Irene de Tomás, europska prvakinja ILCA 4

Valencianka Irene de Tomás uzdigla se danas s dvostrukim naslovom europske prvakinje ILCA 4 i u apsolutnoj kategoriji i u Sub 16. Uspjehu španjolske jedriličarke pridodaje se i brončana medalja koju je nakon šest dana natjecanja osvojio Balearac Xavier García u vodama Dziwnówa u Poljskoj.

Prošlog ponedjeljka 20. europsko natjecanje počinje s velikim brojem španjolskih sudionika: deset djevojaka i jedanaest dječaka. Na kraju prva tri dana jedrenja više od polovice nacionalne reprezentacije izborilo je prolaz u zlatne skupine, sedam jedriličara u ženskoj i još sedam u muškoj kategoriji. Danas, u subotu 25. srpnja, praznim danom, bez viteza, završilo je ILCA 4 Europsko prvenstvo, nakon čega su potvrđene spomenute medalje.

Irene de Tomás, tajnica Real Cluba Náutico de Valencia, tijekom cijelog tjedna pokazala se kao jedna od glavnih kandidatkinja za pobjedu u vožnji sastavljenoj od 132 jedrilice. S deset regata u svom ormariću, de Tomás ima tri djelomične pobjede i ukupno sedam pozicija unutar Top 10. Ovi rezultati su mu donijeli pretvorbu u novog ILCA 4 europskog prvaka.

Kod žena se istaknuo nastup šeste u generalnom finalu Ane Rodríguez i desetkovane Adriane Castro. Isto tako, Maria Magdalena Villalonga završila je na 22. mjestu, šesta najbolja jedriličarka do 16. Alejandra Peleteiro (37), Alba Díaz (39), Patricia Caballero (52), Rocío Blázquez (75), Cristina Cardona (80) i Lucia Cardona (92).

U muškoj kategoriji Baleari Xavier García osvojio je brončanu medalju u floti od 210 natjecatelja. Na kraju natjecanja, regata Real Cluba Náutico de Palma je dodala bodove unutar Top 10 u sedam od devet regata koje su bile sporne. Pobjedu je odnio Talijan Giulio Genna, koji je završio izjednačen u bodovima sa svojim sunarodnjakom Nicolòom Cassittom, drugim mjestom.

Zajedno s Garcíom, Španjolci Xavi Caldentey (4), Andrés Barrio (35), Miguel Rodríguez (42), Pol Núñez (44), Alfonso Pérez (54), Juan Santos (55), Daniel Giménez (59), Alberto Talens (81), Fernando Campos (84) i Karol Krupski (88).