Kontroverzno izbacivanje Álexa Baene zbog odavanja počasti nestalom Llanezi

Álex Baena dobio je kontroverzno izbacivanje nakon što je postigao pogodak u Villarreal-Almeríji. Krilni napadač žutih podigao je majicu kako bi pokazao poruku zahvale Joséu Manuelu Llanezi, povijesnom direktoru momčadi 'groguet' koji je preminuo prošlog četvrtka nakon višemjesečne borbe s bolešću. Baena je podigao majicu i uzeo je iza glave, nešto što propisi sankcioniraju žutim kartonom. Sudac utakmice iz Burgosa Bengoetxea nije se dao ponijeti emocijama te je igraču dao žuti karton na nevjericu cijelog Estadio de La Cerámica.

Samo šest minuta prije Baena je vidio prvi žuti karton zbog oštrog napada na Leu Baptistaou, zbog čega ga je slavlje koštalo izbacivanja iz igre.

U prosvjedima je kažnjen i Pau Torres, dok je Morlanes, koji je bio na klupi, također završio isključenje.

Unatoč oštrini kazne, a više zbog razloga poput značenja, propis je u ovom slučaju na strani suca. Iz Burgosa Bengoetxea je ispravno primijenio plaćanje za žuti karton jer je Baena podigao majicu iznad glave. "Igrač koji je skinuo majicu ili njome pokrio glavu mora biti ukoren", kaže pravilo.

Golom Baene rezultat je 1-1 u utakmici u kojoj je Almería povela u prvom poluvremenu golom Melera.

Prema Martínezu Montoru, sucu ABC-a, "nekad je Medina Cantalejo, sa svom boli u srcu, morao opomenuti Sergia Ramosa jer je učinio isto i pokazao poruku Antoniju Puerti."

Álex Baena, rođen u gradu Roquetas u Almeriji, stigao je u omladinsku školu Villarreala sa samo 11 godina. To je jedan od najočitijih primjera dobrog posla koji je Llaneza obavio s kamenolomom, najprije kao sportski direktor i menadžer kluba, a kasnije kao vijećnik kao delegat i dopredsjednik, na kojoj je potonjoj poziciji bio do svoje smrti. zbog leukemije.

Bizaran scenarij igre ipak je iznenadio. S desetoricom, Villarreal je rastao i na kraju dobio utakmicu pogotkom Jacksona u produžetku. Llaneza je odao počast visini svoje figure.