Guardiola i Simeone, ručni dvoboj

Javier AspronSLIJEDITI

Dvoboj stilova između Guardiole i Simeonea nije ostavio nikakvog taktičkog genija i iznjedrio je igru ​​koju su svi čekali, u kojoj je svatko ispunio svoju ulogu. Pobjedu je odnio domaći izbornik, ali na bodove, bez mogućnosti nadvladavanja, ostavljajući otvorena vrata mogućem odgovoru u uzvratu Argentinca, koji ni nije otišao previše uzrujan.

Dvojica menadžera na utakmicu su stigla u identičnoj odjeći, zaštićena od kiše i manchesterske hladnoće istim dugim tamnim kaputom. Tako su prihvatili vers. Također su usvojili vrlo sličnu gestu dok su čekali početak na svojim klupama, sklopljenih ruku i laktova na bedrima dok su postajali svjesni pozornice.

Jedina osjetna razlika bio je znak križa s kojim je Argentinac dočekao start.

Čim je krenuo zakotrljati loptu, obojica su uskočila u tehnički prostor i on više gotovo nikad nije sjeo. U dvoboju galame i naznaka gostujući je trener bio vulkanskiji, nije mogao izdržati dok je stezao veze s četvrtim sucem. Guardiola, s rukama u džepovima, suzdržanija gesta, nije stao ni kada je jednom od svojih igrača izvikivao upute.

Na ploči, Guardiola se pokušao dočepati Atlética postavljajući Cancela kao drugog veznog igrača i nakupljajući igrače na desnom krilu. Ali nije bilo tamo gdje je igra bila neujednačena. Simeone, sposoban recitirati priručnik ove vrste meča napamet, odgovorio je isplevši dvije linije po pet igrača i okrenuvši svoju malu napadačku igru ​​na istu stranu. "Oni su majstori obrane", prepoznao je nakon Guardiole. “U prapovijesti, sada i za sto tisuća godina napadati formaciju 5-5 vrlo je teško. Nema mjesta."

“Tražili smo tijesnu utakmicu i idemo igrati s velikom poniznošću i entuzijazmom u Madridu”, odgovorio je Simeone o svom planu za ovu prvu utakmicu. “Oni su na ovom stadionu zabili 60 golova u zadnjih dvadeset utakmica”, rekao je i podigao obrve.

Neučinkovitost njegove momčadi koja je trajala tijekom cijelog prvog poluvremena uspjela je očajati Guardiolu, koji je svoju frustraciju pretvorio u beskrajni dijalog s Juanmom Lillom u lovu i uhvatio neku briljantnu ideju. Pronašao ga je ulaskom Phila Fodena, koji je jedva dvije minute asistirao pogotku kojim je De Bruyne prelomio utakmicu.

"Uvijek morate posaditi nešto bolje", završio je Simeone kako bi objasnio mogućnosti svog tima u Metropolitanu. “Natjecat ćemo se koliko god možemo.” "Sumnjam da će to biti utakmica slična onoj koju smo vidjeli u minutama nakon gola", rekao je Guardiola, koji još uvijek nema sve za plasman u polufinale: "Pobijedili smo utakmicu, revanš ostaje pa ćemo vidjeti”.