Dončićevih 45 poena nije potrebno protiv najbolje momčadi NBA lige

Luka Dončić nad Dallas Mavericksima pao je kod Sunsa (121-114) unatoč činjenici da je slovenska baza igrala kao jedan od najboljih igrača sezone (45 poena). Sa svoje strane, Miami Heat i Phoenix Sunsi teško su pogodili ovog ponedjeljka uspjevši poslati pobjede na početku svojih pojedinačnih polufinala konferencije u doigravanju NBA lige.

Predvođeni Deandreom Aytonom i Devinom Bookerom, Sunsi su pobijedili Maverickse u polufinalu Zapadne konferencije. Ayton i Booker preplavili su s 25 poena i skokova te 23 puta, novim udarcima i servisima za rezultat, zasjenivši izvrsnu izvedbu Slovenca Dončića.

Dončić, koji je postigao nevjerovatnih 45 poena, 12 skokova i osam asistencija, pokušat će popraviti sreću ove srijede ponovno na suprotnom terenu kako bi pokušao izjednačiti seriju s najboljom od sedam utakmica.

Sunsi su u prvih nekoliko minuta izgradili vodstvo od 9-0 i rijetko su popuštali. Pucali su 50,5% iz terena, također su prodali skokove 51-36 i pobijedili Maverickse XNUMX. uzastopni put, računajući utakmice regularne sezone.

To je prvi put da je Dallas prošao u drugi krug posezone u Dončićevoj četverogodišnjoj NBA karijeri.

Činilo se da su Dončić i Maxi Kleber spremni za izazov, ali ostali Mavsi nisu učinili puno dok nije bilo prekasno. Kleber je završio s 19 poena.

Booker, koji je vrlo brzo promašio tijekom Phoenixove pobjede u prvom kolu trijezan od Pelicansa zbog nategnute desne tetive koljena, vratio se danas, ali je izgledao malo opreznije nego inače u pogledu stabilizacije zdravlja.

Ovo oklijevanje polako je nestalo u prvoj četvrtini u ponedjeljak kada je ubacio 13 poena te dodao šest skokova i četiri asistencije. Sa svoje strane, Ayton je dominirao u boji i u srednjem tonu, približavajući se svojoj uobičajenoj raznolikosti udaraca i zakucavanja.

Veteranski špic Chris Paul dodao je 19 poena, a Cam Johnson 17 s klupe Sunsa. Svih pet startera Sunsa postigli su dvoznamenkast pogodak.

Sixersi padaju bez Embiida

U ´Capital del Sol´, s Tylerom Herrom i Bamom Adebayom na meti, Heat su u svom prvom meču u polufinalu istočne konferencije protiv Philadelphia 76ersa pobijedili njih 106-92.

Herro i Adebayo preplavili su s 25 poena i sedam asistencija te 24 poena i 12 skokova, čime su Miami donijeli prvi bod. Druga utakmica iz ove serije igra se u srijedu u Miamiju.

The Heat, prvi nositelj na istoku, igrao je bez zvjezdanog čuvara Kylea Lowryja, koji je ozlijeđen u tetivu.

Sa svoje strane, Sixersi nisu imali svoju zvijezdu kamerunskog strijelca Joela Embiida, koji je na neodređeno vrijeme zbog loma orbite koji je zadobio u posljednjoj utakmici uvodnog kola serije kada su pobijedili Toronto Raptors (4-2).

Jimmy Butler dodao je 15 poena za Miami, koji je također imao po 10 poena od Gabea Vincenta i napadača PJ Tuckera.

76ersi su bili bez Embiida, MVP finalista regularne sezone, koji čak nije ni u Miamiju dok se oporavlja od ozljede.

Nitko ne očekuje da će Kamerunac u srijedu zaigrati u drugoj utakmici ove serije. I očekivano je nedostajao.

Za Sixerse Tobias Harris je postigao 27 poena, a drugi su mu bili Tyrese Maxey s 19 i James Harden sa 16 kartona, devet vreća i pet asistencija.

Miami je agresivno propao rano, pobijedivši Tuckera nad Hardenom i očekujući da ga zaštiti u slučaju sličnom onom koji je koristio protiv Traea Younga u prethodnoj seriji protiv Atlanta Hawksa.

Domaćini su u prvoj četvrtini došli do prednosti od čak 12 poena, nakon serije od 10-2 koju je potaknuo osam golova Herra, koji je utakmicu započeo na klupi. Zaostatak je i dalje bio ugodan (46-36) sredinom sekunde nakon još jednog koša Herra.

Hardenov skakač s 28 sekundi do kraja u drugoj četvrtini doveo je 76erse u vodstvo s 51-50 na poluvrijeme, što je njihovo prvo vodstvo večeri.

Međutim, Adebayo je primio dodavanje od Tuckera za zakucavanje koje je u trećem povisilo Miami sa 62-61 i to bi bila posljednja promjena vodstva u utakmici.

Kasno u trećem dijelu, serija od 10-0 stvorila je dobar jastuk, a onda je još jedna serija od 13-2 početkom četvrte četvrtine povećala vodstvo Heata 98-77.