Trofee Aafrika inspireerimiseks

Matš lõppes täpselt nii, nagu oli alanud, kuid suures plaanis: meeldivate pealtvaatajate ja fännidega, kes tunnustasid finaliste. Laulud ja rahvarohkete tribüünide eufooria ei lasknud rääkida emotsionaalsel Ons Jabeuril, kellel oli põlvevigastus pärast võidu tähistamist, kukkudes pikali ja joostes oma perekonda kallistama, kellest sai esimene Tuneesia mängija, kes võitis WTA 1,000.

Mutua Madrid Openi naiste finaali kirjeldamine on lihtne: pinge, vaatemäng ja eelkõige palju emotsioone. Matš oli naiste võistlusele ideaalne lihv. Tuneeslanna tõstis karika välja pärast peaaegu kaks tundi kestnud verist duelli, kus ta kohtus taas Jessica Pegulaga pärast kahte nädalat pärast nende viimast vastasseisu Dubais, kus Jabeur oli samuti võidukas.

Seisuga 7-5, 0-6 ja 6-2 hoidsid kaks mängijat pinges tuhandeid inimesi, kes tulid Caja Mágicasse nende võistlemist vaatama. Ameeriklane oli võitnud neli esimest geimi, kui tuneeslase tugeva vasturünnakuga, kes tuli tagasi ja võitis seti. Vaatamata Jabeuri paremusele ei andnud Pegula alla ja pühkis teise seti, tehes tulevasele meistrile "sõõriku".

Pinge on ilmne. Ohked ja summutatud hüüatused, et mängijaid mitte eksitada, olid püsivad kogu mängu vältel ning tribüünid pöörati igal vaheajal tagurpidi, et finalistidele rõõmustada. Mõne minuti pärast valmistatakse ette nii rada kui ka autasustamine, toimub autasustamine. Pärast rivaali Pegula plahvatust kannatas Jabeur oma karika pärast lavale. "Tahan õnnitleda Jabeuri, tema meeskonda ja kogu tema perekonda suurepärase nädala eest, mis neil on olnud. Olete selle ära teeninud, olete nii palju tööd teinud," ütles ameeriklanna oma karikat üleval hoides.

See, et Jabeur on võidu saavutanud, tähendab palju enamat kui rekordi parandamist või edetabeli tõusu. Tema triumf Mutua Madrid Openil teeb temast esimese araablasest mängija, kes on võitnud WTA 1.000. "Loodan, et see päev on minu riigi ja Aafrika jaoks ilus ning ma loodan, et see inspireerib paljusid teisi mängijaid tennisele pühenduma," sõnas ta õhinal. "Olen väga uhke ja väga õnnelik nende inimeste üle, kes on tulnud mind Tuneesiast toetama," lisas ta tribüüne vaadates. Tennisist ajas tribüünid naerma pärast seda, kui tunnistas, et on auhinnatseremoonial kohal olnud Feliciano Lópezi austaja. Ühtlasi avaldas ta soovi järgmisel aastal Madridi naasta. "Tunnen end Hispaanias väga hästi, luban järgmisel aastal hispaania keelt rohkem õppida," sõnas ta naeratades.

Jabeur esitab järgmisel nädalal maailma edetabelis seitsmenda koha, mis on tema senine tipp. Teie tööalane karjäär ei kasva ega parane. 2022. aastal on ta osalenud juba seitsmel turniiril, kus ta on viiel korral jõudnud või ületanud veerandfinaali, lisaks mänginud Charlestonis finaali, milles ta ei suutnud võita šveitslannat Belinda Bencicit. Tema aeg Mutua Madrid Openil on olnud tuneeslanna jaoks täiuslik tõuge tunda end enesekindlamalt kui kunagi varem ning astuda oma järgmistele väljakutsetele sihikindlalt ja sihikindlalt.