két helyért küzd abban az elődöntőben. . Ebből az elődöntőből olyan rudak jönnek vissza, amelyek a jelenlegi éllovassal versenyeznek: a brit Andrew Brown az iQFOiL Menben és a francia Hélène Noesmoen az iQFOiL Womenben. A spanyol résztvevők közül a sevillai Pilar Lamadrid lett a második helyezett a női kategóriában, ahol a garancia közvetlenül az elődöntőben versenyez.

Formula Kite: Gisela a döntőbe jutásért küzd majd

A Princesa Sofia Mallorca történetének első Formula Kite díjának döntőjét kategóriánként a három legjobb helyezett játssza. A Formula Kite Menben a franciák Theo de Ramecourt és Benoit Gómez, a Formula Kite Womenben pedig a francia Lauriane Lorot és az amerikai Daniela Moroz garantált hely. Az egyes döntők harmadik komponensének kiléte egy rövid, de intenzív bajnokság végén derül ki, amelyet holnap a kategóriánként a harmadik és a tizennegyedik hely között rendeznek. A barcelonai Gisela Pulido nyert legutóbb, amikor versenyzett a téren, hogy ma a hetedik helyen térjen vissza a kikötőbe a Formula Kite Women bajnokságban.

Nacra 17: Az olimpiai bajnokok címe

Az olaszok Ruggero Tita és Caterina Banti nyertek a Nacra 51 osztályban az 17 Princesa Sofia Mallorca versenynapját, akik az utolsó előtti versenynapot 24 pontos előnnyel teljesítették közvetlen üldözőikkel szemben, így matematikailag már garantált a mallorcai arany. .

ILCA: Sarah Douglas győzelme

Sarah Douglasban elég volt egy hatodik és egy első gól, hogy megerősítse abszolút győzelmét az ILCA 6-ban. A kanadai dominó 88 riválisát ismert meg a hét folyamán, ott a teljes flotta legnagyobb előnnyel szállt szembe a Medal Race-vel: 25 fővel. pont a The brit Hannah Shellgrove felett. Ana Moncada volt a legjobban besorolt ​​spanyol: huszonnyolcadik.

Michael Beckett volt a nap legjobbja az ILCA 7-en, egy szegmenssel és egy elsővel. A brit vezeti a Medal Race előzetesét, kilenc pont előnnyel a német Philipp Buhl előtt. A kanári-szigeteki Joaquín Blanco a tizenharmadik helyen fejezte be szereplését a Sofia Mallorcán.

Logisztikai szinten holnap az úszás csökkentése négy regattaterületre koncentrálja az akciót (az előző napok nyolchoz képest), a regatta 11:30-kor kezdődik. Az 51. Trofeo Princesa Sofia Mallorca díjátadó ünnepségére 20:00 órakor kerül sor Ses Voltesben.