Guardiola ja Simeone, manuaalne duell

Javier AspronJÄTKAKE

Stiilide duell Guardiola ja Simeone vahel ei jätnud taktikalist geeniust ja tekitas mängu, mida kõik ootasid, sellise, milles igaüks täitis oma rolli. Võidu võttis küll kohalik treener, kuid punktide peale, suutmata üle pingutada, jättes ukse lahti võimalikuks vastuseks naasmisel argentiinlasele, kes samuti väga ärritunult ei lahkunud.

Kaks mänedžeri saabusid matšile identses riietuses, vihma ja Manchesteri külma eest kaitstud sama pika tumeda mantliga. Nii võtsid nad omaks vers. Samuti võtsid nad kasutusele väga sarnase žesti, kui nad ootasid avalööki oma pingil, käed ristis ja küünarnukid reitel, kui nad lavalt teadlikuks said.

Ainus tuntav erinevus oli ristimärk, millega argentiinlane stardi sai.

Niipea, kui ta palli veeretama hakkas, hüppasid mõlemad tehnilisse ala ja ta ei võtnud peaaegu kunagi enam istet. Kära ja näpunäidete duellis oli külalistreener vulkaanilisem, kes ei suutnud neljanda kohtunikuga sidemeid tihendada. Guardiola, käed taskus, vaoshoitum žest, ei peatunud ka ühele oma mängijale juhiseid karjudes.

Laual üritas Guardiola Atlético käed lüüa, asetades Cancelo teiseks poolkaitsjaks ja kogudes mängijaid paremale äärele. Kuid see ei olnud seal, kus mäng oli ebaühtlane. Simeone, kes suutis seda tüüpi matši juhendit peast ette lugeda, vastas sellele, punudes kaks rida viiest mängijast ja pöörates oma väikese ründemängu samale poole. "Nad on kaitsemeistrid," tunnistas ta pärast Guardiolat. “Eelajaloos on praegu ja saja tuhande aasta pärast 5-5 formatsiooni ründamine väga keeruline. Ruumi pole."

"Otsisime tihedat matši ja läheme Madridi mängima suure alandlikkuse ja entusiasmiga," vastas Simeone oma esimese mängu plaani kohta. "Nad on sellel staadionil viimase kahekümne mänguga löönud 60 väravat," ütles ta kulme kergitades.

Tema meeskonna kogu esimese poolaja kestnud ebaefektiivsus suutis äratada Guardiola, kes muutis oma pettumuse lõputuks dialoogiks Juanma Lilloga jahil ja tabas mõne geniaalse idee. Ta leidis selle Phil Fodeni sissepääsuga, kellel kulus napilt kaks minutit, et aidata väravat, millega De Bruyne mängu murdis.

"Alati tuleb istutada midagi paremat," lõpetas Simeone, selgitades oma meeskonna võimalusi Metropolitanos. "Võistleme nii palju kui võimalik." "Ma kahtlustan, et tegemist on mänguga, mis on sarnane sellele, mida nägime minutitel pärast väravat," ütles Guardiola, kellel pole veel poolfinaali jõudmiseks kõike. jääb alles ja me näeme."